REKLAMAnarzędzia
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 marca 2020, 14:10 komentarzy 45

(Fot. Michał Krysztofiak - Iława z drona.)

Epidemia koronawirusa przyniesie bolesne skutki ekonomiczne, co do tego nie ma wątpliwości. Radykalne ograniczenia, dotyczące możliwości swobodnego funkcjonowania, uderzają m.in. w przedsiębiorców.

Większa część kompetencji dotyczących możliwości pomocy osobom prowadzącym działalność gospodarczą jest po stronie rządu. Trwają prace nad tzw. tarczą antykryzysową. A czy coś może zrobić lokalny samorząd? Zdaniem działaczy iławskich struktur Ruchu Narodowego powinien pomóc, wprowadzając ulgi w podatkach lokalnych.

- Zwracamy się z prośbą o wprowadzenie rozporządzenia, które ma na celu zwolnienie przedsiębiorców działających na terenie Iławy z podatku od nieruchomości, w całości lub częściowo, w roku bieżącym - apelują do burmistrza Iławy działacze Ruchu, wskazując na bardzo trudną obecnie sytuację w branżach powiązanych z turystyką i handlem.

- Cały szereg pracowników otrzymało przymusowy urlop, co nie zwalnia przedsiębiorców od ponoszenia kosztów w postaci wypłat, w tym wysokich składek ZUS - dodają autorzy apelu.

Jak ustosunkuje się do tego Dawid Kopaczewski?

- Rozumiejąc trudną sytuację przedsiębiorców, do każdej sprawy będziemy podchodzić i rozpatrywać ją indywidualnie - zapowiedział burmistrz. 

Chodzi tutaj m.in. o możliwość umorzenia danej firmie należnego lokalnego podatku w sytuacji, w której przedsiębiorstwo ma kłopoty finansowe.

Czy to wystarczy, a może należy wprowadzić ulgi, tak jak proponuje to Ruch Narodowy? Poniżej udostępniamy sondę, podzielcie się w niej swoją opinią.

red. kontakt@infoilawa.pl

 
REKLAMATom-bet

45Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Ela 45 4 miesiące temuocena: 67% 

  W tym roku burmistrz podniósł podatki od nieruchomości na mxa. A w trudnej sytuacji nie potrafi udzielić zwolnień od tych podatków przedsiębiorcom bo musi kupić np. „smoczą łódź„ (przesunięcia w budżecie z najbliższej sesji Rady Miasta) i inne zabawki. Najlepiej powiedzieć „Rozumiejąc trudną sytuację przedsiębiorców, do każdej sprawy będziemy podchodzić i rozpatrywać ją indywidualnie”, bo jest furtka dla kolesi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~endriu 44 4 miesiące temuocena: 100% 

  już wam mówię jak to jest zleciłem wykonanie mebli , nie chcieli mi dac faktury mówią że teraz muszą wykazywać straty bo nie dostaną dopłat od panstwa

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 43 4 miesiące temu

  Polus zawsze zaradny...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Radius 42 4 miesiące temuocena: 50% 

  Nie to ważne aby się zrzekli, ale to, ze radnych jest za wiele o 10 osób w radzie miejskiej; a w powiatach w ogóle radnych być nie musi. Rozumiemy się>

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a może 41 4 miesiące temuocena: 86% 

  a może radni w poniedziałek zrzekną się diet i przekażą je na walkę z koronawirusem... Radni pokażcie klasę !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anna 40 4 miesiące temuocena: 100% 

  Są radni, którzy nie potrzebują nawołań na forach i wspierają poprzez zakup środków ochrony osobistej lub wykupują obiady dla załogi szpitala. Nie osądzaj skoro nie masz pewności.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~A 39 4 miesiące temuocena: 0% 

  Może 13 oddadzą na walkę z koronawirusem?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Szary człowiek 38 4 miesiące temuocena: 78% 

  Tak dostaną pomoc, w szczególności ci pracodawcy co mają w dupie pracowników . Oni sobie zaoszczędzą aby móc później za te pieniądze wyjechać na wakacje a co ze zwykłymi pracownikami , którzy nie dostaną kompletnie nic . A nie przepraszam kopa w dupę za przeproszeniem na odchodne . Taka będzie super pomoc państwa .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paranoja 37 4 miesiące temuocena: 79% 

  Pewnie, wszystkim umorzyć podatek, ciekawe co będziecie pisać jak nie będzie pieniędzy w budżecie miasta pod koniec roku na realizację bieżących spraw. Ludzie kiedy wy sobie uświadomicie, że publiczne pieniądze nie biorą się z nieba.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a 36 4 miesiące temuocena: 100% 

  To na koniec roku aby budżet miał coś należy zlikwidować pomoc społeczną i nie rozdawać kasy bo ktoś siedzi w domu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~CBA 35 4 miesiące temuocena: 75% 

  Pewnie ludzie będą pisać, że zostały wydane niezgodnie z ustawą lub na imprezy,które nie przynoszą dochodu. Tak ostatnio chyba się dzieje w Iławie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Działalnościowiec 34 4 miesiące temuocena: 87% 

  Podatek od nieruchomości, której część zgłosiłem jako wykorzystywaną do prowadzenia biura, w tym tylko roku dostałem o 500 zł wyższy. Łatwo przyszło radnym podnieść. Trudniej było sprawdzić w rejestrze CEIDG ilu prowadzących firmy na domowym adresie nie zgłosiło tego do urzędu. Zwiększanie obciążeń przedsiębiorców łatwo przychodzi wszelkim włodarzom. Dążeniem do równego obciążenia wszystkich nie zawracają sobie głowy. A teraz zastanawiają się nad rozwiązaniami. I tak będą się zastanawiać nadal za nasze pieniądze. Niektórzy myślą że pieniądze biorą się z banku.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wyborca 33 4 miesiące temuocena: 46% 

  Czy radni miejscy PiS mogliby sprawdzić,czy zleceniobiorcy Iławskiego Centrum Kultury prowadzący koła zainteresowań,a obecnie w czasie epidemii nie świadczą tych zajęć,pobierają wynagrodzenia?Jeśli tak,umowy powinny zostać anulowane.Dziękuję.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ tylko piszę 32 4 miesiące temuocena: 100% 

  Przy okazji - mały donosik. Każda okazja jest dobra. Największe szczęście - dokopać bliźniemu swemu...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tylko pytam 31 4 miesiące temuocena: 67% 

  Przy okazji niech sprawdzą kto ma piękne zlecenie na prace graficzne dla ICK, bo to chyba bliski kolega naszego panującego.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Po prostu Polak 30 4 miesiące temuocena: 79% 

  Ustawy obowiazują wszystkich. Władzę samorządowe także. Samorząd to nie jest władza absolutna. A co oznacza? Mówi o tym Art.1ustawy o samorządzie terytorialnym. A w stanie epidemiologicznym specustawy, Proszę Państwa,obowiązują wszystkich. To nie są zwykłe przepisy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 do "obywatla RP" 29 4 miesiące temuocena: 100% 

  "Te, Obywatlu RP". Tobie z kolei można by doradzić dołączenie w ramach e-learningu do klasy, np. drugiej szkoły podstawowej. Wtedy dowiedziałbyś się, że w RP nie ma "obywatli", lecz raczej obywatele. Ciekawe co robiłeś na lekcjach języka polskiego? Tym bardziej, że o Twej żenującej interpunkcji już wręcz żal wspominać. PS. A co do rzekomego braku ustawy o samorządzie terytorialnym, to polecam Dziennik Ustaw z 1990 r., nr 16, poz. 95, gdzie się o dziwo znajduje "Ustawa o samorządzie terytorialnym" z dnia 8 marca 1990 r. Czyli ta sama, której według Ciebie "obywatlu" podobno w ogóle nie ma. A zagadka polega na tym, iż oficjalny tytuł głosi, że jest to ustawa o samorządzie terytorialnym, choć w niektórych wykazach widnieje jako ustawa o samorządzie gminnym. Więc jednak istnieje kwestionowana przez Ciebie ustawa. Czyżby toTwój "taki błąd merytoryczny"? A może to jednak Ty powinieneś w ramach e-learningu nieco przysiąść fałdów na lekcjach WOS-u? Motto - "Przyganiał kocioł garnkowi"...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a 28 4 miesiące temuocena: 100% 

  Obywatele RP gdzie i kogo idziecie blokować? Abym was nie spotkał i się nie zaraził głupotą.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obywatle RP 27 4 miesiące temuocena: 0% 

  Te, nie wygupiaj sie. Nie ma ustawy o samorządzenie terytorialnym, tylko jest ustawa o samorządzenie gminnym bądź powiatowym a także o wojewódzkim. Pamiętaj art. nic nie mówi, tylko stanowi. To takie błędy merytoryczne. Ponadto nie ma już stanu epidemiologicznego tylko jest stan EPIDEMII. I to nie jest spec ustawa tylko zwykła ustawa, którą stosuje się w zwykłych sprawach. Teraz jest możliwość e - learning, może warto dołączyć do jakiejś klasy licealnej na lekcje chociażbyy WOS-u

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Miasto z dykty 26 4 miesiące temuocena: 67% 

  Przykro patrzeć jak mieszkańcy zostali pozostawienie sami sobie. Burmistrz zrejterował, schował się za plecy wojewody i liczy tylko, że rząd załatwi wszystkie sprawy za niego. W ciągu tych kilku tygodni tylko wypełnia polecenia, zero własnej inicjatywy. Obudź się człowieku i zacznij działać, bo ciężkie czasy przed nami.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xxyz 25 4 miesiące temuocena: 100% 

  IBs - czy jest rynek pracownika, w szczególności tutaj na Warmii i Mazurach? Nie byłbym tego pewien, znając tutejszą sytuację zawodową. Rzekłbym, że jest przeciętnie w tym temacie - tyle ile jest przedsiębiorstw, tyle jest spojrzeń i mądrości na ten temat. Mówisz kij ma dwa końce - oczywiście, że jest tak jak mówisz, iż sam pracownika naciska na oficjalne niskie wynagrodzenie, jednakże jeśli pracodawca sztywno trzymałby się reguł, to nie pozwoliłby na to, jednakże jak ma w tym zysk to nic dziwnego, że się na to godzi. Piszesz, że pracownik sam zgadza się na urlop bezpłatny - no tak sam z własnej woli, proszę nie żartuj. Wiadomo, że papier przyjmie wszystko ;) Niestety, ale wciąż niektórzy nie patrzą na pracownika jako podwaliny rozwoju i stabilizacji firmy, a przedmiot który ma być najtańszy i który łatwo wymienić.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sprawiedliwy 24 4 miesiące temuocena: 100% 

  Zazwyczaj stronie od komentowania, ale denerwuje mnie to że teraz przedsiębiorcy płaczą jacy to oni biedni i poszkodowani, ale jak zatrudniali pracowników na śmieciowe umowy to dla nich było wszystko ok. ''Średnia krajowa'' to tylko fikcja bo u nas wciąż króluje najniższa, a tak zwani Janusze biznesu tylko patrzą jak wykorzystać pracownika i najlepiej żeby pracował dla nich za darmo(a najlepiej to jakby jeszcze im płacił za zdobyte doświadczenie). Przedsiębiorcy pławili się w luksusach mieszkając w willach, jeżdżąc super samochodami i latając na egzotyczne wakacje, ale jak mieli dać komuś choć złotówkę podwyżki to zachowywali się jakby byli ubogimi sierotami bez środków do życia. Jak teraz ktoś może oczekiwać od zwykłych ludzi którzy żyją od wypłaty do wypłaty oszczędności, jak firmy z ogromnymi przychodami straszą bankructwem już po paru tygodniach zastoju-mądrzejsza od tych"biznesmenów" jest wiewiórka bo wie że musi oszczędzać. Uważam że pomoc się należy tylko porządnym firmom.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pracownik 23 4 miesiące temuocena: 100% 

  Zgadzam się w 100%!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xxyz 22 4 miesiące temuocena: 93% 

  ... niech będzie to na zdrowych zasadach, bo znając pewnych polskich mistrzów biznesu to mogę przypuszczać, że już myślą o tym, jak wykazać straty aby załapać się na pomoc, na papierze wypłacić pracownikom mniej, resztę pod stołem, a uzyskana pomoc/zaoszczędzone środki przeznaczyć na kolejny leasing samochodu, zakup łódeczki etc. Niech mi Pan powie, a co rząd ma zrobić dla zwykłego człowieka - jak ma mu zrekompensować całe te zamieszenie, nagły wzrost cen, konieczność skorzystania z bezpłatnych urlopów, uciętych stawek godzinowych czy też wymiaru pracy? Zdrowa gospodarka opiera się na szacunku i równowadze przedsiębiorcy i pracownika, a nie twierdzeniu - nie podoba się to wypad, bo 10 osób czeka na twoje miejsce. Tak było, jednakże jest to krótka droga, bo coraz bardziej liczy się fach pracownika, a nie zwykła prosta praca fizyczna. Jeśli nie będzie równowagi, to sam szanowany Pan przedsiębiorca swojego wózka nie uciągnie... Jednakże, co ja tam wiem, jak Pan wie wszystko;)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a 21 4 miesiące temuocena: 40% 

  Widzę że xxyz (brzmi jak kobieta) zna się na chach-mętach finansowych. Nie ładnie okradać kraj.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~IBs 20 4 miesiące temuocena: 40% 

  Od 3 lat to pracodawcy stoją w kolejce po pracownika. Kto dzisiaj straszy, że 10-ciu na twoje miejsce? Pracodawca nie ma prawa wysłać nikogo na urlop bezpłatny. Jeśli ktoś poszedł to podpisał, że sam zawnioskował o taki urlop. Porządni pracodawcy nie robią już takich rzeczy jak wypłata pod stołem. Niestety w naszym regionie dużo jest nieporządnych, ale przymyka na to oko inspekcja pracy, a i pracownicy są często winni, bo wolą dostać więcej "na rękę", a oficjalnie mniej, bo łapią się wtedy na rodzinne, stypendia w szkole, albo nie chcą płacić większych alimentów. Kij ma 2 końce.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marek 19 4 miesiące temuocena: 100% 

  Brawo, brawo i jeszcze raz brawo. Twoja wypowiedz trafia w samo sedno. Duzy plus za szczera prawde.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xxxyz 18 4 miesiące temuocena: 93% 

  W dzisiejszych czasach trzeba myśleć i działać rozważnie. Osoby będące w trudnej sytuacji życiowej trzeba wspierać. Problemem w naszym kraju jest to, że system wsparcia jest źle skonstruowany albowiem opiera się jedynie na rozdawaniu, bez stawiania wymogów, i to należałoby zmienić. Żale Pana przedsiębiorcy są jednakże komiczne, bo widzi on tylko czubek własnego nosa, nie widząc całości - fajnie zwolnimy Pana z podatku, jednakże jak będą dziury w drodze nie załatane, na lekarza będzie Pan czekał 2 tygodnie, straż przyjedzie po 2 godz. od zgłoszenia, policja na zgłoszenie zareaguje za 5 godzin, a wyrobienie paszportu aby polecieć na wakacyjny wypad na Kubę poczeka Pan rok, to może sobie wówczas Pan przypomni, iż nie jest Pan pękiem świata i my wszyscy budujemy nasz kraj. Rozumiem Pana żale, i złości jednakże nie Pan powie czy nigdy nie minimalizował Pan kwestii podatkowych, pracowniczych, a zyski inwestował w firmę, i czarne czasy? Tak, jestem za pomocą dla przedsiębiorców jednakże....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Przedsiębiorca płacący podatki 17 4 miesiące temuocena: 43% 

  Cóż za inteligencja (znam jedną taką radną) zwolnienie mnie z podatku ale sukces. To mam propozycję zwolnijcie ludzi z pracy pozostawcie bez dochodu a następnie zwolnijcie ich z podatku dochodowego. Ludzie używajcie mózgu. Wytłumaczę na polski jak ktoś nie ma dochodów to zwolnienie z podatku nie zmienia sytuacji finansowej firmy. Pracownicy zarabiają bo pracodawca inwestuje, bierze kredyty i ryzykuje bo gdy przychodzi kryzys zostaje bankrutem a pracownik biedakiem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie ten adres 16 4 miesiące temuocena: 91% 

  A może by tak tzw. narodowcy zwrócili się w pierwszej kolejności do władz państwowych, by te przede wszystkim zrezygnowały przynajmniej z części przeróżnych podatków jakie muszą im płacić przedsiębiorcy? Wszak obciążenia finansowe nakładane na przedsiębiorców przez państwowego fiskusa są o wiele większe niż podatki nakładane na nich przez lokalne władze samorządowe. Jeśli chcecie przy okazji epidemii bić swoją polityczną pianę, to zwróćcie się do innego klienta.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~IBs 15 4 miesiące temuocena: 86% 

  Niech też zawnioskują o to by kasa nie szła na kościoły itp.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 14 4 miesiące temuocena: 58% 

  Panie Kopaczewski,dlaczego w tak trudnej dla Iławy i kraju sytuacji wypłacił Pan tzw.13-tki czyli 13 pensje urzędnikom i jednostkom podległym,a utrudnia pan przedsiębiorcom...Jeśli upadnie polska gospodarka,a to nieuniknione wszyscy urzędnicy pójdziecie na próg.Oby...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 13 4 miesiące temuocena: 100% 

  Do iławianin poniżej, znajdź sobie swój nick a nie pod moim głupoty piszesz pajacu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~T 12 4 miesiące temuocena: 100% 

  Iławianin jesli nazywasz pasozytem kogos kto pracuje przez godzine przez to ze kraj nie zapewnia odpowiednich warunkow do pracy to jestem ciekawe co masz w glowie. Serwery nawet e dziennikow juz padaja a ty nadal narzekasz na to ze probuja cokolwiek pomoc dzieciom. Nie pozdrawiam!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 11 4 miesiące temuocena: 25% 

  Następni na bruk powinni wylecieć nauczyciele,najpierw strajkowali,a teraz godzinę dziennie pracują on-line.Pasożyty!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~XXX 10 4 miesiące temuocena: 78% 

  Ojejku teraz przedsiebiorcy płacza, ale jak zatrudniaja pracownikow na smieciowe umowy albo na czarno to dla nich jest wszystko ok? Co ma powiedziec zwykly pracownik z taka gowniana umowa? Ma isc do domu i pracodawce gowno to obchodzi z czego ma zyc ale sam chce nie placic oplat. W galeri ponad polowa pracownikow ma wlasnie takie smieciowe umowy tak samo w Ilawskich barach przez wiele lat takjest i pracodawcy sa z tego zadowoleni. Pracownika maja za nic i tylko go wykorzystuja, nie placa uczciwie za nadgodziny itp No ale jak to im zaczelo palic sie kolo tylka to juz chca na tym zaoszczedzic. O pracowniku nie mysli nikt tylko o tym jak samemu zaoszczedzic, a pracownik ma isc do domu i czekac jak piesek kiedy pan i wladca laskawie znow zaprosi do pracy na kolejna smieciowa umowe.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~IBs 9 4 miesiące temuocena: 75% 

  Dlatego, że ludzie mają tylko same roszczenia nigdy nie zatrudnię żadnego pracownika. Chociaż bez problemu mógłbym zatrudnić kilku, wolę mniej zarobić i robić tylko swoimi rękoma. Tyle ile wypracuję tyle mam. A wielu narzekaczy niech sama założy działalność i zobaczy jaki to miodzio. I jak same pieniądze będą wpadać do kieszeni. Tylko komu by się chciało pracować po 80 godz. w tygodniu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a 8 4 miesiące temuocena: 50% 

  Brawo to niech ten biedny pracownik założy działalność i żyje bogato i da pełne umowy i godnie płaci innym. Jakie to proste. A pracodawcy nie płaczą bo podatek od nieruchomości to bardzo mała część. A jeżeli ktoś ma złą umowę to niech nie pracuje i szuka takiej pracy gdzie dostanie dobrą umowę - jaki to proste

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~P 7 4 miesiące temuocena: 81% 

  Proponuje zawiesić 500+ , przekazać to na ulgi dla pracodawców - opłacić za to ZUS za pracowników. To oni ciężko pracując wyrabiaja pieniądze dla socjalów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wrednick 6 4 miesiące temuocena: 73% 

  Te przesiębiorca - a komu będziesz wciskał ten swój kit, jak ludzie nie będą mieli kasy? Wiewiórkom? Sam pójdziesz na zasiłek.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Przedsiębiorca płacący podatki 5 4 miesiące temuocena: 73% 

  Ale mądry jesteś - szok a jak myślisz zasiłek to spada z nieba czy inny przedsiębiorca musi zarobić. Ludzie obudźcie się i zastanówcie z czego bierze się bogactwo. Na pewno nie z zasiłków i pomocy społecznej jak to myśli czytelnik WREDNICKI. Po co te szkoły jak nie uczą przedsiębiorczości. Ja nigdy nie byłem na zasiłku i nie będę bo wstyd mi byłoby brać za darmo pieniądze - mam ręce i głowę na karku.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Przedsiębiorca płacący podatki 4 4 miesiące temuocena: 64% 

  Tylko jak to będzie z Galerią, które zostaną zwolnione a dzierżawcy rozliczają się z właścicielem zgodnie z umową. Czynsz jest stały bez części podatku. I jeszcze powinien burmistrz zabrać socjal mieszkańcom Iławy bo w czasach kryzysu na rozpustę nie ma pieniędzy. Zmniejszyć pensje budżetówce o co najmniej 20 %. Bo przedsiębiorcy dzisiaj muszą zapłacić czynsz, ZUS, wynagrodzenia i żyć z oszczędności jeżeli mają. A ludzie socjalu wyciągają rękę bo im się należy chyba czas skończyć z rozdawnictwem bo na takie rzeczy pracują przedsiębiorcy, którzy w ciężkich czasach muszą radzić sobie sami.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Przedsiębiorca płacący podatki 3 4 miesiące temuocena: 44% 

  Nie spodziewam się pozytywnych opinii ze strony darmozjadów i nierobów. Akurat wasze opinie są nieważne bo reprezentujecie margines społeczny.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~A 2 4 miesiące temuocena: 57% 

  Po co w Iławie dwóch wicebumistrzów? Wszędzie tylko kolesiostwo i układy. Nic się nie zmienia czy rządzi obecny burmistrz czy poprzednik

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a 1 4 miesiące temuocena: 67% 

  Przyszedł czas na solidarność społeczną BRAWO.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAPC
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8041 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)