METRO
REKLAMAwlodkowic
wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 czerwca 2020, 13:05 komentarzy 1

(Fot. KPP w Iławie.)

Iławscy kryminalni zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu iławskiego i jego żonę. Małżeństwo w swoim samochodzie, domu i budynkach gospodarczych posiadało bez polskich znaków akcyzy 5 340 sztuk papierosów, ponad 157 kg krajanki tytoniowej, 15 kg liści tytoniu oraz sprzęt służący do nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych. 

Straty Skarbu Państwa z tytułu ich działalności szacuje się na blisko 181 000 złotych. Za to przestępstwo mieszkańcom powiatu grozi kara grzywny łącznie z karą pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Iławscy policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu może posiadać znaczną ilość papierosów, liści tytoniu oraz krajankę. 

- Funkcjonariusze w trakcie czynności służbowych zatrzymali do kontroli drogowej hondę należącą do 39-latka i jego żony, po czym potwierdzili uzyskane informacje - relacjonuje asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Podczas przeszukania samochodu, mieszkania oraz pomieszczeń gospodarczych należących do małżeństwa policjanci zabezpieczyli 5 340 papierosów, ponad 157 kg nielegalnego tytoniu oraz ponad 15 kg liści tytoniu. 

Okazało się, że mieszkańcy powiatu iławskiego posiadają również sprzęt służący do nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych w postaci gilotyny, maszyny do rozdrabiania liści na krajankę tytoniową oraz maszynę do suszenia tytoniu. Małżeństwo w ten sposób chciało oszukać Skarb Państwa na kwotę blisko 181 000 złotych. Oboje zostali zatrzymani i usłyszeli zarzut. Wszystkie nielegalne produkty tytoniowe, a także samochód zostały zabezpieczone przez policjantów.

Za to przestępstwo mieszkańcom powiatu grozi kara grzywny łącznie z karą pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.
Wideo: KPP w Iławie.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8866 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)