REKLAMAKono
REKLAMAipb_nowa

(Fot. UM w Iławie.)

Przed nami wyjątkowo trudny czas, w którym każda pomoc się liczy! Wspierajmy się więc duchowo i materialnie, bo wspólnie będzie nam dużo łatwiej! Jedną z form pomocy, jaką miasto przygotowuje dla mieszkańców, są maseczki, których ręczna produkcja właśnie ruszyła!

- Zakupiliśmy  250 mb fizeliny na rolce o szerokości 160 cm, z czego uszyjemy ok. 3 200 sztuk maseczek. Oprócz tego nabyliśmy dwie dwunastokilogramowe rolki innej włókniny, z której wyjdzie dodatkowo ok. 1 000 szt. - mówi Dorota Kamińska, zastępca Burmistrza Miasta Iławy. - To jednak dopiero początek akcji, w miarę potrzeb i naszych możliwości będziemy organizować większe ilości. 

f

Do kogo trafią maseczki?

Po uszyciu maseczki zostaną wysterylizowane i trafią do mieszkańców z pomocą strażaków z OSP w Iławie, a także spółdzielni mieszkaniowych, które zadeklarowały pomoc w kolportażu. 

Kto szyje maseczki?

Urząd Miasta dokłada wszelkich starań, aby pomóc mieszkańcom przetrwać ten trudny okres. Wszystko realizowane jest własnymi siłami i środkami przy pomocy dobrej woli pracowników naszej administracji. Obecnie przy szyciu maseczek pracować będą panie z przedszkoli w jednej z sal w Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Wiejskiej 2d.  

Niektórzy wciąż wątpią w sens ich noszenia, czy słusznie? 

Ze względu na rozprzestrzeniającego się koronawirusa COVID-19 z półek zniknęły maski ochronne, których brakuje również w szpitalach. Okazuje się jednak, że maski ze zwykłego płótna, czy też szalik będzie dosyć ważną barierą, zwłaszcza dla osób, które kaszlą i kichają. Nie będzie chronił przed zakażeniem, ale może chronić osoby postronne, żebyśmy i my jako osoby potencjalnie chore nie zakażali innych. Tutaj wystarczy każda bariera mechaniczna, przy czym oczywiście należy pamiętać, żeby w miarę możliwości takie maski, jak i potencjalnie szaliki po prostu prać w wysokich temperaturach i prasować, aby pozbyć się nagromadzonych bakterii! 

Oczywiście same maseczki nie wystarczą! Nie możemy zapominać o częstym myciu rąk mydłem, które powinno już stać się naszym nawykiem oraz o używaniu płynów do dezynfekcji rąk preparatami zawierającymi  60% alkohol. I najważniejsze, zostańmy w domu, jeśli wyjście naprawdę nie jest konieczne!

Publikacja Urzędu Miasta w Iławie.

REKLAMANotus_nowa
REKLAMAbudzyk
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7901 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)