REKLAMAwlodkowic
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 maja 2020, 15:25 komentarzy 3

(Fot. KMP w Toruniu.)

Dwóch kolegów poprzedniej nocy urządziło sobie spacer po Toruniu, niszcząc przy tym dwa pomniki i elewacje dwóch budynków. Teraz przyjdzie im odpowiedzieć za to, że działając wspólnie i w porozumieniu, w miejscu publicznym i bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego, dokonali umyślnego uszkodzenia mienia oraz znieważenia pomników. Grozi im za to wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Wczoraj tj. 20.05.2020 roku, około godz. 4:00, czujny przechodzień zaalarmował patrol Straży Miejskiej, że coś się dzieje przy pomniku Jana Pawła II w centrum miasta. Funkcjonariusze natychmiast tam pobiegli. Na ich widok dwóch mężczyzn rzuciło się do ucieczki. Po krótkim pościgu strażnicy ujęli jednego z nich i przekazali patrolowi policji. 

- Jak się okazało, to niespełna 20-letni mieszkaniec powiatu nowomiejskiego, w województwie warmińsko-mazurskim. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Prosto z komisariatu trafił do policyjnego aresztu, gdzie czekał na  wytrzeźwienie - mówi podinsp. Wioletta Dąbrowska z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Krótko po zdarzeniu kryminalni z komisariatu Policji Toruń Śródmieście mieli już swoje ustalenia dotyczące drugiego ze sprawców. Mężczyzna, wiedząc, że policjanci go poszukują, sam zgłosił się na komisariat. Ten mężczyzna pochodzi z Torunia, a zatrzymany wcześniej rówieśnik z powiatu nowomiejskiego jest jego kolegą.

Wczoraj mieszkaniec Torunia z ust śledczych  usłyszał trzy zarzuty. Policjanci zarzucili mu, że  działając wspólnie i w porozumieniu z wcześniej  zatrzymanym mężczyzną, w miejscu publicznym i bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego, dokonał umyślnego uszkodzenia oraz znieważenia pomników poprzez ich pomalowanie. 

Policjanci ustalili ponadto, że obaj mężczyźni mogą stać jeszcze za zniszczeniem elewacji i okien w jednym z toruńskich liceów, wybicie jednego z nich oraz  pomalowanie elewacji przy Centrum Sztuki Współczesnej. Szkody wynikłe z ich umyślnej działalności wyniosły blisko 20 tysięcy złotych.

Wczoraj prokurator zdecydował, że torunianin będzie musiał do czasu zakończenia sprawy dwa razy w tygodniu zgłaszać się do najbliższego komisariatu policji na policyjny dozór, obowiązuje go zakaz opuszczania kraju i będzie musiał zapłacić kilka tysięcy złotych poręczenia majątkowego.

Obu mężczyznom grożą kary do 5 lat więzienia oraz wysokie grzywny.

KMP Toruń/red. kontakt@infoilawa.pl.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~^.^ 3 5 dni temuocena: 50% 

  No debile, nie ludzie... Za głupotę się płaci na szczęście ;D

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~porządek musi być ! 2 5 dni temuocena: 67% 

  skoro narobili szkód za 20 tysięcy ,,to kara powinna być 40 + pół roku sprzątania miasta z tabliczką na plecach za co pokutują. Ewentualnie skierować do Pekinu , a tam załatwiają delikwentów szybko i skutecznie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~info 1 5 dni temuocena: 0% 

  Ja chcę info z Poznania !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 2.1891 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)