REKLAMAPatrz
REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 maja 2020, 12:33 komentarzy 1

(Fot. KPP NML.)

Policjanci zatrzymali 22-latka, który podejrzany jest o kradzież, a następnie spalenie samochodu, kradzież motocykla, elektronarzędzi, pieniędzy oraz kradzieże z włamaniem do piwnic na terenie gminy Biskupiec. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego tymczasowy areszt na najbliższe 3 miesiące.

W minioną niedzielę (17 maja) nowomiejscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży i kradzieży z włamaniem, które miały miejsce na terenie miejscowości Biskupiec. Łupem sprawców padł m.in. samochód osobowy marki Renault, w którym znajdowały się elektronarzędzia, pieniądze oraz dokumenty o łącznej wartości ponad 15 tys. złotych, a także motocykl i kuchenka gazowa. Zaraz po kradzieży sprawcy porzucili motocykl, a samochód spalili na terenie sąsiedniego województwa.

Kryminalni pracujący nad tą sprawą ustalili, że przestępstwa te najprawdopodobniej popełnili dwaj mieszkańcy gminy Biskupiec, 22- i 23-latek. Obaj działali w warunkach tzw. „recydywy”. Policjanci zatrzymali ich, przedstawili im zarzuty i odzyskali część skradzionych przedmiotów.

Jak się okazało, 22-latek ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa przeciwko mieniu. Decyzją sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy. Natomiast 23-latek odbywa w tej chwili zastępczą karę aresztu za nieopłaconą grzywnę.

(lm/tm)

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMATom-bet

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~jungingen 1 4 miesiące temuocena: 75% 

    Proszę jaka bandyterka.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMACEZ
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8168 sekundy