REKLAMAWardrom
REKLAMAwlodkowic
wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 czerwca 2020, 10:26 komentarzy 6

(Fot. UG w Iławie.)

W sobotnie popołudnie, 27 czerwca do Franciszkowa przybyli liczni goście. Okazją była uroczystość oddania do użytku gminnej inwestycji, nowej remizy strażackiej OSP. 

Wśród przybyłych znaleźli się: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk, przedstawiciele lokalnych samorządów, radni i sołtysi gminy Iława, strażacy OSP wraz z pocztami sztandarowymi.

Druhowie OSP z Franciszkowa z nową remizą, wozem i sztandarem.

Ilość zdjęć 33

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej we Franciszkowie, podczas której został poświęcony nowy sztandar jednostki OSP Franciszkowo. Następnie goście udali się na plac przed remizą. Przybyłych powitał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński. W swoim wystąpieniu wójt podziękował wszystkim zaangażowanym w budowę remizy oraz w inicjatywę nadania nowego sztandaru. Podkreślił również, jak ważna jest służba strażaków dla lokalnej społeczności. Podczas uroczystości został również przekazany z PSP Iława wóz strażacki. Później głos zabrali zaproszeni goście. Zostały również wręczone okolicznościowe statuetki i podziękowania.

Nowa remiza pozwoli druhom z OSP Franciszkowo jeszcze lepiej pełnić służbę i nieść pomoc wszystkim, którzy jej potrzebują.

W ramach inwestycji został zbudowany budynek o powierzchni 155 mkw., w którym znajduje się garaż na wóz strażacki, pomieszczenia magazynowe, porządkowe, socjalne oraz szatnia z łazienką. Budynek został wyposażony w instalacje elektryczne, wodociągowe i kanalizacyjne. Zagospodarowany został również teren, powstały chodniki, dojazdy oraz oświetlenie.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 626 179 złotych. Na jej realizację gmina pozyskała dotację celową z budżetu województwa warmińsko – mazurskiego w wysokości 50 000 zł (I i II etap) oraz dofinansowanie od samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w wysokości 100 000 zł (III etap).

Druhowie OSP z Franciszkowa z nową remizą, wozem i sztandarem.
Gmina Iława/red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Robert Jankowski.

abs2

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Mieszkaniec 6 6 dni temuocena: 50% 

  milicja z sanepidem sypia mandaty w marketach za brak kagańca a tu ani 2m ani maseczek, grupowanie i tam nie zajadą! A może na podstawie zdjęć ukarać?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 5 6 dni temuocena: 63% 

  Skoro gminna inwestycja, to czemu uroczystość zaczęła się w kościele? Co ma piernik do wiatraka?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Guti 4 7 dni temuocena: 17% 

  Popieram gez wstyd wstyd wstyd

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gez 3 7 dni temuocena: 29% 

  Taka pandemia ludzie sie zarazaja a sluzby ktore powinny dawac przyklad ludziom robia zbiegowisko w imie czego. Jeszcze niedawno jezdzili i nawolywali zostancie w domu a tu tyle lydzi z calego wojewodztwa nawet strazacy psp a co jak sie zaraża i innych kto bedzie winny. WSTYD WSTYD strazacy osp i psp

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~w gumowych butach 2 7 dni temuocena: 9% 

  Eeeeeeeeeeetam.....Gruby Proboszcz a cienki Wójt. To tak przed wyborami czy co? Rząd daje piniądze bo je ma a nie powiem co dalej

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Waldek 1 7 dni temuocena: 69% 

  Brawo dla Franciszkowa. Pomimo szyderstwa z innych OSP udało się zbudować wymarzoną remizę !!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 3.0665 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)