REKLAMAGaraże
REKLAMAspołem
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 maja 2020, 09:31 komentarzy 3

(Fot. Czytelniczka/nadesłane.)

Szybka reakcja właścicieli gospodarstwa uchroniła od śmierci w płomieniach trzymane w oborze zwierzęta. Niestety sam budynek po pożarze trzeba było częściowo rozebrać.

Aż osiem zastępów straży pożarnej zadysponowano do położonego w Mątykach (gm. Iława) gospodarstwa. Pożar wybuchł tam około godziny 20:00 w czwartek, 21 maja.

- Wstępnie, według zgłoszenia, mówiono o pożarze stodoły, natomiast tak naprawdę paliła się murowana obora - mówi kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie. - Właściciele zareagowali szybko - sami wyprowadzili zwierzęta i odłączyli prąd - dodaje.

Żywioł strawił dach i poddasze obiektu oraz składowaną tam słomę. Łącznie straty wyniosły 73 tysiące złotych. Strażakom udało się na szczęście uratować inne, sąsiednie budynki (w jednym z nich przechowywane były maszyny rolnicze), ale akcja nie należała do łatwych. Był problem z dostępem do wody; poza hydrantem strażacy korzystali z wiejskiego punktu czerpania wody.

Działania na miejscu pożaru trwały 3,5 godziny. Przyczyna zdarzenia nie jest znana. 

Red. kontakt@infoilawa.pl.


O tym groźnym zdarzeniu pisaliśmy też wczoraj.
Pożar wybuchł w gospodarstwie w Mątykach! [ZDJĘCIA, WIDEO]


REKLAMALady D

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Wpisz Swoj Nick 2 8 miesięcy temu

  Czy to gospodarstwo Sz.?

  Edytowany: 8 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~niestety 1 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Tak, to ich gospodarstwo

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAmatematyka
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.335 sekundy