REKLAMAPysk-na_blysk
REKLAMADPK

(Źródło materiału: YouTube/Umiejscowieni.)

Autorzy kanału "Umiejscowieni" prowadzonego w serwisie YouTube, z pomocą działaczy miejscowego Lubawskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych, przygotowali krótki materiał wideo, przybliżający wybrane ciekawostki związane z dziejami Ziemi Lubawskiej.

"Umiejscowieni" to kanał stworzony przez grupę znajomych.

- Jeździmy do różnych miejscowości, starając się uwiecznić historie z nimi związane. Byliśmy już w Barczewie i Kadzidle, a niedawno mieliśmy okazję odwiedzić Lubawę. Tereny, które do momentu realizacji tego wideo były dla nas praktycznie nieznane, okazały się niezwykle ciekawe - przyznaje po wizycie tutaj współautor "Umiejscowionych" Tomasz Loewnau, który o historii tych ziem rozmawiał z członkami lokalnej organizacji pozarządowej.

Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych reprezentowali Mateusz Szauer, Marcin Deka i Dariusz Kawka. Dla wszystkich zgłębianie historii swojej małej ojczyzny jest nie lada przygodą.

- Gdy pokazujemy ciekawe miejsca, okazuje się, że mieszkańcy często nawet nie wiedzieli o ich istnieniu. Z drugiej strony, bywa, że mieszkańcy uzupełniają naszą wiedzę, dzieląc się swoimi wspomnieniami - przyznał Dariusz Kawka.

Mateusz Szauer przedstawił pokrótce historię stowarzyszenia, zaś Marcin Deka - lubawskie historyczne ciekawostki, w tym o związkach z Lubawą i Ziemią Lubawską wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika i o wyjątkowym, lubawskim egzemplarzu słynnej biblii Gutenberga. „Jakie historie kryje Lubawa”? Zobaczcie sami.

„Jakie historie kryje Lubawa”? Odkrywali „Umiejscowieni”.
Źródło materiału wideo: YouTube/Umiejscowieni.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

abs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.6652 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)