REKLAMAMetal serwis
My center2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 lipca 2020, 12:19 komentarzy 7

(Fot. Archiwum własne.)

Dwie kandydatury do tytułu "Zasłużony dla miasta Iławy" i trzy kandydatury do tytułu "Honorowy obywatel Iławy" rozpatrzą miejscy radni Iławy podczas swoich najbliższych posiedzeń.

Kogo iławski samorząd planuje uhonorować tytułem "Zasłużony dla miasta Iławy"? Pośmiertnie śp. Karola Jacuńskiego "w uznaniu jego wybitnych zasług na rzecz kultywowania historii, środowiska kombatantów oraz szerzenia patriotycznych postaw wśród mieszkańców Iławy". Zmarły 2 lutego tego roku w Iławie Karol Jacuński był m.in. prezesem okręgowego koła Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych w Olsztynie. 

Kolejna kandydatura do tego samego tytułu to Zbigniew Rychlik - "za długoletnią pracę społeczną oraz osobisty wkład i zaangażowanie w rozwój Iławy". To nauczyciel, wychowawca, działacz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Iławie. Przez 20 lat był radnym i pełnił wiele innych funkcji w iławskim samorządzie. Mocno związany także z żeglarstwem.

Do innego zaszczytnego tytułu nadawanego przez Radę Miejską w Iławie zaproponowano trzy kandydatury. Wszystkie te sylwetki związane są z miastami partnerskimi Iławy. 

Jeśli stosowna uchwała uzyska większość, to "Honorowym obywatelem Iławy" zostanie Ger van de Velde-de Wilde, burmistrz holenderskiego Tholen, "w uznaniu zasług w rozwijaniu współpracy pomiędzy Iławą a Tholen oraz budowaniu przyjaźni polsko-holenderskiej". Ten sam tytuł może otrzymać inny holenderski samorządowiec, do niedawna sekretarz Tholen, aktywny działacz Stowarzyszenia Tholen-Iława Simon Nieuwkoop. Uzasadnienie jest takie samo, jak w przypadku pani burmistrz.

Kolejny kandydat to Jörg Kring, sekretarz niemieckiego Herborn, którego proponuje się uhonorować "w uznaniu zasług w rozwijaniu współpracy pomiędzy Iławą a Herborn oraz budowaniu przyjaźni polsko-niemieckiej". 

Uchwały we wszystkich powyższych sprawach będą procedowane przez iławską radę podczas sesji w dniu 20 lipca.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~podatnik 7 3 miesiące temuocena: 100% 

  Rychlik to totalna pomylka i mysle ze radnik ktorzy znaja [ dokonania ] pana Rychlika w jego przypadku zaglosuja na NIE

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~II sort 6 3 miesiące temuocena: 100% 

  Do kompletu niech jeszcze wystawią żonę p .Rychlika- może jakieś wnuki- i tak jakby w Iławie nie było innych ludzi zasłużonych tylko klan Rychlików.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 5 3 miesiące temuocena: 100% 

  Może należy ich uświadomić. Jest dużo radnych, którzy mają prawo nie wiedzieć o niegodnych dokonaniach Pana Rychlika. Ja ich nie znam, chętnie poczytam. Potwierdzam obecna radna Aneta Rychlik i kandydat do zasłużonych to najbliższa rodzina.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lewy pomocnik 4 3 miesiące temuocena: 67% 

  Hmmm...Pan Rychlik - zasłużony???? A..."leją zasłużonych" to ja szedłem

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~prawy pomocnik 3 3 miesiące temuocena: 90% 

  Masz rację zawsze wciskał się tak jak g.....a.Czy nazwisko Rychlik radnej do rodzina pana Rychlika???Ktoś mówił że to synowa - czyżby nepotyzm??????? Jestem zdecydowanie przeciw... Jest również pan prof.Aleksander Mądry = wspaniały pedagog - zasłużony na wielu pokoleń w Iławie aniżeli p.Rychlik.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~j 2 3 miesiące temuocena: 61% 

  A co z Adamem Żylińskim? Myślę, że jest najbardziej zasłużonym dla tego miasta ale nikt o tym nie pamięta.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jonhy 1 3 miesiące temuocena: 50% 

  Dokładnie. Burmistrz który wpędził Iławie w największy zadłużenie za rzeczy zupełnie niepotrzebne oraz zrobienie Iławy ciemnogrodem! Polać mu! :D

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4277 sekundy