REKLAMAsuperpolisa
Paszynin2
Agata Topolewska na tle rozwieszonej dzisiaj wystawy w

Agata Topolewska na tle rozwieszonej dzisiaj wystawy w "galerii jazzowej" w Iławie.

W załączonej galerii zdjęć, a najlepiej na żywo, można już oglądać dostępną w iławskiej galerii jazzowej wystawę Agaty Topolewskiej i dzieci, które pod jej skrzydłami rozwijają swoje plastyczne talenty.

Wystawa "Kolaże. Agata Topolewska z dziećmi" to zbiór prac (w większości grupowych) powstałych podczas warsztatów plastycznych przy Iławskim Centrum Kultury, a także w pracowni plastycznej Spółdzielczego Domu Kultury ,,Polanka’’. 

- W pracach wykorzystaliśmy różnego rodzaju nieużywane już tekstylia i inne materiały codziennego użytku takie jak firany, ubrania, fragmenty torebek, czy butów - opowiada Agata Topolewska. - Tworząc te obrazy, dzieci mogły osobiście doświadczyć i obserwować,  jak powstaje proces nadawania nowego znaczenia nieużytecznym rzeczom - bluzkom, spodniom i sukienkom, których już nie nosimy, bo są nieco poniszczone lub za małe. Same lub przy mojej pomocy wycinały fragmenty, które, przyklejone na tekturze, tworzyły kwiecistą, różnobarwną łąkę, ryby, ptaki, czy motyle.

W ten sposób dzieci uczyły się, że nie zawsze trzeba kupować coś nowego - czasami lepiej wykorzystać to, co już mamy. W pracowni powstawały maskotki ze starych swetrów lub szalików, dekoracyjne ptaszki z kolorowych tkanin, albo kolażowe pejzaże. 

- Takie działania nie tylko pobudzają wyobraźnię, ale także uczą kreatywnego myślenia o świecie - podsumowuje malarka.

abs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9152 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)