Media
wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 lutego 2020, 13:05 komentarzy 4

(Fot. Google Maps.)

Dobiega końca faza projektowania nowego ronda w Różnowie (gm. Susz). Szczegóły tej inwestycji, realizowanej przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie we współpracy z miejscowym samorządem, przybliża Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski.

Nowe skrzyżowanie o ruchu okrężnym połączy cztery drogi. Będzie to odcinek drogi wojewódzkiej nr 515 prowadzący z Susza do Różnowa i kolejny - biegnący dalej w kierunku Kamieńca, a ponadto drogi w kierunku Bronowa i Dąbrówki.

- Był problem z włączeniem naszej gminnej drogi, od strony Dąbrówki. Pierwotnie było planowane włączenie tej drogi daleko w drogę nr 515. Mój wniosek był taki, by włączyć tę drogę, jako czwartą, bezpośrednio do ronda - mówi Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski.

Z taką koncepcją wiązał się co prawda pewien problem, ale udało się go rozwiązać. Otóż, trzeba było przesunąć chodnik, prowadzący w kierunku świetlicy. W ten sposób teren inwestycji "zahaczył" o prywatny grunt.

- Cała trudność techniczna, formalna i prawna polegała na tym, że musieliśmy przejąć około 40 metrów tego obszaru po to, aby wykonać ten chodnik. Była to główna przeszkoda, ale udało się, zamieniliśmy ten grunt na inny. Współpraca z właścicielem, któremu dziękuję, dobrze się ułożyła - wyjaśnia samorządowiec.

Na dojazdach/zjazdach z ronda zaprojektowano przejścia dla pieszych i wyspy oddzielające pasy ruchu.

- Myślę, że to rozwiązanie zapewni bezpieczeństwo. Pozytywnie je zaopiniowaliśmy - podsumowuje burmistrz.

Gmina Susz zapisała w swoim budżecie środki na realizację zadania wspólnie z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. Ogółem wykonanie inwestycji, podzielonej na etapy, ma zająć dwa lata.

red. kontakt@infoilawa.pl

Na nowym rondzie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 515 w gminie Susz skrzyżują się cztery drogi.
Fot. Google Maps.

abs2

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~O co kaman 4 miesiąc temu

  Kurczę, przeczytałem tekst kilka razy i ni hu hu nie wiem tak naprawdę, jaki jest główny przekaz. Bo nie chce mi się wierzyć, by samorząd Susza bił pianę, że przez dwa lata będzie budował - przy współudziale Zarządu Dróg Wojewódzkich - jedno rondo...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xxx 3 miesiąc temu

  Nie wiem kto wpadł na taki pomysł, za te pieniądze polatać dziury na tej drodze !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Driver 2 miesiąc temu

  Jaki będzie koszt tej inwestycji? Jakie środki wyłoży gmina a jakie będą pozyskane środki z zewnątrz na ten cel? I pytanie drugie tak dla porównania, jaki byłby orientacyjny koszt remontu drogi Susz-Dzierzgoń (oczywiście do granicy naszego województwa) pozdrowiam

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pytek 1 miesiąc temuocena: 100% 

  " Mój wniosek był taki" cytat Krzysia. A jaki był wniosek w sprawie ronda na Iławskiej?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 1.1001 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)