Paszynin2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 lutego 2020, 13:34 komentarzy 20

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Nie będzie to debata, lecz wewnętrzne robocze spotkanie - tak określa Urząd Miasta w  Iławie zaplanowane na najbliższy wtorek, 18 lutego kolejne zebranie w sprawie budzącej kontrowersje i sprzeciw części mieszkańców iławskiego Gajerka lokalizacji wybiegu dla psów na terenie przy oczku wodnym.

Dokładnie 879 głosów otrzymał w ramach Iławskiego Budżetu Obywatelskiego projekt pod nazwą "Wybieg dla psów z elementami agility", zgłoszony przez nieformalną grupę lokalnych miłośników i posiadaczy czworonogów "Cztery łapy Iławy". To najwięcej ze wszystkich 14 zgłoszonych propozycji, dzięki czemu właśnie ten wniosek zwyciężył w IBO i został przekazany do realizacji. 

188 - tyle z kolei oddano głosów w ankiecie przeprowadzonej przez iławianina Krzysztofa Kurpieckiego, lidera protestu przeciwko lokalizacji wybiegu przy "bagienku". Jak poinformował,  z tego ponad 95% uczestników opowiedziało się przeciwko wybiegowi w tym miejscu. Taki zorganizowany społeczny sprzeciw to jeden z głównych argumentów tej strony sporu, który ich zdaniem powinien być przez burmistrza uwzględniony. 

Czy miasto faktycznie pójdzie na kompromis? Być może okaże się to we wtorek. 

- Zgodnie z ustaleniami podczas wizji przy oczku wodnym przy ul. Gdańskiej informujemy, że spotkanie wewnętrzne w sprawie wybiegu dla psów i oczka wodnego przy ul. Gdańskiej odbędzie się 18 lutego o godz. 14:00 w sali 311 Urzędu Miasta Iławy - podaje ratusz. - Wezmą w nim udział przedstawiciele grupy "Cztery łapy Iławy", delegacja mieszkańców z okolic ul. Gdańskiej oraz władze miasta i pracownicy merytoryczni iławskiego magistratu. 

- Pragniemy podkreślić, ze spotkanie będzie miało charakter roboczy, podczas którego postaramy się wypracować zadowalające dla wszystkich stanowisko. Nie będzie to debata - dodaje urząd.

Do tematu lokalizacji wybiegu dla psów - bo samej realizacji zwycięskiego projektu IBO nie kwestionuje żadna strona sporu - wrócimy.

abs2

20Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~iławianin 35, cd. 20 miesiąc temuocena: 93% 

  I wyskakując niczym przysłowiowy Filip z konopi zaczęli z werwą i energią niczym także przysłowiowy pies ogrodnika bronić tego terenu całą mocą swych gardeł. A czym się charakteryzuje pies ogrodnika? Wiadomo - sam nie zeżre, ale innym też nie pozwoli... PS. I żeby była jasność. Sam nie mam psa i tak właściwie cała ta rozwrzeszczana (chciałoby się powiedzieć -rozszczekana) afera ani mnie ziębi, ani grzeje. Ale może najwyższy czas jakoś zagospodarować tę nieszczęsną łączkę? I dziwię się, że okoliczni mieszkańcy w sprawie tej łączki dopiero teraz, gdy ktoś inny się nią zainteresował, obudzili się z długiego, smacznego i pełnego obojętności snu zimowego. A zima przecież tego roku nadzwyczaj łagodna i długim snom niezbyt sprzyjająca ...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Podleśna 19 miesiąc temuocena: 100% 

  Mądrego to i przyjemnie poczytać :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 18 miesiąc temuocena: 50% 

  AMEN BRACIE!!!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 17 miesiąc temuocena: 85% 

  A ja chciałbym poczynić pewne uwagi, związane ze względu na omawiany problemem, z szeroko pojętą tematyką kynologiczną jak i przysłowiami będącymi mądrością narodu... Przez dziesiątki lat przysłowiowy pies z kulawą nogą nie interesował się zapuszczoną, zaśmieconą łączką będącą miejscem kultowych zgromadzeń przy czymś do picia lokalnych meneli. Nie pamiętam by okoliczni mieszkańcy wysuwali kiedykolwiek jakiekolwiek propozycje dotyczące zagospodarowania tego "pastwiska". Łączkę, owszem sami wykorzystywali, ale jedynie jako (przepraszam za określenie)... sralnię dla swych psów. I chcieliby zapewne nadal mieć na ten proceder wyłączny monopol. Więc psy okolicznych mieszkańców korzystały z tego ustronnego szaletu już od dawna. Ale gdy obecnie ktoś z zewnątrz wysunął konkretną propozycję dotyczącą tego terenu, i to także z związaną z takimi samymi czworonogami, to nagle okoliczni mieszkańcy obudzili się z letargu, wieloletniej obojętności oraz tzw. tumiwisizmu na to, co się tam dzieje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lewy pomocnik 16 miesiąc temuocena: 100% 

  My zaś na Piastowskim mamy dwa oczka wodne otoczone drzewostanem i pasem trawki zielonej. Tam z nimi hasamy zielonej trawce, jak dawniej w wierszyku: na zielonej trawce, raz dwa trzy; pasły się pratchawce, raz dwa trzy; mówił jeden do drugiego: nie mam cewki Malpighiego

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Weronika 15 miesiąc temuocena: 23% 

  I co panie Burmistrzu...każdy ma swoją "Galerię Jazzową" cooo?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Weron 14 miesiąc temuocena: 63% 

  bo to nie był "sarkazm" tylko "ironia"

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Weronika 13 miesiąc temuocena: 50% 

  Niestety Weron nie zrozumiał sarkazmu.... :(

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Weron 12 miesiąc temuocena: 100% 

  600 stówek czy 6 stówek? Wyroku nie widziałem to się nie wypowiadam - ale poszukam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Witold 11 miesiąc temuocena: 40% 

  Weron rusz cztery litery do ratusza, pewnie dostaniesz kserówkę. Może uruchomisz zrzutkę , bo burmistrz musi oddać prawie 600 stówek kosztów sądowych.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Weron 10 miesiąc temuocena: 80% 

  jaka sygnatura?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Witold 9 miesiąc temuocena: 80% 

  Weron wyrok świeżutki jak bułeczki z piekarni. 8 stycznia 2020 r! Wyrok jest już w obiegu! Wstyd na całą Iławę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Weron 8 miesiąc temuocena: 83% 

  " Jest pierwszym, który dostał wyrok sądowy za rażące uchybienia w swojej pracy!" - naprawdę? Nic nie wiem. Gdzie znajdę informację na ten temat? Słyszałem, że za poprzedniego burmistrza pierwszy raz w historii komornik zajął konto UM, ale o tym było cicho.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Witold 7 miesiąc temuocena: 67% 

  Weron, galeria ma równiez sympatyków. Kompletnie nie wyczułeś sarkazmu. Myślę, że psi wybieg to kropelka w morzu kłopotów obecnego burmistrza. Jest pierwszym, który dostał wyrok sądowy za rażące uchybienia w swojej pracy!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Weron 6 miesiąc temuocena: 79% 

  Galerię Jazzową wybudował sobie samowolnie jeden burmistrz, a wybieg wybrali mieszkańcy miasta - kumasz tę subtelną różnicę?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Podleśna 5 miesiąc temuocena: 92% 

  Dlaczego kolejny raz robicie spotkanie w naprawdę ważnej dla Iławian sprawie o godz. 14:00, kiedy ludzie są w pracy - chyba, że emeryci z Gdańskiej i 1-maja mają być jedynymi uczestnikami tej... dyskusji?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~On 4 miesiąc temuocena: 60% 

  Bo burmistrz pracuje do 15

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pytanie 3 miesiąc temuocena: 100% 

  Czym się różni "wewnętrzne robocze spotkanie" od "debaty". Nie wiem, stąd pytam...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Horde 2 miesiąc temuocena: 37% 

  Ja się pytam gdzie obwodnica Iławy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lorde 1 miesiąc temuocena: 92% 

  a myślisz że to inwestycja z BO?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 1.0533 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)