wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 lutego 2020, 15:05 komentarzy 1

Padło dużo bramek, a momentami było nerwowo. GKS Wikielec wygrał kolejny sparing, choć w pewnym momencie musiał gonić wynik. Ostatecznie w meczu ze Spartą Brodnica było 6:3.

Wynik spotkania w 13. minucie otworzył Michał Bartkowski, skutecznie egzekwując rzut karny, podyktowany za faul na Łukaszu Suchockim. Szybko stracona bramka nie zniechęciła drużyny z Brodnicy. Najpierw w 27. minucie wyrównał Kacper Rybacki, a pięć minut później podwyższył na 2:1 Adam Riese. Tuż przed przerwą sędzia podyktował drugi rzut karny dla GKS-u, tym razem za faul na Patryku Rosolińskim. Bartkowski znów pokonał Marka Koczota i było 2:2.

Tuż po przerwie świetnym trafieniem popisał się Jakub Górski. Wykorzystał dobre dośrodkowanie Mateusza Jajkowskiego i silnym strzałem głową wyprowadził drużynę na prowadzenie 3:2. Niespełna 10 minut później Mateusz znów asystował, ale tym razem Suchockiemu. 120 sekund później, w 58. minucie, Riese strzelił głową na 4:3 i dał Sparcie kontakt z Wikielcem. Pod koniec meczu losy sparingu przypieczętowało dwóch zawodników. Najpierw swoją indywidualną akcję na bramkę zamienił Rosoliński, a na koniec Suchocki ustalił wynik na 6:3. Warto wspomnieć, że asystował mu młody Cezary Jajkowski.

GKS Wikielec – Sparta Brodnica

Bartkowski 13 (k), 44 (4), Górski 48, Suchocki 56, 89, Rosoliński 86 – Rybacki 27, Riese 32, 58.

GKS Wikielec zagrał w składzie: Mazurowski, Sz. Jajkowski, Kacperek, Górski, Korzeniewski, Kucznier, Szypulski, M. Jajkowski, Rosoliński, Suchocki, Bartkowski. Zagrali także: Caban, Wodzicki, Krajnik, Cz. Jajkowski.

Kolejny sparing GKS Wikielec rozegra w sobotę, 29 lutego o godz. 16:00 z Motorem Lubawa w Iławie.

Relacja: GKS Wikielec/red. kontakt@infoilawa.pl.

GKS Wikielec wygrywa sparing z brodnicką Spartą 6:3!