REKLAMAnarzędzia
Paszynin2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 czerwca 2020, 12:24 komentarzy 3

(Fot. Archiwum własne.)

Jedna z kolejowych wież ciśnień w Iławie zostanie wystawiona na sprzedaż. Mowa o budowli mieszczącej się na ul. Kolejowej.

Nietypowa nieruchomość, na którą składa się zabudowana wieżą ciśnień działka, należy do spółki Polskie Koleje Państwowe S.A. W Oddziale Gospodarowania Nieruchomościami w Gdańsku trwają przygotowania do ogłoszenia stosownego przetargu.

Orientacyjna cena sprzedaży została już wcześniej określona na 75 tysięcy złotych, jednak przed ogłoszeniem postępowania będzie jeszcze aktualizowana, dowiedział się portal www.infoilawa.pl.

Wieża ciśnień na ul. Kolejowej w Iławie została wybudowana w 1942 roku i jest wpisana do rejestru zabytków. 

- Powierzchnia zabudowy wynosi 135 m², kubatura 5437 m³, wysokość około 45 m. Budynek został wzniesiony na rzucie koła na betonowych fundamentach. Ściany są murowane z cegły ceramicznej pełnej. Na szczycie budynku znajduje się żelbetowy zbiornik o pojemności 500 m³. W budynku znajduje się 6 kondygnacji z żelbetowymi stropami, opartymi na czterech słupach i podciągach na planie kwadratu. Dach budynku jest w kształcie stożka, przykryty dachówką - opisuje PKP S.A.

Łącznie z wieżą ciśnień zostanie wystawiona na sprzedaż działka o powierzchni około 2 tysięcy metrów kwadratowych. To peryferia miasta, między ul. Kolejową a linią kolejową. W sąsiedztwie znajdują się jeszcze tereny zieleni nieurządzonej oraz zabudowa gospodarcza i mieszkalna. Jest to także strefa zabudowy przemysłowej. Sama nieruchomość jest przeznaczona na cele magazynowe. Czy znajdzie się zainteresowany nią kupiec? Dowiemy się po ogłoszeniu i rozstrzygnięciu kolejowego przetargu. Na razie trwają jeszcze przygotowania, głównie chodzi o uporządkowanie stanu prawnego nieruchomości pod kątem ustanowionych służebności.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAwardrom2

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~coś dla ipb 3 2 miesiące temuocena: 67% 

  zrobić mieszkania i blok jak talala :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do wesołka 2 2 miesiące temuocena: 60% 

  Czyli jest to idealne miejsce na założenie tam domu uciech nazywanego dziś klubem go-go lub agencją towarzyską. Można by tam również zainstalować popularny w niektórych kręgach "dobrej zmiany" tzw. hotel na godziny. Ciekawe czy ktoś się skusi na taką inwestycję. Winno to być o tyle łatwe, że w tym przypadku nie trzeba inwestować w warsztat pracy pracowników. Są nimi bowiem najczęściej panie, które niezbędny w tym fachu warsztat pracy noszą zawsze przy sobie...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dowcipniś 1 2 miesiące temuocena: 86% 

  książe kazał wieżę takową dla księżniczki zbudować bo przepowiednia była, że się będzie puszczać po kątach, zbudował i puszczała się na okrągło

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMACEZ
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7911 sekundy