REKLAMAKarczma2
Paszynin2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 maja 2020, 13:34 komentarzy 3

(Fot. Info Iława.)

Roboty ruszyły we wrześniu ubiegłego roku, a dobiegną końca na początku roku 2021. Zabytkowy suski dworzec przechodzi obecnie prawdziwą metamorfozę.

Przebudowa kolejowego obiektu, prowadzona na zlecenie kolejowej spółki  PKP S.A., jest jedną z największych tegorocznych inwestycji - nie tylko w gminie Susz, ale i powiecie iławskim. Wartość przedsięwzięcia to ponad 8 mln złotych. 

Budynek stacyjny zostanie przebudowany głównie wewnątrz. Zakres prac zewnętrznych obejmie natomiast wymianę części stolarki oraz odtworzenie, uzupełnienie i oczyszczenie detali elewacyjnych. Tynk został skuty i obecnie można podziwiać odsłoniętą czerwoną cegłę dworca. 

To zabytkowy obiekt, który według szacunków PKP pochodzi z 1875 roku. Ciekawostką jest przybudówka obiektu. Początkowo miała zostać wyburzona, ale kolejarze, w porozumieniu z konserwatorem zabytków, opracowali inny plan dotyczący jej przyszłości. Przybudówka będzie pełniła funkcję wiaty rowerowej - będzie wśród największych tego typu obiektów w Polsce.

Jak przypomina PKP S.A., przebudowa suskiego dworca ma na celu głównie poprawę komfortu obsługi podróżnych, wprowadzenie udogodnień dla osób o ograniczonej mobilności, renowację substancji obiektu zabytkowego oraz zwiększenie bezpieczeństwa obiektu poprzez instalację monitoringu. Zasadnicza funkcja dworca się nie zmieni - jego głównym przeznaczeniem pozostanie obsługiwanie podróżnych. Na razie, w oczekiwaniu na dawną świetność dworca, podróżni korzystają z obiektu tymczasowego.

Zabytkowy dworzec PKP w Suszu przechodzi metamorfozę.
Zdjęcia: Info Iława.

REKLAMANAJLAK

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Gość 3 10 dni temuocena: 50% 

  Ktoś wie, czy mieszkania na górze będą, jak kiedyś?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~adam 2 5 dni temuocena: 100% 

  Nie będzie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wars 1 10 dni temuocena: 67% 

  Na budowie BAŁAGAN jak za PRL.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8808 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)