REKLAMAMartex
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 kwietnia 2020, 09:27 komentarzy 11
Ostróda na ustach całej Polski, a wszystko dzięki prywatnej

Ostróda na ustach całej Polski, a wszystko dzięki prywatnej "tarczy antykryzysowej".

Cały kraj mówi o wspaniałomyślnym geście pana Mirosława z Ostródy, który - rozumiejąc bardzo trudną sytuację przedsiębiorców wynajmujących od niego lokale handlowy i usługowy - z własnej inicjatywy zrezygnował z pobrania czynszu w normalnej wysokości. Właścicielce kwiaciarni wystawił rachunek opiewający na... 1 zł. Ta komentuje: "Dziękuję, to jest moja tarcza kryzysowa".

Właścicielka ostródzkiej kwiaciarnia Maciejka, znajdującej się na ulicy Grunwaldzkiej, zdjęcie, o którym mówią już ogólnopolskie media, opublikowała w mediach społecznościowych w minioną sobotę, 4 kwietnia. Jak się okazało, tego dnia spotkała się z panem Mirosławem, by uregulować należność za kwietniowy czynsz. Mężczyzna kompletnie ją zaskoczył, przynosząc rachunek opiewający na... 1 zł.

Właścicielka ostródzkiej kwiaciarni nie kryła radości i wdzięczności.

- To jest moja tarcza kryzysowa. Dziękuję, Panie Mirku! - napisała pani Jolanta w mediach społecznościowych. 

Jak wyjaśniła przedsiębiorczyni, rozmawiając ze stacją TVN24, swój lokal była zmuszona zamknąć już trzy tygodnie temu. 

- Kiedy Pan Mirosław wręczył mi fakturę, byłam w szoku - nie ukrywa.

Mężczyzna podobny rachunek wystawił kobiecie, która w lokalu obok prowadzi solarium.

- Podjąłem taką decyzję, żeby być solidarnym, żeby pozwolić im przetrwać. Te panie musiały zamknąć swoje sklepy, nie mogą pracować, nie mają przepływu gotówki, to za co miały zapłacić? - skomentował ostródzianin w rozmowie z TVN24.


Wiecie o podobnych prywatnych "tarczach antykryzysowych" w naszej okolicy? Dajcie znać, pisząc na kontakt@infoilawa.pl, albo dzwoniąc pod numer 537 47 52 02.


abs2

11Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~co za ludzie 11 miesiąc temuocena: 60% 

  Anielu - a może ktoś się przeprowadza i nie ma gdzie mieszkać. Pomyślałaś o tym? Może Twój chłop też na budowie pracuje i może nie straci możliwości zarobienia na chleb. Co Ty sobie myślisz? Wszyscy mają stanąć? Piekarze, lekarze, pielęgniarki, śmieciarze, policja, służba więzienna. Jeszcze niech Ci z elektrowni staną i nie będziesz prądu miała, nie będziesz głupot w necie pisać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do Agnieszka 10 miesiąc temuocena: 100% 

  Starzy ludzie to niech w domu siedzą a nie śmigają po osiedlu, ilu harcerzy i wolontariuszy proponuje zrobienie za darmo zakupów, bo nfz się nie wyrobi jak starsi zaczną napływać do szpitali.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Agnieszka 9 miesiąc temuocena: 25% 

  Ale żeś się nawymieniał. Uuuuuuuuuuuuuuu!!! No wyobraź sobie, że w niektórych krajach wszystko stanęło! I świat istnieje!!!! Poczytaj informacje o innych krajach. Dlaczego wszystkie zakłady tam stoją? Bo ludzie nie przestrzegali obostrzeń kiedy po dobroci były nakładane na społeczeństwo. A pomyślałeś, że w takiej klatce może mieszkać jakaś staruszka, która wychodząc po chleb natknie się na takiego fizola na klatce, bo komuś się remonty zamarzyły? Zacznij myśleć, bo.... MYŚLENIE NIE BOLI!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aniela 8 miesiąc temuocena: 40% 

  Nikt się nie przeprowadza tylko zdziera panele i robi remont. Ludzie w pracy mają pracować w odstępach. Obudź się i zacznij czytać wiadomości tępaku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~blackie 7 miesiąc temuocena: 93% 

  Brawo dla Pana za ten gest zrozumienia i solidarności. Wiadomo, że jak te małe działalności padną, to i wynajmujący straci swój zarobek z wynajmu. W ten sposób wspólnie starają się ratować swoje biznesy nim pomoc państwa zadziała. Z jakim skutkiem zadziała, czy będzie trafna czy, dotrze na czas do potrzebujących czy nie tego nie wiemy póki co. Niemniej jednak dla Pana wyrazy uznania za podjęte działania.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 6 miesiąc temuocena: 100% 

  Ciekawe czy będzie musiał od tej zł podatek do skarbowego oddać, czy skarbowy umorzy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 5 miesiąc temuocena: 100% 

  A moze wiecie co sie w Ilawie dzieje ,jestem ciekaw ale chyba od was info nie uzyskam

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aniela 4 miesiąc temuocena: 80% 

  Co się w Iławie dzieje..... Pod PZU kolejka jak za dawnych czasów pod Nenufarem.... Stare dziadki szturmem poszli płacić składkę. Siedzę na balkonie z dzieckiem i widzę, że ludzie nie siedzą w domach - spacerują, łażą po 1 napój do sklepu osiedlowego, po 1 piwo, po 1 mleko.... w klatce obok ktoś robi remont - ekipa łazi po klatce w tę i we wtę. Zajeżdżają auta pod blok z materiałami do remontu.... Dziś przestałam się łudzić, że to się szybko skończy. Będziemy całe lato uziemieni... Niestety nie mam już złudzeń.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 3 miesiąc temuocena: 71% 

  Kolejki pod sklepami jak na black friday w USA.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~$$$ 2 miesiąc temuocena: 100% 

  BRAWO BRAWO BRAWO

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swój 1 miesiąc temuocena: 80% 

  Brawo i ogromne uznanie dla właściciela lokalu. Mamy taki syf w rządzie RP i do tego w sytuacji skrajnie niebezpiecznej że musimy sami sobie wzajemnie pomagać i się wspierać.Pan z Ostródy jest przykładem bohaterstwa w odróżnieniu do tych pajacow z Wiejskiej w Wawie.Jeszcze raz ogromne brawo i szacunek!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7948 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)