REKLAMAsuperpolisa
REKLAMADPK

(Fot. ICK.)

W województwie warmińsko-mazurskim ferie zimowe 2020 dobiegają właśnie końca - już w najbliższy poniedziałek uczniowie znów zasiądą w szkolnych ławach. Jak minął im ten czas? Tym dzieciom, które skorzystały z oferty Iławskiego Centrum Kultury, na pewno ciekawie i kreatywnie!

W naszym mieście wszyscy chętni mogli rozwijać pasje i połknąć bakcyla wybranej nowej dziedziny dzięki programowi interaktywnych zajęć prowadzonych pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Ferie 2020 z ICK - już za nami. Jak było? Zobacz na zdjęciach!

Ilość zdjęć 36

Na nieodpłatną ofertę Iławskiego Centrum Kultury w pierwszym tygodniu ferii złożyły się propozycje muzyczne (np. otwarte warsztaty perkusyjne), związane ze sztuką filmową (jak animacja poklatkowa dla dzieci), czy fotografią. Miłośnicy tańca też znaleźli coś dla siebie. Bawili się m.in. na zajęciach rytmiczno-tanecznych z elementami zabaw regionalnych oraz opanowywali podstawy tańca nowoczesnego. Ponadto zarówno dzieci, jak i młodzież, mogli pracować, pod okiem instruktora, nad swoją kreatywnością i umiejętnościami interpersonalnymi. Dla miłośników sztuki były warsztaty rzeźbiarskie i plastyczne. Do tego w kinie odbywały się bezpłatne seanse. 

Lista atrakcji była długa - kto nie zdążył skorzystać, ten mógł nadrobić zaległości w drugim tygodniu ferii, gdy część z wymienionych już propozycji też była dostępna. Pojawiły się też nowości dla miłośników teatru - najpierw artyści zawitali do Iławy z przedstawieniem "Szkolne przygody Tosi i Plastusia", a później, w ramach turystyki kulturalnej, ICK zaprosiło na wyjazd do Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, gdzie widzowie obejrzeli spektakl po nazwą "Baśń o pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze" oraz mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z aktorem - Marcinem Tyrlikiem. Feryjną ofertę ICK zamknął w piątek, 31 stycznia karnawałowy bal dla dzieci.

Jak podsumowuje dyrektor Iławskiego Centrum Kultury, wszystkie zaproponowane formy zajęć cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. 

- Rodzice kierują do nas prośby o powtórzenie cyklu warsztatów animacji poklatkowej. Ta innowacja zakończyła się dwiema dziecięcymi produkcjami filmowymi. Myślimy nad kolejnym projektem z animacją. Zachęcam do obejrzenia "Baśni o nazwie i herbie Iławy" oraz "Mówiących wołów" - mówi Lidia Miłosz.

Filmy załączamy poniżej, zachęcając do zapoznania się z efektami pracy dzieci podczas warsztatów.

- Jestem wdzięczna instruktorom ICK, którzy z sukcesem, w atmosferze doskonałej współpracy zrealizowali nowe inicjatywy, takie jak turystyka kulturalna, otwarte warsztaty fotograficzne z zastosowaniem nowoczesnych technologii, powarsztatowy pokaz filmów dla rodzin, niesamowite warsztaty tworzenia instrumentów perkusyjnych i inne. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli z nami współpracę i  w jakikolwiek sposób uatrakcyjnili dwa tygodnie ferii. Szczegóły i imienne podziękowania są w postach na naszym profilu fb. Zapraszam serdecznie - dodaje szefowa ICK.

Zakończyły się ferie z Iławskim Centrum Kultury - pora na podsumowanie! 
Zdjęcia: Iławskie Centrum Kultury.
Publikacja zlecona.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK
Artykuł załadowany: 1.7017 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)