REKLAMAwlodkowic
REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 kwietnia 2020, 12:29 komentarzy 8

(Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

Znany z organizacji przeróżnych inicjatyw o charakterze sportowym, turystycznym i rekreacyjnym iławianin Krzysztof Zakreta za naszym pośrednictwem zwraca się do współmieszkańców z apelem o większą ostrożność w zakresie obchodzenia się ze zużytymi środkami ochrony osobistej.

Jak zauważył, w Iławie często można się natknąć na znajdujące się w miejscach publicznych zużyte jednorazowe rękawiczki ochronne. Sam widział takie np. na ul. Kopernika oraz na Alei Jana Pawła II: na parkingach, chodnikach, terenach zielonych, czy klatkach schodowych. Trudno stwierdzić, jak się tam znalazły i nie to jest chyba najistotniejsze. Najważniejsze to zachować ostrożność.

- W Wuhan znaczenie w roznoszeniu koronawirusa miały porzucane maseczki, rękawiczki i plucie na chodniki. Czy iławianinie chcą być ostrożni i odpowiedzialni? Uczmy się na błędach innych, bo na naukę na własnych może być za późno - przestrzega Krzysztof Zakreta. - Zdrówka!!! - dodaje.

Jego wnioski potwierdza Główny Inspektor Sanitarny, który na swoich oficjalnych stronach przyznaje, że 

aktualnie dostępne dane wskazują na to,  że wirus może przetrwać kilka godzin na powierzchniach. 

Zatem upewnijmy się, że nasze zużyte środki ochrony osobistej nie narażają na ryzyko innych...

REKLAMATom-bet

8Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Sport-ego 8 miesiąc temu

  Ja mam prośbę także do firm utrzymujących porządek w mieście - mniemam że pracują. Śmieci m.in. na obwodnicy przy osiedlu ostródzkim jest okropny - nie są to śmieci obecne, w większości są stare. Widać je, bo nasadzone krzewy jeszcze się nie zazieleniły. Może warto byłoby sprzątnąć zanim kwiecie wszystko przykryje a jesień znowu obnaży syf.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~aloizy 7 miesiąc temu

  Artykuł jest o tych co wyrzucają tych trzeba ganić a nie tych co sprzątają.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Baja 6 miesiąc temu

  Bezmyślność wielu osób nie zna granic i należy z tym walczyć wszelkimi metodami ale opieszałość służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ludzi w obecnej sytuacji jest karygodne.Nie wystarczy postawić otwarty kosz na odpady które wiatr roznosi na przyległe posesję i udawać że problem rozwiązany.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marek 5 miesiąc temuocena: 100% 

  Powinno się ustawiać pojemniki wyłącznie na materiał zakaźny i poddać utylizacji A nie mieszać ze zwykłymi odpadami tak jak to się robi w placówkach medycznych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~popieramnierobów 4 miesiąc temuocena: 46% 

  Rękawiczki wyrzuca grupa 500+ niezadowolona z cen. Na znak protestu wyrzucają rękawiczki na ziemię. Grupa jest bardzo niezadowolona Państwo zamiast im dawać pieniądze wspomaga przedsiębiorców, a oni nie chcą już 500 teraz chcą 800 bo za 500 niewiele mogą kupić. Na znak protestu rzucają wszędzie rękawicami.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~czlowieksukcesu 3 miesiąc temuocena: 100% 

  Oj Seba, Seba jak to mówią, pamiętaj Seba biednenemu zawsze wiatr w oczy i te 500 tego nie zmienią:) Bo zobacz Sebuś mi te 500 przelewają a nawet nie wiem kiedy ono wpada na konto bo mi ciągle wpadają przelewy tu 10 tys, tu 5 tys tam 200 tys. Widzisz Seba i wpada też 500, ale mi to nie robi czy wpada czy nie wpada jedna kawa mniej lub więcej nie robi Seba. nawet jak wszystko stanie i ceny wzrosną x 2 albo x 3 mi to Sebuś nie robi:)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Seba 2 miesiąc temuocena: 50% 

  A co gostek, mnie się należy te pieniądze

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tolo 1 miesiąc temuocena: 88% 

  Nie dziwi takie zachowanie w tak prostackim społeczeństwie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7287 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)