REKLAMAgugus
REKLAMAwlodkowic
wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 czerwca 2020, 11:01 komentarzy 6

(Fot. Info Iława.)

"Iława inspiruje do segregacji" - to hasło umieszczone na tzw. nakrętkowym sercu na Bulwarze Jana Pawła II nad Małym Jeziorakiem w Iławie. Jak widać, inspiruje też do pomagania! Serce po raz pierwszy wypełniło się nakrętkami, a wszystko w zaledwie... jeden dzień.

O godzinie 10:00 we wtorek, 2 czerwca, dzień po tym, jak "nakrętkowe serce" pojawiło się przy fontannie nad jeziorem w centrum miasta, Bożena Michalska-Suchocka, prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Iławie, jest na miejscu, by wspólnie z rodzinami opróżnić pojemnik.

- Raniutko dostałam od Anety Rychlik, pomysłodawczyni tej inicjatywy,  informację, że serce jest już pełne. W życiu bym się nie spodziewała, że pójdzie tak szybko! - mówi szefowa TPD, która wczoraj odebrała od burmistrza klucze do serca.

To właśnie ta lokalna organizacja pożytku publicznego, mająca pod swoimi skrzydłami 49 podopiecznych, będzie bowiem czuwać nad charytatywną inicjatywą. 

- Na razie trzy z naszych rodzin mają miejsce na przechowywanie nakrętek i będą one u nich składowane do czasu zebrania większej ilości - dodaje Bożena Michalska-Suchocka. - Dobrze, że rano przyszliśmy opróżnić pojemnik, bo już nadchodzą kolejne osoby z nakrętkami! - dodaje, ciesząc się z tak serdecznego odzewu i zachęcając do dalszego wspierania charytatywnej i jednocześnie ekologicznej akcji.

Brawo, Iława! Jeden dzień - tyle wystarczyło, by napełnić „nakrętkowe serce”! 
Zdjęcia: Info Iława.

REKLAMANotus_nowa

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~prośba 6 2 miesiące temuocena: 100% 

  Prosiłbym o informację na czym właściwie polega dobroczynność tej akcji z nakrętkami? Chodzą bowiem słuchy, że nieliczne firmy przetwarzające plastikowe surowce wtórne bronią się rękoma i nogami przed przyjmowaniem owych nakrętek. Mam nadzieję, że to tylko plotki. Ale konkretne informacje bardzo by się przydały, gdyż nie wiadomo, czy przysłowiowa skórka warta jest wyprawki...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kuna 5 2 miesiące temuocena: 100% 

  Nakrętki będą sprzedane do fabryki do ponownego użycia

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławiak 4 2 miesiące temuocena: 100% 

  Wygląda na to że akcja przypadła nam do gustu. Może warto by było pomyśleć nad kolejnymi sercami w naszym mieście? Np Osiedle Piastowskie, Podleśne i Centrum miasta według mnie powinny być "wyposażone" w serca :) Pozdrowienia dla mieszkańców iławy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marmax 3 2 miesiące temuocena: 71% 

  Bardzo miło że umiemy pomagać ,choć przekłada mam się to że zapłacimy więcej za odpady komunalne czyli odpady plastikowe bo częściej będą wywożone pojemniki a tylko dlatego że gdyby była nakrętka i KAŻDY by zgniótł butelkę to byłoby mniej w pojemniku ,PRAWDA ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Arek 2 2 miesiące temuocena: 100% 

  Niekoniecznie ja zgniatam butelki i nakrętka nie jest do tego potrzebna, nie ma co ukrywać ze mało kto tak robi i tu tkwi problem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aga 1 2 miesiące temuocena: 100% 

  Przecież do tego ,aby zgnieść butelkę nie potrzebujemy nakrętki :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
woznicki2019
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.1071 sekundy