REKLAMAMartex
REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 maja 2020, 12:49 komentarzy 6
Lewoskręt w tym miejscu może poprawić bezpieczeństwo i upłynnić ruch, wskazuje korzyści z niewielkiej zmiany lokalny kierowca.

Lewoskręt w tym miejscu może poprawić bezpieczeństwo i upłynnić ruch, wskazuje korzyści z niewielkiej zmiany lokalny kierowca. (Fot. Info Iława.)

Kierowca zgłosił pomysł, jak poprawić bezpieczeństwo i jednocześnie płynność ruchu na krajowej "szesnastce" w Nowej Wsi tuż pod Iławą. Na miejscu zweryfikowaliśmy zasadność tego pomysłu, po czym zostało już tylko zgłosić ten postulat zarządcy krajówki.

Na czym polega problem i jaki jest pomysł na jego rozwiązanie? Oddajemy głos zgłaszającemu sprawę kierowcy.

- Zwracam się z prośbą w imieniu wielu mieszkańców i kierowców poruszających się drogą nr 16 o działania w sprawie lewoskrętu w ulicę Diamentową w Nowej Wsi. Istnieje duże niebezpieczeństwo, poruszając się drogą w kierunku Iławy, na której brakuje wymalowanych znaków poziomych (lewoskręt) w ulicę Diamentową (naprzeciwko ul. Neptuna - przyp. red.) - pisze kierowca. - Projektant przewidział tutaj odpowiednio szeroki pas jezdni, umożliwiając skręt w lewo, natomiast po przebudowie, która miała miejsce rok temu, oznakowanie jezdni jest wymalowane po staremu, jak przed przebudową skrzyżowania. Obecnie trwają prace odnawiające znaki poziome w ciągu drogi nr 16 jak uprzednio. Uważam, że prawidłowe oznakowanie lewoskrętu wpłynie na poprawę ruchu pojazdów i bezpieczeństwo na drodze. Podobny lewoskręt istnieje, jadąc od Iławy w ulicę Neptuna. 

Postulat wyznaczenia, za pomocą oznakowania poziomego, lewoskrętu dla jadących od strony Ostródy i skręcających w ulicę Diamentową w Nowej Wsi przekazaliśmy zarządcy drogi, tj. Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Do tematu wrócimy po otrzymaniu stanowiska GDDKiA.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~autochton 6 miesiąc temuocena: 75% 

  A komu przeszkadzałby lewoskręt do Lidla? Albo do Orlenu na Sienkiewicza?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aaa 5 miesiąc temuocena: 100% 

  Podobna sytuacja przy wjeździe do BMK, odnoszę wrażenie jakby ktoś robił komuś na złość. Projektant i osoby odpowiedzialne za taki stan rzeczy powinny dostać po grzbiecie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kierowca 4 miesiąc temuocena: 75% 

  A co robi dyrektor zarządu dróg ze swoją świtą, za co biorą tłuste pensje, od czego oni są -od picia kawy?!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkaniec 3 miesiąc temuocena: 50% 

  Pomysł dobry w 100%, ale nikt inny jak mieszkaniec, który jadąc od strony Olsztyna chcący skręcić właśnie w lewo to wymyślił... teraz tylko patrzeć jak wszyscy będą chcieli lewoskręt do Lidla w Iławie :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kierowca 2 miesiąc temuocena: 0% 

  Nobla mu dajcie jeszcze :P:P

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zenobiusz 1 miesiąc temuocena: 70% 

  Bardzo mądry pomysł , tylko dlaczego to kierowcy muszą myśleć za drogowców.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.78 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)