REKLAMAPatrz
klonowski
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 kwietnia 2020, 13:55 komentarzy 4

"Bagienko" na Gajerku, zaproponowana lokalizacja na wybieg dla psów. (Fot. UM w Iławie.)

Wielu iławian pyta o przyszłość zwycięskich projektów Iławskiego Budżetu Obywatelskiego w kontekście epidemii i nadal obowiązujących obostrzeń. Na wątpliwości w tym zakresie odpowiada Urząd Miasta w Iławie.

Iławski ratusz nie ukrywa, że z realizacją obu zwycięskich projektów: budowy wybiegu dla psów oraz organizacji jubileuszowej imprezy z okazji 75-lecia Jezioraka Iława, trzeba poczekać, aż ograniczenia związane z epidemią zostaną złagodzone. 

- Z jednej strony potrzeba dopiąć sprawę konsultacji budowy wybiegu dla psów, a z drugiej: należy zebrać zespół i rozpocząć pracę nad przygotowaniem IBO 2021. I w jednym i w drugim przypadku nie można organizować spotkań, należy więc czekać - komentują urzędnicy.

Burmistrz Dawid Kopaczewski podkreśla: 

- Decyzję o wstrzymaniu zwycięskich projektów podjąłem po rozmowie z przedstawicielami Jezioraka i grupy 4 Łapy Iławy. Chciałbym podkreślić, że nie rezygnujemy z tych projektów, a jedynie przesuwamy je w czasie – one będą zrealizowane, tylko później. Teraz skupiamy się na pomocy lokalnym firmom, więc wydatki związane z realizacją tych projektów są zamrożone, a środki przesunięte na wsparcie lokalnych przedsiębiorców i miejsc pracy.

Jak zapewnia iławski magistrat, prace nad IBO, zarówno te związane z realizacją zwycięskich projektów, jak i te dotyczące kolejnej edycji, rozpoczną się, gdy tylko będzie taka możliwość.

Publikacja zlecona. 

UM w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANotus_nowa
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7464 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)