REKLAMAPatrz
My center2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 lipca 2020, 11:24 komentarzy 6

(Fot. Czytelniczka/nadesłane.)

To nie kierowcy normalnie korzystający z naszych parkingów, lecz okoliczni mieszkańcy nielegalnie podrzucający duże ilości odpadów - tak Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie diagnozuje przyczynę problemu nagminnego zaśmiecania swoich przydrożnych parkingów, w tym tych na terenie powiatu iławskiego. 

Będzie odpowiedź zarządcy, dowiedział się portal www.infoilawa.pl. Porządku na wybranych parkingach ZDW będzie strzegł "Wielki Brat", czyli kamery monitoringu.

Tylko w ostatnim czasie temat wysypisk śmieci, które raz po raz powstają na okolicznych parkingach przy drogach wojewódzkich w kierunku Susza i Sampławy, poruszaliśmy dwukrotnie. Sprawa oburza Czytelników, którzy nie chcą w powiecie iławskim takich "wizytówek".

- Sytuacja ta jest nam znana i bulwersuje nas nie mniej, niż Czytelników Iławskiego Dziennika Internetowego - komentuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. - Mimo starań ZDW takie sytuacje powtarzają się nagminnie również na innych parkingach przy drogach wojewódzkich; były one zgłaszane do urzędów gmin oraz na policję, gdyż nagromadzone na parkingach odpady ewidentnie nie są pozostawiane przez kierowców podczas ich normalnego przemieszczania się po drogach, ale są nielegalnie podrzucane w bardzo dużych ilościach przez okolicznych mieszkańców, najprawdopodobniej chcących uniknąć opłat za odbiór śmieci. Sprawy zostały niestety umorzone z uwagi na niewykrycie sprawców. Firmy współpracujące z ZDW w zakresie porządkowania parkingów, mimo częstych interwencji, wręcz nie nadążają z wywozem nieczystości. Dlatego też ZDW czyni przygotowania do zamontowania monitoringu wideo na wybranych parkingach. Liczymy również na siłę oddziaływania mass-mediów, które nagłaśniając i piętnując takie zachowania, mogą przyczynić się do ukrócenia tego procederu.

Zarząd na razie nie potwierdza, które parkingi obejmie monitoringiem. Na pewno warto byłoby to zrobić zarówno na parkingu przy drodze wylotowej z Iławy do Susza, jak i na tym przy drodze z Iławy w kierunku Sampławy.

Tymczasem apelujemy do mieszkańców, by także reagowali, jeśli widzą, że ktoś przywozi na parking duże ilości odpadów. Można zrobić zdjęcie, zapisać numer rejestracyjny auta i powiadomić policję. Publiczne pieniądze przeznaczone na likwidację takich wysypisk można lepiej spożytkować, na przykład przeznaczając je na budowę nowych dróg, remonty istniejących czy choćby zimowe utrzymanie.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~r.... 6 3 miesiące temuocena: 71% 

  Może zwyczajnie wywozić te śmieci a nie kontrolować, kto wkłada do pojemników. Od kontrolowania nie ubędzie ich, bo każdy pier#ół jest opakowany. Za dużo śmieci, za mało wywożenia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 5 3 miesiące temuocena: 80% 

  Bardzo sensowna wypowiedź. Śmieci będzie coraz więcej to i częstość wywożenia musi być większa. Ale tego nie da się zrzucić na mieszkańców jak segregowania, to trzeba zrobić samemu, a to kosztuje i to jest prawdziwy problem, PRAWDA?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xhc 4 3 miesiące temuocena: 50% 

  Na MOPach przy płatnych autostradach też śmietniki pełne są i wątpię by ktoś tam jeździł podrzucać. Co tam gruz i opony leżą, że myślicie, że porzucają?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Korneliusz 3 3 miesiące temuocena: 100% 

  Tak, leżą tam wlasnie tego typu odpady. I inne z gospodarstw domowych, a nie np.kubek po kawie ze stacji benzynowej. Od razu wiadomo, ze to tubylcy śmiecą w swoim mieście. A nie ten zły „obcy”...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tirowiec 2 3 miesiące temuocena: 67% 

  znając życie to zamiast do śmietnima śmieci bedą trafiały do rowów. To już chyba lepiej śmietniki oprózniać. Pytanie do ZDW jak często sie te śmietniki przy MOPach wywozi? Raz na miesiąc? Pamiętajcie, że kierowca tzw. Tira czy wczasowic też żyje i śmieci. I gdzieś to musi wyrzucić.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kierowca 1 3 miesiące temu

  Wczasowicz swoje śmieci zostawia tam gdzie spędzał wczasy, raczej na MOP-ie ich nie spędzał.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3147 sekundy