REKLAMAWardrom
Media
wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 kwietnia 2020, 15:02 komentarzy 6

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Brak nowych zachorowań i 5 kolejnych przypadków wyzdrowień - to dzisiejsze regionalne aktualności dotyczące epidemii koronawirusa.

Tradycyjnie rano Ministerstwo Zdrowia podało pierwszy z dwóch dziennych komunikatów dotyczących odnotowanych w Polsce nowych i potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2. Tym razem było ich 197, z czego żaden, już kolejny dzień z rzędu, nie dotyczył województwa warmińsko-mazurskiego. Dokładnie ostatnie zachorowanie w naszym regionie stwierdzono 24 kwietnia.

Jednocześnie mamy w regionie 5 kolejnych ozdrowieńców. Są to:

 • - z powiatu działdowskiego: mężczyzna w średnim wieku, hospitalizowany w Ostródzie;
 • - z powiatu ostródzkiego: młoda kobieta i dziewczynka, obie przebywały w izolacji domowej;
 •  - z Olsztyna: mężczyzna w średnim wieku, z izolacji domowej;
 • - z powiatu piskiego: młody mężczyzna, z izolacji domowej.

f

Ogółem od początku epidemii na Warmii i Mazurach stwierdzono 144 przypadki koronawirusa, z tego 91 osób już wyzdrowiało.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~hela 6 miesiąc temuocena: 100% 

  propaganda pisowska

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 5 miesiąc temuocena: 92% 

  Skoro nie robi się testów to i nie ma nowych zachorowań. Czyli na zasadzie - zabierz babci termometr, to nie będzie miała gorączki. A poza tym w naszym kraju są istne dziwy. Np. z wczorajszych danych wynika, że na Mazowszu było dotychczas 2391 zachorowań i 198 zgonów. A tuż za miedzą, w naszym województwie zachorowań było dotychczas 146 i jeden zgon. Podobna dziwna sytuacja wystąpiła np. na zachodzie kraju - na Dolnym Śląsku zachorowało dotychczas 1461 osób i zmarły 44 osoby. Ale tuż obok w woj. lubuskim zachorowań było tylko 87 i żadnego zgonu! Nawet biorąc pod uwagę dysproporcję w liczbie ludności w wymienionych województwach, to różnice te są co najmniej dziwne. Wszystko wskazuje bowiem na to, że wirus jest "uprzejmy" honorować granice województw w naszym kraju. Tyle tylko, że dorośli ludzie nie powinni już wierzyć w takie bajki, podobnie jak w krasnoludki i sierotkę Marysię. Bardziej należałoby wierzyć w tzw. kreatywną, mało prawdziwą statystykę podawaną przez obecne władze...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Inny mieszkaniec 4 29 dni temuocena: 31% 

  A co Ty chcesz od Mieszkańca??? Przecież tak naprawdę te 600 osób zmarło na choroby współistniejące tak samo jak przy grypie też można umrzeć na nie jeśli się posiada. Na sam Covid19 się nie umiera!!! Wirus się przyczynił, owszem może by żyli gdyby się nie zarazili z tym się zgodzę. A maski ja też nie noszę, robię zakupy normalnie w marketach, uprawiam sport, nie będę sobie zdrowia psuł właśnie przez noszenie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 do Mieszkańca 3 miesiąc temuocena: 79% 

  Ciekawe co o twej lekceważącej wypowiedzi na temat "znikomej ilości" 600 zgonów (jeśli te oficjalne dane są prawdziwe, w co można mocno wątpić) w ciągu 1,5 miesiąca powiedziałyby rodziny zmarłych? Osobiście ci nie życzę, byś sam znalazł się wśród nich. Ale zapewne wtedy wyrażałbyś się o ilości ofiar pandemii nieco oględniej. Oczywiście nieboszczyków zmarłych z powodu wirusa o opinię na temat twej mało kulturalnej uwagi nie ma co pytać, gdyż im i tak jest już wszystko jedno... Jednak masz rację, że ludzie w międzyczasie umierają także na inne choroby. Tylko że pandemia koronowirusa sprawia, że okazji do dodatkowych zgonów jest teraz więcej niż "normalnie". A jeśli tak cię irytuje znoszenie różnych "kagańców", to może wypraw się np. na bezludne obszary Sahary lub Antarktydy i tam sobie hasaj do woli bez nich. Wtedy sam nikogo nie zarazisz, ani nikt ci wirusa nie sprezentuje...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 2 miesiąc temuocena: 29% 

  Ogólnie w Polsce na dobę jest 11-14 tys testów w zależności od dnia a nice laboratoriów ok.25 tys więc albo nie kierują ludzi na testy albo nie ma aż tyle przypadków i nie ma kogo testować. 600 zgonów w 1,5 miesiąca to tak znikoma ilość, że gdzie tu mowa o pandemii. Koronasciema i tyle. Na inne choroby zakaźne zmarło w tym okresie 3-4 razy więcej ludzi nie mówiąc o innych schorzeniach a będzie gorzej, bo dostęp do opieki medycznej jest teraz ograniczony. Do tego dojdą problemy zdrowotne po kilku miesiącach noszenia tych kagancow

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pacjent 1 miesiąc temuocena: 100% 

  Dziękujemy to jest wspaniałe

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8145 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)