REKLAMAsuperpolisa
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 lutego 2020, 15:12 komentarzy 8
Dawna, obecnie opuszczona i przewidziana do rozbiórki siedziba iławskich Warsztatów Terapii Zajęciowej. Miasto zleci koncepcję utworzenia w tym miejscu nowego publicznego żłobka.

Dawna, obecnie opuszczona i przewidziana do rozbiórki siedziba iławskich Warsztatów Terapii Zajęciowej. Miasto zleci koncepcję utworzenia w tym miejscu nowego publicznego żłobka. (Fot. Google Maps.)

Nowa miejska inwestycja pojawiła się dzisiaj na iławskim horyzoncie. To kolejny - po placówce na ul. Obrońców Westerplatte - publiczny żłobek, który - według planów iławskiego samorządu - może powstać na ul. 1 Maja.

Inwestycja jest na razie na bardzo wczesnym etapie. 

- Chcielibyśmy przeznaczyć 10 tysięcy złotych na opracowanie koncepcji dla tego przedsięwzięcia - informuje Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski.

Dopiero po opracowaniu tego dokumentu dowiemy się, ile powstanie miejsc dla najmłodszych mieszkańców i jaki jest pomysł na sam obiekt, gdzie w przyszłości będzie świadczona opieka żłobkowa.

Wydatkowanie wskazanej przez burmistrza kwoty wymaga zgody iławskich radnych, stąd temat jest omawiany na dzisiejszym wspólnym posiedzeniu dwóch miejskich komisji. 

Wybrano już miejsce na nowy żłobek. To teren, gdzie dzisiaj mieści się opuszczona dawna siedziba iławskich Warsztatów Terapii Zajęciowej - miejska działka na ulicy 1 Maja. WTZ teraz funkcjonuje w Centrum Aktywności Lokalnej, a zajmowany dawniej obiekt na 1 Maja opustoszał. Obecnie zabudowania są przewidziane do rozbiórki.

Do tematu będziemy wracać.

red. kontakt@infoilawa.pl

abs2

8Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Marek 8 miesiąc temuocena: 100% 

  Bardzo dobry pomysł. Idealne miejsce pod tego typu inwestycję. Brawo Ratusz.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stanley 7 miesiąc temuocena: 0% 

  Hej ekonomisci od siedmiu bolesci...niech ratusz z reszta urzedasow przeliczy czy jest wzrost urodzen i to nie teraz tylko w perspektywie......

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zen 6 miesiąc temuocena: 100% 

  Tak pod sklepem monopolowym, browary będą gratis dla maluchów

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kasia 5 miesiąc temuocena: 100% 

  To było moje ulubione przedszkole...... duży plac zabaw i baseniki w lecie z wodą...ach te czasy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sąsiad 4 miesiąc temuocena: 100% 

  Super pomysł, tylko zanim to nastąpi to ten budynek albo się zawali albo zostanie spalony, albo wydarzy się jakieś "inne" nieszczęście. Przecież to miejsce odwiedzają tabuny młodzieży, ba raczej nawet dzieci- w dzień, w trakcie przerw, tuż po lekcjach. A co tam robią poza dewastowaniem wnętrza?hmm, niestety nietrudno się domyślić. I gdzie kontrola, gdzie patrolowanie tego miejsca?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Andrzej 3 miesiąc temuocena: 100% 

  Do ~Marcel: kabel może i tak ale tylko przedłużka zawsze tak nazywa innych. A co jeśli stanie się tragedia w tym miejscu wtedy to jak nazwiesz taka osobę? Może wtedy to będzie wg. twojego niskiego toku myślenia „zabójca”?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marcel 2 miesiąc temuocena: 17% 

  Kabel...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gosc 1 miesiąc temuocena: 67% 

  Świetny pomysł :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.7231 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)