REKLAMAMartex
Paszynin2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 kwietnia 2020, 09:44 komentarzy 4
Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Józef Blank.

Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Józef Blank. (Fot. materiały prasowe.)

Kolejny z nowomiejskich samorządowców jest zdrowy. Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Józef Blank uniknął zakażenia SARS-CoV-2 pomimo obecności na spotkaniu, w którym uczestniczyły osoby ze stwierdzonym później COVID-19.

Burmistrz przypomniał, że 16 marca był jednym z uczestników posiedzenia Powiatowego Sztabu Zarządzania Kryzysowego.

- W spotkaniu, tak jak i wszystkie pozostałe osoby, uczestniczyłem służbowo. Jako uczestnicy spotkania zachowaliśmy wszelkie, zalecane na tamten czas, środki ostrożności. Jak później się okazało, aż pięć osób z tamtego spotkania, po wykonanych testach na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19, miało wynik pozytywny, czyli zostali zakażeni koronawirusem. Wszyscy uczestnicy tego spotkania skierowani zostali na kwarantannę domową - poinformował mieszkańców Józef Blank.

Po kilku dniach burmistrz miał przeprowadzony test na obecność koronawirusa, którego wynik był ujemny, czyli samorządowiec był zdrowy. 

- Ze względu jednak na fakt, że w pracy wójtów i burmistrzów odbywa się wiele spotkań, podczas których podejmowane są sprawy istotne dla naszych społeczności, przedłużono nam kwarantannę i po kilku kolejnych dniach poddano nas ponownym testom - skomentował burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego. - Znam już wynik drugiego testu, który również jest ujemny. Decyzją Sanepidu w Olsztynie na kwarantannie pozostaję do 7 kwietnia, a więc już niedługo wracam do swoich obowiązków w Urzędzie Miasta. 

Przez cały czas kwarantanny burmistrz wykonuje swoje obowiązki zdalnie, będąc w stałym kontakcie ze swoimi współpracownikami.

- Życzę Państwu zdrowia i proszę, abyście nadal dbali o siebie i swoich najbliższych. Zachowajcie maksimum ostrożności i dystansu w kontaktach z innymi osobami, wychodząc z domu, zakładajcie maseczki, które właśnie dziś rozpoczęliśmy Wam dostarczać - dodał Józef Blank "z serdecznymi pozdrowieniami i z najwyższą o Wasze zdrowie troską."

red. kontakt@infoilawa.pl

REKLAMATom-bet

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Kinder 4 miesiąc temuocena: 100% 

  Im dłużej ........ Tym lepiej.....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 3 miesiąc temuocena: 100% 

  Siedź Józiu w domku do Świąt, nie stresuj pracowników, bo się pochorują. Urząd bez ciebie sobie poradzi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~IBs 2 miesiąc temuocena: 100% 

  Wczoraj zwłaszcza mieszkańcy powiatu nowomiejskiego chwalili Wójta Gminy Biskupiec za pełne i i bieżące informacje co się z nim dzieje, a krytykowali innych samorządowców za brak kontaktu z mieszkańcami i nagle dzisiaj na tym portalu Pan Blank na innym Wójt gminy NML Pan Waruszewski, też chyba żądni pochwał, ale dopiero teraz się obudzili? Jakieś to niesmaczne...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Edi7 1 miesiąc temuocena: 60% 

  Widać nie było buziaków na powitanie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbudzyk
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7342 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)