REKLAMAWardrom
ipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 lipca 2020, 08:49 komentarzy 5

(Fot. GDDKiA.)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla inwestycji pn.: „Rozbudowa drogi krajowej nr 15 w miejscowości Rożental”. Wykonawcą jest firma SBKIM Wojciech Grzybowski z Białegostoku. Koszt zadania to 286 tys. zł.

Zakres zadania

Wykonawca w ciągu 12 miesięcy ma zaprojektować przebudowę drogi krajowej nr 15 w miejscowości Rożental (gm. Lubawa). Projekt będzie obejmował podniesienie nośności nawierzchni do 11,5 t/oś, przebudowę skrzyżowania na rondo w km 346+300, likwidację skrzyżowania z drogą powiatową nr 1214N, budowę korpusu drogowego o przekroju jednojezdniowym 1x2, odtworzenie istniejących zatok autobusowych w innej lokalizacji wraz z peronami i dojściami oraz budowę chodników, przejść dla pieszych, oświetlenia drogowego przeznaczonego dla przejść dla pieszych. Prace budowlane przewidziane są na lata 2022-23.

Bezpieczeństwo priorytetem

Planowane do przebudowy miejsce to prosty odcinek w sąsiedztwie miejscowości skomunikowanej z drogą krajową poprzez dwa skrzyżowania oddalone od siebie o 300 metrów. Taki układ dróg powoduje, że przy dużych prędkościach dochodzi tam do kolizji z pojazdami skręcającymi do Rożentala lub włączającymi się do ruchu na drodze krajowej. W celu poprawy bezpieczeństwa zostanie na skrzyżowaniu z drogą gminną wybudowane rondo, które będzie stanowiło element uspokojenia ruchu na długim, prostym odcinku drogi krajowej. Skrzyżowanie z drogą powiatową zostanie natomiast zamknięte, a droga powiatowa zostanie włączona do ronda nowym odcinkiem wykonanym w ramach rozbudowy drogi krajowej.   

GDDKiA/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Sampławianin 5 3 miesiące temuocena: 83% 

  I w Rożentalu się dało a w Sampławie juz pewnie się nie doczekamy bo zawsze są jakieś problemy niemożliwe do rozwiązania...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Haha 4 3 miesiące temuocena: 50% 

  Kazik zdecydowanie lepiej pasuje do "widłów"...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kazik 3 3 miesiące temuocena: 13% 

  Do widłów lepiej wracaj, bo te twoje wymądrzanie chleba nie będzie . Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 2 3 miesiące temuocena: 50% 

  Półśrodki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kc 1 3 miesiące temuocena: 67% 

  TAK CZY OWAK TO E-15 DO POSZERZENIA NA DWA PASY CHOĆ. MAMY TAM POTĘŻNY RUCH

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3094 sekundy