REKLAMAgugus
REKLAMADPK
Manufakturę Finansów prowadzi w Iławie Agnieszka Ciechanowska - na zdjęciu.

Manufakturę Finansów prowadzi w Iławie Agnieszka Ciechanowska - na zdjęciu.

Finansowana ze środków unijnych publiczna pożyczka płynnościowa z oprocentowaniem 0% to nowy i bardzo atrakcyjny produkt w ofercie Manufaktury Finansów, partnera mFinanse. Taką placówkę w Iławie prowadzi Agnieszka Ciechanowska, która w wywiadzie poniżej przybliża szczegóły tego programu wsparcia kierowanego do przedsiębiorców.

Proszę powiedzieć, czy placówka Manufaktury Finansów pracuje teraz normalnie? Chodzi oczywiście o obowiązujący stan epidemii.

Agnieszka Ciechanowska: Charakter naszej pracy od samego początku walki z trudną sytuacją w kraju opierał się na zbieraniu informacji o tym, jak pomóc przetrwać polskim przedsiębiorcom. W tym trudnym czasie jesteśmy z Wami i nadal pracujemy. Przedsiębiorcy pilnie potrzebują dostępu do kapitału oraz opieki i wiedzy, jak pozyskać środki z funduszy publicznych. Pozyskiwanie finansowania jest naszą codziennością. Dziś w związku z przesunięciem unijnych funduszy z programów rozwojowych możemy pomóc zapewnić płynność finansową kredytem unijnym z 0% oprocentowaniem. 

Jakiej wysokości środki możemy pozyskać w ramach publicznej pożyczki płynnościowej 0% i na jaki cel mogą być one przeznaczone?

Możemy się starać pozyskać środki w wysokości od 50 000 do 15 000 000 na cel związany z płynnością firmy, w tym wynagrodzenia, czynsz oraz wynajem lokalu, marketing, zakup towarów oraz inne stałe koszta z wyjątkiem leasingu oraz spłat innych kredytów. Jest to doraźna pomoc przedsiębiorcom opierająca się na finansowaniu wszelkich kosztów związanych z prowadzeniem działalności, zupełnie niezależna od rządowych programów. Oznacza to, że jeśli firma korzysta ze zwolnienia z ZUS-u, czy innych pomocy rządowych, wciąż może ubiegać się o środki unijne bez oprocentowania.

Ile środków Unia przeznacza na ten cel?

Obecnie na ten program Unia przeznacza 400 000 000. Mamy też zapewnienie, że jeśli środki się skończą, będzie przyznana druga pula, nie wiadomo tylko, jakiego rzędu będzie to finansowanie. 

Co oznacza stwierdzenie, że są to środki "bez oprocentowania"?

Standardowe finansowanie pochodzące z banku jest zbudowane z raty kapitałowo-odsetkowej oraz prowizji. Natomiast środki publiczne są przyznawane przedsiębiorcy bez WIBOR-u oraz bez prowizji. Spłacając taki kredyt, oddajemy tylko ratę kapitału, ponieważ nie ma raty odsetkowej ani prowizji. Jest to obecnie najlepsze i najtańsze rozwiązanie zapewniające płynność finansową firmy. Jedynym warunkiem, jaki musi spełnić firma, jest udokumentowanie kosztów, na które przedsiębiorstwo ma również przeznaczony dogodny czas w postaci kilku miesięcy.

Czy każda firma ma szansę na uzyskanie środków i ile trwa taki proces?

Szansę na uzyskanie środków z funduszu mają zarówno małe, jednoosobowe działalności, jak i duże przedsiębiorstwa. Ciekawostką jest to, że na finansowanie mają szansę także start-upy. Fundusz analizuje dotychczasową sytuację firmy i porównuje ją do zeszłego roku. Jeśli firma nie posiadała znaczących strat w ubiegłym roku, jest duża szansa na przyznanie środków. Procedura od momentu skompletowania dokumentów do ostatecznej decyzji to około 3 tygodnie. W trakcie 6 lat trwania umowy można skorzystać z dwumiesięcznego okresu karencji. Bardzo cieszy mnie fakt, że środki dla tych najmniejszych firm w wysokości do 100 000 zł są przyznawane bez zabezpieczenia. 

Trzeba przyznać, że całość brzmi jak gospodarcze koło ratunkowe. A czy należy się spodziewać jakichś dodatkowych opłat, o których przedsiębiorca powinien wiedzieć, składając wniosek?

Tak, ponieważ procedura oraz przygotowanie dokumentacji jest bardzo czasochłonnym procesem, w który jest zaangażowanych wiele osób powołanych do analizy dokumentów finansowych oraz szeregu czynności związanych z przygotowaniem samego wniosku. Fundusz pobiera opłatę przygotowawczą w wysokości 5%, ale jest ona pobierana tylko w przypadku pozytywnej decyzji. Jeśli chodzi o usługi mojego biura, które pełni w procesie funkcję informacyjną oraz w kompletuje niezbędną dokumentację, pozostają one jak zawsze i niezmiennie bezpłatne dla Klienta.

Czy Pani biuro oferuje alternatywne rozwiązania w przypadku negatywnej decyzji?

Tak, oczywiście, w przypadku negatywnej decyzji ze strony Funduszu możemy porównać oferty banków i wybrać inne dogodne rozwiązanie. Moje biuro od 2017 roku zajmuje się porównywaniem ofert zarówno kredytów firmowych, jak i gotówkowych i niezmiennie utrzymuje się na pozycji lidera kredytów hipotecznych dzięki obsłudze Klientów z całej Polski.

Jak można złożyć wniosek? 

Pozyskanie środków z funduszy publicznych wiąże się z szeregiem formalnych czynności wymagających czasu oraz wiedzy. W tych trudnych dla nas wszystkich dniach staramy się działać wielotorowo i dostosowywać do warunków bezpieczeństwa. W pierwszym etapie jest to kontakt telefoniczny - uzgodnienie potrzebnej dokumentacji, którą będzie można przesłać mailowo. W przypadku spotkań będą się one odbywać we wcześniej umówionym terminie w naszym biurze w Rezydencji Stary Spichlerz, które spełnia rekomendowane wymogi bezpieczeństwa. Zarówno w mediach społecznościowych, jak i tutaj zachęcam do rozmów i do zadawania pytań. Wiele wielkich rzeczy zaczyna się od krótkiej wymiany zdań.


W Iławie finansowany ze środków unijnych kredyt z oprocentowaniem 0% pomoże Ci uzyskać:

Agnieszka Ciechanowska 
Manufaktura Finansów - partner mFinanse.
Rezydencja Stary Spichlerz, Iława, ul. Jana III Sobieskiego 14.
Tel. 500 09 82 34.


Siedziba Manufaktury Finansów mieści się w Rezydencji Stary Spichlerz na ulicy Sobieskiego w Iławie.

Artykuł sponsorowany.

REKLAMANotus_nowa
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.0611 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)