REKLAMAsuperpolisa
Media
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 lutego 2020, 12:43 komentarzy 7

(Fot. Archiwum własne.)

Część rodziców zastanawia się, dlaczego w Przedszkolu Miejskim nr 2 Integracyjnym w Iławie po tym, jak żłobek przeniesiony został na ul. Obrońców Westerplatte, nie powstała nowa grupa przedszkolna. Sprawę wyjaśnia więc dyrektor placówki Katarzyna Zbrzeska.

Wyjaśnia ona, że - pomimo przychylności burmistrza Dawida Kopaczewskiego - nowa grupa przedszkolna po przeniesieniu żłobka nie powstała z powodu niezaplanowania w budżecie środków na ten cel. 

- Budżet planowany był we wrześniu 2019 r. na rok 2020, a możliwość utworzenia nowej grupy pojawiła się dopiero w styczniu 2020 r. W związku z tym niemożliwe było wydanie zgody na utworzenie oddziału przedszkolnego od stycznia 2020 r. - tłumaczy Katarzyna Zbrzeska.

Zgoda taka wyrażona została od września 2020 r.

- Zapraszamy rodziców na rekrutację oraz składanie wniosków o przyjęcie dziecka do Przedszkola Miejskiego nr 2 Integracyjnego na rok szkolny 2020/2021 w dniach od 02.03.2020 do 27.03.2020 r. - zachęca dyrektor przedszkola.


PM2 jest jedynym przedszkolem integracyjnym na terenie Iławy. Zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną z dużym doświadczeniem zawodowym, w tym specjalistów: logopedę, dwóch psychologów, pedagoga specjalnego, terapeutę zajęciowego, rehabilitanta ruchowego, oligofrenopedagogów, tyflopedagoga i surdopedagoga.

Wszystkie dzieci pozostające pod opieką placówki mają też możliwość korzystania z nauki j. angielskiego, z zajęć z zakresu robotyki, rytmiki, zajęć profilaktycznych z zakresu bezpieczeństwa w ramach działalności Fundacji „Dajemy dzieciom siłę”, a także zajęć z klockami Lego Education. Dzieci potrzebujące dodatkowego wsparcia objęte są darmowymi dodatkowymi zajęciami prowadzonymi metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne i zajęciami z sensoplastyki. Do tego, zamiennie z hipoterapią, prowadzone są zajęcia na basenie.

REKLAMANotus_nowa

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Kasia 7 miesiąc temuocena: 0% 

  Nie wiem czy mam wypaczony umysł, ale ten opis chyba nie dotyczy przedszkola które znam . Ten opis pasuje mi do przedszkola nr 6 jeśli chodzi o wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną itp. Bo przedszkole nr 2 już dawną razem z dyrektorem powinni być zamknięte. Najgorsze jakie jest w mieście , zaczynając od dyrektora a na pseudo wykwalifikowanej kadrze kończąc! Żal mu dzieci które nie potrafią mówić! Wielkim szacunkiem darzę dyrektor i całą kadrę wraz z obsługą po panie z kuchenki i od czystości przedszkola nr 6 PRZEDSZKOLE NA MEDAL !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zenek 6 miesiąc temuocena: 33% 

  Do Terapeutka- to marne przedszkole ma dwie perełki- neurologopedę i terapeutę zajęciowego. Ale lepiej nie posyłać tam dzieci niepełnosprawnych. Będzie to czas stracony. Podpytajcie rodziców takich dzieci kto był zadowolony z tej placówki. Póki rządzi ta dyrektor- to te przedszkole nie zasługuje na miano integracyjnego, a szumnie nazwać specjalistkami całą resztę oprócz w/w - to kpina

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xp 5 miesiąc temuocena: 60% 

  Odwołać burmistrza

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tygrys 4 miesiąc temuocena: 67% 

  I znów Burmistrz Oj oj nie ładnie Panie K,,,,,

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Terapeutka 3 miesiąc temuocena: 60% 

  Przedszkole "Zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną z dużym doświadczeniem zawodowym, ..." HA HA HA HA Kadra POŻAL SIĘ BOŻE chyba w tym z dyrektorem!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Baba 2 miesiąc temuocena: 42% 

  Ten pseudo burmistrz po prostu nie chciał dac kasy bo ma dzieci gdzieś, za to wolał podnieść podatek za nieruchomość do maximum (!) pomimo że nie musiał. Ale pazerny na forsę...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 1 miesiąc temuocena: 89% 

  Nowy żłobek nie był owiany tajemnicą, a już na pewno nie dla dyrekcji przedszkola nr 2. Tłumaczenie, że nowych grup nie ujęto w budżecie na 2020 r, to jasny przekaz o mizernym poziomie menadżerskim obecnej dyrektor.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKisielice
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMASkład opału
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7234 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)