REKLAMAmbank2
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 maja 2020, 09:48 komentarzy 20

(Fot. Info Iława.)

Prezes GKS-u Wikielec Krzysztof Bączek i wiceprezes Krzysztof Sadowski - to przedstawiciele zarządu piłkarskiego klubu z gminy Iława, których podpisy widnieją na dzisiejszej umowie dotyczącej modernizacji tutejszego stadionu.

Inwestycja rusza w szczególnym momencie. Sezon w IV lidze został, w związku z pandemią koronawirusa, zakończony, ale GKS Wikielec, mając na swoim koncie imponującą serię zwycięstw z rundy jesiennej, jest już pewien awansu do III ligi.

Modernizację stadionu, inwestycję o wartości 1,5 mln złotych, wykona Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych ASBUD z Kuligów w gminie Grodziczno, które złożyło najkorzystniejszą ofertę w rozpisanym przez klub przetargu. Firmę reprezentował właściciel Mateusz Ruczyński. Obecny był ponadto Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński i inspektor nadzoru.

Jak można się było dowiedzieć podczas dzisiejszego spotkania, nowy budynek klubowy w stanie surowym powstanie do końca tego roku. Budowa nie przeszkodzi w tym, by w nowym sezonie rozgrywać mecze przed własną publicznością.

- Niewątpliwie jest to szczególny dzień. Ta inwestycja była wyczekiwana już od wielu lat. To, co się dzisiaj wydarzyło, jest przede wszystkim sukcesem lokalnej społeczności i działaczy klubu, przy determinacji Pana wójta oraz przychylności całej rady - powiedział prezes GKS-u, Krzysztof Bączek. - Ta inwestycja wpisuje się w nasze wyniki sportowe. Miniony rok pokazał, że warto inwestować w GKS Wikielec. Myślę, że to początek stabilnej sytuacji na długie lata - dodał.


- Prace zostaną zakończone do 1 czerwca 2021 roku. Powstanie obiekt piętrowy, z balkonem, tarasem widokowym - poinformował z kolei Mateusz Ruczyński. - Stan surowy chcielibyśmy zrealizować jeszcze w tym roku tak, by zimą móc prowadzić roboty wykończeniowe. Na wiosnę pozostanie wtedy wykonanie elewacji oraz budowa trybuny.

- Trzeba podkreślić dużą rolę działaczy, przede wszystkim chciałbym wyróżnić Mariusza Jajkowskiego i Krzysztofa Sadowskiego - to z kolei komentarz wójta Krzysztofa Harmacińskiego. - Wspólnie, dzięki dużej determinacji wielu osób, udało się pozyskać środki zewnętrzne z Ministerstwa Sportu na realizację tej inwestycji. Bez tych środków nie byłoby to możliwe. Wspieramy też to przedsięwzięcie, kwotą około 900 tysięcy złotych, z budżetu gminy.

Ciekawostka: jak zdradził wójt Krzysztof Harmaciński, docelowo za stadionem ma jeszcze powstać nowy budynek centrum kultury.

Na głównym zdjęciu od lewej: Krzysztof Sadowski, Mateusz Ruczyński, Krzysztof Harmaciński, Krzysztof Bączek.

Z OSTATNIEJ CHWILI. Podpisali umowę na modernizację stadionu w Wikielcu.
Fot. Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANotus_nowa

19Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~obserwator 19 10 dni temu

  Rację ma TRENER trzeba działać na etapie gminy i miasta to mogła by być wizytówka powiatu. Siła nr 1 w województwie. Ale to trzeba ludzi dobre woli i chęci działania. Jeziorak Iława coraz słabszy, szkoda trzeba łączyć siły. Iława ma kibiców a Wikielec zawodników.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~trener 18 10 dni temuocena: 75% 

  Gratulacje i wielka szkoda, że rozdrobniliśmy i tak marny potencjał sportowy i fiansowy regionu. Gmina mogłaby zadziałać z miastem i stworzyć kompleks jak stworzyła to legia. Stadion w Iławie zaplecze w pod Iławą. Gra się dla kibiców a cel to zapełnić stadion kibicami 2- 3 tys. Tak na marginesie mamy w Iławie piękne korty, mam pytanie ile dzieci tam trenuje? Czy tylko Towarzystwo Tenisa Ziemnego organizuje turnieje wazjemnej adoracji typu dziadek, babacia cup. Przecież miasto mogłoby zatrudnić 3 trenerów kupić 200 rakiet i renowac na skalę wszystkich. A tak mamy turnieje tartak cup, stabil cup pogonić towarzystwo niech sami zbudują sobie korty i tam organizują turnieje to mają być korty dla młodzieży. Żenada

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piotr Jackowski 17 11 dni temuocena: 14% 

  Gratuluję inwestycji która jest potrzebna dla dalszego rozwoju piłki nożnej i sportu w Gminie Iława. Uważam jednak że dla uczciwości należało w podziękowaniach wspomnieć o bardzo dużym zaangażowaniu w pozyskaniu funduszy z Ministerstwa Sportu posła PiS Zbigniewa Babalskiego . z poważaniem Piotr Jackowski

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lewy pomocnik 16 11 dni temuocena: 33% 

  Oczywiście dla rozwoju piłki nożnej i jakiego sportu jeszcze. Przecież Piła nożna jest sportem jedynym

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~antygks 15 11 dni temuocena: 79% 

  Niech budują fajnie jak dużo ludzi zobaczy wysokie porażki tej pseudo drużyny za lasu !!!!!! a potem zawsze można przekształcić stadion na obory :P:P:P:P

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kc 14 11 dni temuocena: 58% 

  A kogo oni wychowali? Nie sztuką udawać greka na starych rupieciach

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 13 11 dni temuocena: 84% 

  A kiedy ścieżka rowerowa do Winkla? Przed stadionem czy po?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xxyz 12 11 dni temuocena: 56% 

  Do 1 2 3 No patrz, jakoś nie słyszałem, co nie znaczy, że ich nie ma:). Poza tym nie chodziło mi stricte o Wikielec, a generalnie o gminę, bo potężna kasa jest ładowana w jedno miejsce, a co z innymi miejscowościami? to ma być tylko dla Wikielca? Czy dzieci z np. Tynwałdu, Franciszkowa mają mieć gorsze warunki do sportu? Jakoś to lezy, bo nie widać aby, poza Wikielcem, coś się działo. Uważam więc, że to zabawa za grubą kasę dla dorosłych, co nie powinno mieć miejsca.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kasia 11 11 dni temuocena: 77% 

  Mogły być drogi, ścieżki rowerowe i infrastruktura w całej Gminie ale będzie stadion na wiosce. Dziękujemy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zamek 10 11 dni temuocena: 65% 

  Nie życzę sobie by pieniądze z gminy szły na takie (...) cele, i przede wszystkim na ten klubik, który jeszcze nic nie osiągnął oprócz sromotnych porażek w 3 lidze oraz spadku z hukiem. A na mój Zamek Szymbark ledwo co rzucają.

  Edytowany: 11 dni temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiesiu 9 11 dni temuocena: 38% 

  Skoro jest twój to za co go kupiłeś? I po co, jak nie potrafisz go utrzymać

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 8 11 dni temuocena: 52% 

  3..2...1.. zaczną się komentarze,a nie już zaczęły,jak nie słyszysz o sukcesach młodzieży z Wikielca to chyba nie chcesz o nich słyszeć bo było ich sporo,budynek jest dla całego klubu nie tylko dla seniorów

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bolo 7 11 dni temuocena: 54% 

  Młodzież z Wikielca to masz na załączonym zdjęciu hahaha

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xxyz 6 11 dni temuocena: 48% 

  Z jednej strony mógłbym powiedzieć brawo, zaś z drugiej inwestowanie kasy w zabawę dla dorosłych chłopów jest mało poważne. Inwestowanie w sport jedynie dla dzieci i młodzieży, a tutaj na terenie gminy to chyba nie jest z tym najlepiej, albowiem nie słychać nic o ich szkoleniu, osiągach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 5 11 dni temuocena: 57% 

  Jo, po staremu Winkelsdorf.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~M 4 11 dni temuocena: 43% 

  Winkielec???

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 3 11 dni temuocena: 63% 

  Gdyby to nie był biznes to szefami GKS Winkielec byliby inni ludzie a nie biznesmeni.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Alex 2 11 dni temuocena: 44% 

  Tak biznes, szczególnie na czwartym poziomie rozgrywkowym

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 1 11 dni temuocena: 67% 

  Piłka nożna to nie zabawa, to biznes z konkretnymi pieniędzmi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbudzyk
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.0379 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)