REKLAMADPK
Podsumowania - wcześniej zakończonego - sezonu 2019/2020 ILTS dokonuje sędzia główny Włodzimierz Siudziński. Razem z nim na zdjęciu inni uczestnicy tych rozgrywek.

Podsumowania - wcześniej zakończonego - sezonu 2019/2020 ILTS dokonuje sędzia główny Włodzimierz Siudziński. Razem z nim na zdjęciu inni uczestnicy tych rozgrywek.

Chciałoby się jeszcze spotykać w sali na Asnyka, ale epidemia koronawirusa wymusiła wcześniejsze zakończenie rozgrywek Iławskiej Ligi Tenisa Stołowego. Pora więc na podsumowanie.

W rozgrywkach w tym sezonie sklasyfikowanych było 77 zawodników (61 dorosłych, 16 dzieci), najwięcej w turnieju brało udział 30 osób, a najmniej 19. Były to osoby z takich miejscowości jak Iława, Ostróda, Lubawa, Nowe Miasto Lubawskie, Gierzwałd, Susz, Brodnica. ILTS gościła również jednego zawodnika z Wielkiej Brytanii.

ILTS była organizowana przez Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz przez sekcję tenisa stołowego Jezioraka Iława. Zawody odbywały się w sali sportowej przy ul. Asnyka 3B. Atmosfera, jak i zawody przebiegały w duchu sportowej rywalizacji. Pojedynki niejednokrotnie kończyły się wynikami 3:2, a zagrania prezentowane przez zawodników były na bardzo wysokim poziomie. 

- Pokazuje to, że nie trzeba jeździć do Ostródy, czy do Działdowa, aby zobaczyć piękną grę – mamy to u nas, w Iławie - mówi sędzia główny ILTS Włodzimierz Siudziński. - Jako organizatorów cieszy nas fakt, że tak licznie tenisiści z Iławy i okolicznych miejscowości przyjeżdżali do nas i brali udział w rozgrywkach. Cel również był szczytny, ponieważ graliśmy dla Jakuba Biegajskiego. Rozgrywki organizowaliśmy pod hasłem „Nie masz stówki? Daj od serca jakieś złotówki!”. 

Tenisiści stołowi ustalili to razem z prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Iławie Bożeną  Michalską-Suchocką. Każda złotówka od opłaty uprawniającej do udziału w rozgrywkach była przeznaczona dla Jakuba, ponadto każdy uczestnik mógł wrzucić dobrowolnie wybraną kwotę do puszki, która znajdowała się u sędziego głównego. Z pierwszej zbiórki zebrano 681 zł, z drugiej zbiórki 361 zł, natomiast ze „złotówek” 629 zł. 

Łącznie to 1 671 zł. Kwota zostanie przelana na konto TPD w celu pokrycia kosztów leczenia i rehabilitacji Kuby.

- Chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom oraz gościom za okazane serce i hojność. Osobne podziękowania składam na ręce Rafała Brzóski oraz firmy Patrz, którzy zawsze bezinteresownie i od ręki pomagają nam w wykonaniu plakatów oraz ulotek - dodaje Włodzimierz Siudziński. - Do zobaczenia w sezonie 2020/2021!

Klasyfikacja generalna (pierwsza dziesiątka):

1. Michał Gostół.

2. Paweł Deska.

3. Artur Jagieła.

4. Magda Surdykowska.

5. Piotr Ferenc.

6. Rafał Klimecki.

7. Roman Góralski.

8. Andrzej Guzowski.

9. Emilia Włodarska.

10. Michał Surdykowski.

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 1.2813 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)