REKLAMALumen
ipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 maja 2020, 19:29 komentarzy 17

(Fot. Info Iława.)

Obecnie zmienia się - i to dość radykalnie - system gospodarowania odpadami komunalnymi. Trwa specyficzny okres przejściowy pomiędzy tym, co było dotychczas, a tym, co rozpocznie się już 1 czerwca. 

Ten okres może nie należeć do łatwych... Czytelniczka alarmuje, że na osiedlu przy ul. Wojska Polskiego w Iławie jest prawdziwy "śmieciowy armagedon".

Iławianka w weekend poinformowała o przepełnionych kontenerach na odpady komunalne w tym miejscu. 

- Pod pojemnikami zalegają worki ze śmieciami. Ptaki, psy rozgrzebują teraz to wszystko, nie pomaga też wietrzna pogoda i tak śmieci rozwiało po całym osiedlu. Trawniki, chodniki, drogi dojazdowe do bloków - wszystko to wygląda strasznie - opisuje kobieta.

Na miejscu okazuje się, że trudno jej odmówić racji. Udaje się też ustalić przyczynę nieporządku.

- Dnia 12 maja nastąpiła zmiana lokalizacji składowania śmieci i odpadów - szkło, butelki plastikowe i papier - poinformowała zarządzająca tutejszymi blokami Spółdzielnia "Praca".

Zlikwidowane zostało gniazdo na opady przy bloku numer 22. Teraz mieszkańcy tego budynku będą składować odpady w już wcześniej istniejącym gnieździe bliżej urzędu skarbowego, który będą dzielić z mieszkańcami bloku numer 22A. To tutaj w tej części osiedla pobudowano zamykaną na klucz wiatę na odpady, która po 1 czerwca, gdy na mocy ustawy zacznie obowiązywać powszechny obowiązek segregacji odpadów komunalnych, ma ustrzec mieszkańców przed podrzucaniem im śmieci i w konsekwencji - karami. Na razie jednak odpady są składowane nie w kontenerach wewnątrz wiaty, a w tych pozostawionych na zewnątrz. Ponieważ przybyło użytkowników gniazda, zabrakło miejsca w kontenerach. Do posprzątania jest rzeczywiście spory bałagan...

Iława. Nasili się śmieciowy problem? Trwa okres przejściowy przed zmianami, które zaczną obowiązywać już 1 czerwca.
Zdjęcia: nadesłane oraz Info Iława.

Iława. Nadchodzi śmieciowa rewolucja. Okres przejściowy może nie należeć do łatwych...

Ilość zdjęć 9

REKLAMATom-bet

17Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Mieszkaniec 17 4 miesiące temuocena: 100% 

  Dziwi mnie jedno jedna z największych spółdzielni w Iławie i jedna z najdroszuch czynsz w spółdzielni praca ze wszystkimi opłatami to nie lada wyzwanie dla wielu nie mała rata kredytu w mieszkaniach własnościowych ...dziwie się że ludzie nic z tym nie robią.Co tu się dziwić na Wojska Polskiego blok 22 od nowego nie był odnawiany a wszystkie w okolicy odnowiono .Śmieciowisko to nie wina mieszkańców bo ludzie płacą nie małe piniądze a gdzie jest zarządca bloków zamiast pisać karteczki do mieszkańców na drzwiach klatek o porządek zadbałby sam o porządek najwyraźniej zarządca osiedla nie dźwiga tematu?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~WSTYD 16 4 miesiące temuocena: 100% 

  pewnie zarządzający gospodarką śmieciową ukończyli wyższe studia / różnych uniwersytetów / i biorą kasę a burdel śmieciowy jak każdy widzi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~taka prawda 15 4 miesiące temuocena: 100% 

  lista odpowiedzialnych za taką sytuację będzie dłuuuga

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iopek 14 4 miesiące temu

  w poscie >iopek> chodzi o nazwisko mlodych sasiadow, a nie o starszych .To tak dla jasnosci .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iopek 13 4 miesiące temu

  w poscie >iopek> chodzi o nazwisko mlodych sasiadow, a nie o starszych .To tak dla jasnosci .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~podwyżki a porządku brak 12 4 miesiące temuocena: 100% 

  skoro będzie tak dalej jak jest na zdjęciach a firma odbierająca będzie wrzucała posegregowane : papier , szkło , plastik do jednej śmieciary to zarząd pewnie nieźle wynagradzany" Czystego środowiska " powinien podać się do dymisji ///w trybie pilnym , bez odpraw /// , bo to są właśnie przykłady , że CZYSTE sobie nie radzi. PYTAM ! gdzie jest brązowy pojemnik na bioodpady ??? segreguję solidnie , a bioodpady mam wrzucać do pojemników czarnych tam gdzie resztę pozostałości.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iopek 11 4 miesiące temuocena: 100% 

  Ludzie . Spoldzielnia Przyszlosc na ul KR.Jadwigi postawila klatke zamykana dla swoich lokatorow, ale niestety 3/4 lokatorow nie korzysta z wiaty bo zaraz z boku jest smietnik jeszcze bez klatki spoldzielni Praca, Pytam Kto nauczy brudasow z Przyszlosci z\e to nie dla nich miejsce do wyrzucania swoich odpadow ???? Tak ciezko otworzyc wiate i wrzucic smieci. Gdzie wolac o kulture!!! A jezeli chodzi o oplate to wszyscy gdzie nie ma jeszcze wiat nie powinni oplacac podwyzszonych stawek za smieci. Nie jest to naszym problemem, ze szanowne spoldzielnie oraz ITBS czy wspolnoty nie maja jeszcze zamontowanych wiat. Teraz mozna zauwazyc jak i kto porzuca smieci nawet z dzialek. Wstyd p.Kumurek ze smieci z domku letniskowego zostaly przez panstwa wrzucone do pojemnika ktory od razu zostal zapelniony. Ludzie widza ale nie interwenjuja bo to w imie falszywej solidarnosci z sasiadami.ale jak przyjdzie placic kare pozostalym lokatorem to moze cos sie zmieni

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jestem za 10 4 miesiące temuocena: 100% 

  tym ,żeby brudasów wskazywać z imienia i nazwiska

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~polo 9 4 miesiące temuocena: 100% 

  Idiotyzm. Ktoś na tym wszystkim nieźle zarobił. Pewnie za te koszty obecne segregowania zakłady by spokojnie zatrudniały masę ludzi aby segregowano tam, a nie w domu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kudłaty 8 4 miesiące temuocena: 100% 

  Kontenery na odpady segregowane przy Niepodległości 8 są wciąż przepełnione, ale nie tylko posegregowanymi śmieciami, ludziom trudno wrzucić zwykłe odpady do prawie pustego dużego kontenera to podrzucają byle gdzie, klatki jeszcze nie ma i wątpię, by do 1 czerwca powstała, wszyscy będziemy płacić mega kasę przez samych siebie i przez to że miasto od wielu lat nie ogarnia problemu śmieciowego

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zenobiusz 7 4 miesiące temuocena: 100% 

  I tu Kudłaty masz rację ! Takiego dziadostwa jak teraz to jeszcze nigdy nie było . Dlaczego całą segregację "zlecono" mieszkańcom i to za tak duże pieniądze ! A nie prościej zmieszane śmieci wozić do sortowni , tak jak to robią w większości państw w Europie , na pewno by było o wiele taniej , ale przecież "swoi" ludzie muszą mieć ekstra etaty /Żyliński/

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 6 4 miesiące temuocena: 100% 

  Tak to jest jak się wprowadza podwyżki, a terminy wywozów są zbyt odległe od siebie biorąc pod uwagę mizerny jeden kosz metrowy na daną frakcje, gdzie na niego przypada blok albo i dwa. Tak samo z workami na wioskach, ludzie ganiają wywożących odpady aby dawali więcej worków, a tymczasem "Czyste Środowisko" zarządziło jeden marny worek na RODZINE, NIE NA OSOBĘ przy tak wysokich już opłatach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~no pięknie 5 4 miesiące temuocena: 100% 

  "Czyste środowisko" podniosło opłaty o 100 % ale wywozu śmieci nie ogarnia , jak widać na załączonym obrazku.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marcin. 4 4 miesiące temuocena: 84% 

  U mnie na wsi papierka na trawniku niema i wy się nazywacie ludzie z miasta co srają we własne podwórko wstyd i hańba gorzej niż pegerusy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rolo 3 4 miesiące temuocena: 100% 

  dorobi ktoś klucz... menele zbierający puszki już mają klucze sam widziałem. Powinny być kary za skopiowanie klucza w takim celu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marcin. 2 4 miesiące temuocena: 92% 

  No właśnie widzę na zdjęciach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~qwerty 66 1 4 miesiące temuocena: 37% 

  nie ma śmieci bo całe bagażniki wozicie do miasta i nad ranem wrzucacie do kontenerów zobaczymy jak będą w mieście kosze pozamykane co zrobicie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMACEZ
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.912 sekundy