REKLAMAPatrz
REKLAMAWiatrak

(Fot. UM w Iławie.)

Jest nadzieja, że miejskie targowisko w Iławie znów będzie tętnić życiem. Po wielu rozmowach i spotkaniach z handlowcami wygląda na to, że wyjaśniono kwestie dotyczące tego, kto i czym może handlować na placu. Od niedawna jest też nowy administrator, który pilnuje porządku i organizuje sprzedaż na placu targowym. 

Przypomnijmy, pod koniec czerwca ubiegłego roku w Urzędzie Miasta w Iławie miało miejsce spotkanie, którego celem było doprecyzowanie zasad dotyczących rolniczego handlu detalicznego, sprzedaży bezpośredniej owoców sezonowych oraz produktów zwierzęcych na terenie Iławy. 

Na spotkaniu z udziałem przedstawicieli iławskiego sanepidu, lekarza weterynarii, urzędu skarbowego, iławskiej komendy policji, a także władz miasta i przedstawicieli Rady Miejskiej w Iławie oraz lokalnych sprzedawców wyjaśnione zostały kwestie zasad handlu i wymagań wobec osób handlujących na terenie targowiska i innych terenach należących do miasta. 

Wyjaśniono m.in., że osoby zajmujące się sprzedażą produktów spożywczych muszą mieć aktualne orzeczenia lekarskie do celów sanitarno-epidemiologicznych o braku przeciwwskazań do pracy, a sprzedaż produktów pochodzenia zwierzęcego przez bezpośrednich producentów musi być zgłoszona do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Iławie. Podkreślono również, że w sytuacji niespełnienia wymienionych wymagań właściwe służby mogą nałożyć kary na osoby sprzedające sezonowo żywność, a ponadto służby skarbowe mogą dokonywać doraźnych kontroli miejsc handlu w Iławie. Dokładne informacje i wnioski ze spotkania dostępne są tutaj.

Przestrzegania porządku na placu zgodnie z regulaminem targowiska dopilnuje teraz nowy administrator, który od niedawna z powodzeniem zarządza targowiskiem. W związku z tym wszystkie osoby zainteresowane handlem na miejskim targowisku Burmistrz Miasta Iławy zaprasza na:

spotkanie z nowym administratorem,

które odbędzie się 20 stycznia o godz. 15:30

w sali sesyjnej (nr 311) Urzędu Miasta w Iławie.

Publikacja Urzędu Miasta w Iławie.

REKLAMATom-bet
REKLAMAbudzyk
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7088 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)