REKLAMAWardrom
ipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 czerwca 2020, 12:18 komentarzy 5

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

W powiecie iławskim wykryto dzisiaj - w czwartek, 25 czerwca nowy przypadek koronawirusa, dowiedział się portal www.infoilawa.pl.

Jest to 38. przypadek koronawirusa w naszym powiecie potwierdzony przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Iławie.

Tym razem zakażenie wirusem SARS-CoV-2 służby sanitarne potwierdziły w Zalewie. Koronawirusem zaraziła się tutaj kobieta, obywatelka Ukrainy, zatrudniona w dużym zakładzie z branży mięsnej, zajmującej się ubojem i rozbiorem drobiu. Zakład ten zatrudnia około 500 osób.

Jak przekazała nam dyrektor zakładu, w przedsiębiorstwie, także ze względu na szczególny charakter pracy (z surowym mięsem), najwyższe środki ostrożności zostały wprowadzone, gdy tylko w kraju ogłoszono stan epidemii. Obowiązują więc od wielu tygodni.

- To obowiązkowa dezynfekcja rąk i obowiązkowe maseczki dla każdego pracownika. Bez tych środków ostrożności nie jest możliwe podjęcie pracy - informuje przedstawicielka firmy. - W środki do dezynfekcji jest wyposażone każde stanowisko pracy, a zakład podczas przerw jest dezynfekowany. Stosowane przez nas środki wirusobójcze i bakteriobójcze zatwierdził sanepid. Pracownicy zostali specjalnie przeszkoleni - wymienia.

Ponadto zakład jest podzielony na strefy działowe, pomiędzy którymi pracownicy nie mogą się przemieszczać. Zmiany zostały tak zorganizowane, że pracownicy z różnych grup nie mają ze sobą kontaktu. Dlatego, w związku z potwierdzonym przypadkiem, obowiązkową kwarantanną nie trzeba było obejmować wszystkich, a jedynie pracowników jednej z takich grup. To około 20 osób.

- Teraz, gdy koronawirus u jednej z pracownic został potwierdzony, nie będziemy zaostrzać procedur, bo wszystkie środki ostrożności, które były możliwe, wprowadziliśmy już wcześniej. W naszej ocenie zakażenie pracownicy w zakładzie jest niemożliwe, musiało ono mieć miejsce na zewnątrz - dodaje dyrektor.


Powiat iławski ma wciąż najwyższą w całym województwie liczbę potwierdzonych przypadków koronawirusa. To już 38 przypadków, z czego dwa, dotyczące pracowników dużych zakładów pracy w Lubawie i Zalewie, są aktywne, tzn. chorzy nie zwalczyli jeszcze COVID-19.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

abs2

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~pytek 5 8 dni temuocena: 100% 

  A jak ta pani zakaziła żywność? Piszą, że w minus 20 stopniach ten koronawirus jest w stanie przetrwać kilka lat. Jaką mamy pewność, ze nic nam nie zagraża?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nastka 4 9 dni temuocena: 50% 

  Skąd ona przywlokła tego wirusa???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~! 3 8 dni temuocena: 100% 

  Mówią, że z Ukrainy, ale pewności nie mam, czytałem tylko w necie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ciemno 2 10 dni temuocena: 0% 

  Łoś w ubojni szok Jak on się tam znalazł Do widzenia

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 1 10 dni temuocena: 0% 

  Ten Łoś czy też Łosica od dawna jest na terenie Rudzienic

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbudzyk
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7818 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)