REKLAMAMartex
REKLAMAGaleria2

(Fot. Archiwum klubu.)

W minioną sobotę w niemieckim Borken na basenie Aquarius Freizeitbad und Saunagarten odbyły się międzynarodowe zawody smoczych łodzi Aquarius Indoor. 

Zawody rozegrano w kategorii senior mixed, a w rywalizacji udział wzięło dwanaście drużyn z Niemiec, Holandii oraz Polski. W zawodach tych wystąpiła drużyna z naszego regionu - Iławskie Smoki Jezioraka, która do wspólnej rywalizacji zaprosiła zaprzyjaźnionych zawodników. 

W pierwszej fazie rywalizacji drużyny zostały podzielone na trzy grupy. Nasza drużyna w walce o awans do kolejnego etapu zawodów zmierzyła się z Aquarius Allstars Borken, WKG Greenhunters von der Wanheimer Kanu-Gilde e.V. Duisburg oraz drużyną DJK Ruhrwacht e. V. Team, wygrywając wszystkie biegi.

W drodze do finału Przyjaciele Iławskich Smoków Jezioraka pokonali jeszcze drużyny EMERGY Dragons Stadtwerke Borken oraz Waterproof Dragons Wassersport KHTC, a w finale po raz drugi zmierzyli się z drużyną DJK Ruhrwacht e. V., ponownie pokonując drużynę z Mulheim.

- To były dla nas bardzo udane zawody - relacjonuje Arkadiusz Grabiński, zawodnik ISJ. - Chciałbym wszystkim serdecznie podziękować za udział i udzielone nam wsparcie. Udało nam się stworzyć zwycięską drużynę, mimo tego że na co dzień nie trenujemy razem. Dodatkowo występ w Borken był doskonałą okazją do promowania walorów naszej Iławy. Na ręce Pani Burmistrz Mechtild Schulze Hessing złożyliśmy upominki przekazane przez Urząd Miasta w Iławie. 

Końcowa klasyfikacja:
1. Przyjaciele Iławskich Smoków Jezioraka.
2. DJK Ruhrwacht e. V. (Niemcy).
3. PQ Dutch Dragons Paddelquäler Northeim (Holandia).
4. Waterproof Dragons Wassersport KHTC.
5. Bugwelle Niederrhein.
6. MMKS "Gdańskie Lwy" Sekcja Smoczych Łodzi.
7. Ratpack 1. Meidericher Kanu-Club 1921 e.V. Duisburg.
8. EMERGY Dragons Stadtwerke Borken.
9. WKG Indoor Mixed Wanheimer Kanu-Gilde e.V. Duisburg.
10. Emscher-Lippe Dragons KEL Datteln.
11. Aquarius Allstars (4 x 3 Junioren).
12. St. Barbara Dragons Kanuverein Rünthe.

Iławskie Smoki Jezioraka wygrywają w niemieckim Borken na rozpoczęcie sezonu!

Ilość zdjęć 16

REKLAMANotus_nowa
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 3.1563 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)