REKLAMAPatrz
REKLAMADPK

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Świadomość dotycząca ubezpieczeń na życie jest w naszym kraju nadal bardzo niska. Tylko co dziesiąty Polak posiada polisę na życie, często nie wiedząc nawet, jaki zakres ubezpieczenia posiada.  Polisa na życie zapewnia poczucie bezpieczeństwa zarówno ubezpieczonemu, jak i jego najbliższym. Ubezpieczenie wspomaga w najcięższych momentach życia, w przypadku śmierci, wypadku lub ciężkiego zachorowania otrzymane od ubezpieczyciela pieniądze to często najważniejsze wsparcie finansowe, z którego korzystamy, aby łatwiej „stanąć na nogi”.

Wirus COVID-19 w Polsce a ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie obejmuje ochroną przypadki śmiertelne na wypadek zarażenia się koronawirusem, ponieważ wyłączeń na wypadek śmierci nie ma zbyt dużo - dotyczą zwykle samobójstw lub obecności w rejonie działań wojennych, a karencje obowiązują zazwyczaj do 6 miesięcy od zawarcia polisy.  

Trzeba mieć świadomość, że koronawirus nie jest wpisany na listę poważnego zachorowania, a z tytułu zachorowania na COVID-19 zarażony nie otrzyma wypłaty z ubezpieczenia na życie. Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca odszkodowanie za „nazwane” w warunkach ubezpieczenia choroby, np. zawał serca, udar mózgu, czy nowotwory złośliwe lub zgon naturalny.  

Co najważniejsze można jednak ubezpieczyć się na wypadek hospitalizacji z powodu choroby COVID-19. Wtedy zarażeni koronawirusem za każdy dzień pobytu w szpitalu, otrzymają wypłatę z ubezpieczenia na życie. Trzeba przy tym zaznaczyć, że kwarantanna domowa nie jest hospitalizacją. Zakres usług assistance powinien być możliwie jak najszerszy i oferować jak najlepszą pomoc w razie zarażenia się wirusem, np. dostarczenie leków.  

Czego oczekiwać od polisy?

Polisa ubezpieczeniowa na życie zapewnia zabezpieczenie finansowe rodzinie i osobom, które były na utrzymaniu ubezpieczonego w przypadku jego śmierci lub innych nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

Należy także pamiętać, że to produkt indywidualny i każdy powinien dopasować zakres ubezpieczenia do własnej sytuacji i potrzeb. Ważne jest to, jaką kwotę możemy zainwestować w polisę, jaki jest stan naszego zdrowia, czy mamy kredyt hipoteczny i jaką dokładnie ochronę chcemy zapewnić najbliższym.

Warto rozeznać się w temacie, gdyż oferty ubezpieczeń na życie są bardzo zróżnicowane. Podstawowe produkty zabezpieczają najbliższych na wypadek śmierci ubezpieczonego. Istnieją także „życiówki”, których celem jest pomoc samemu ubezpieczonemu, gdy zmagać się będzie z chorobą lub podczas kosztownej rehabilitacji. Poza polisami ochronnymi można zdecydować się również na ubezpieczenia inwestycyjne, które jednocześnie pomagają pomnożyć majątek.

Dlaczego tak niechętnie podchodzimy do ubezpieczeń na życie?

Powodów jest bardzo dużo, głównym jest brak czasu na spotkanie z agentem, aby przeanalizować warunki i zakres takiego ubezpieczenia. Często boimy się tego produktu, gdyż wydaje nam się za bardzo skomplikowany. Nie lubimy, gdy padają trudne, może nieprzyjemne dla nas pytania w trakcie wywiadu z agentem, nie chcemy, by obcy dla nas ludzie za dużo o nas wiedzieli. Dodatkowo nie uświadamiamy sobie ryzyka, wypieramy to, że może nam się coś złego przydarzyć, bo przecież jesteśmy zdrowi i nas to nie dotyczy.

Podsumowując – trzeba dobrze zastanowić się, jakie ubezpieczenie będzie dla nas najlepsze. Gdy już odpowiemy sobie na to pytanie, warto zgłosić się do doradców Superpolisy Iława. Z ich pomocą zakup polisy na życie będzie szybki i o wiele prostszy.


Superpolisa Oddział Iława, ul. Kościuszki 31/23

Asia: 576 782 778.
joanna.przekopowicz@superpolisa.pl
Patrycja: 535 582 578.
patrycja.mankiewicz@superpolisa.pl
Monika: 793-609-500.
monika.celmer@superpolisa.pl


Artykuł sponsorowany.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAbudzyk
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8094 sekundy