REKLAMAPatrz
REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 lipca 2020, 12:25 komentarzy 4

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Jaki to był tydzień na Warmii i Mazurach pod względem bezpieczeństwa epidemicznego? Pora na podsumowanie informacji o nowych przypadkach zachorowań na COVID-19, ale też nowych wyzdrowieniach.

PONIEDZIAŁEK

Na początku tygodnia w regionie odnotowano dwa nowe zakażenia - oba z powiatu iławskiego. Młoda kobieta i młody mężczyzna zostali skierowani do izolatorium w Olsztynie.

WTOREK

Dobry dzień dla Warmii i Mazur. Brak nowych zachorowań, za to doszedł do zdrowia, jako 204. pacjent z naszego regionu, mężczyzna w średnim wieku z powiatu nowomiejskiego, hospitalizowany w Ostródzie.

ŚRODA

Tego dnia w województwie warmińsko-mazurskim odnotowano dwa nowe zakażenia SARS-CoV-2. Tym razem potwierdzono je u dwóch mężczyzn z powiatu działdowskiego, z izolacji domowej. Tego samego dnia wyzdrowiał chłopiec z powiatu piskiego.

CZWARTEK

Wysyp ozdrowieńców. COVID-19 pokonało aż 10 osób. To mieszkańcy Olsztyna: młoda kobieta, młody mężczyzna i kobieta w średnim wieku, mieszkańcy powiatu piskiego: młody mężczyzna, mężczyzna w średnim wieku, starszy mężczyzna i dwie kobiety w średnim wieku oraz dwie mieszkanki powiatu giżyckiego: kobieta w średnim wieku i starsza kobieta.

PIĄTEK

Rekord liczby nowych zakażeń w tym tygodniu wypadł w piątek. Stwierdzono ich 5. To: młoda kobieta i dziewczynka z powiatu ełckiego, kobieta i mężczyzna z powiatu działdowskiego oraz młody mężczyzna z powiatu piskiego. Jednocześnie bilans wypadł korzystnie, gdyż więcej pacjentów wyzdrowiało, niż zachorowało. COVID-19 pokonało 8 osób: starszy mężczyzna z powiatu lidzbarskiego oraz dwóch chłopców, młoda kobieta, dwie kobiety w średnim wieku, mężczyzna w średnim wieku i starszy mężczyzna z powiatu ełckiego.


W powiecie iławskim, choć nowych zachorowań w tym tygodniu nie było dużo (2), to ich łączna liczba (42) wciąż utrzymuje się na najwyższym poziomie w regionie. Z tego nadal walczy z COVID-19 sześcioro mieszkańców naszego powiatu.


Źródło: opracowanie własne portalu www.infoilawa.pl na podstawie danych Ministerstwa Zdrowia i Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

REKLAMAwardrom2

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~profesor 4 2 miesiące temuocena: 0% 

  Do MZ . Bo jesteś głąb i nie rozumiesz ani w ząb.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do MZ 3 2 miesiące temuocena: 60% 

  A kto jeszcze ogląda TVPis info. Mnie byłoby wstyd się przyznać do czytania pasków.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~WalićWszystkich 2 2 miesiące temuocena: 100% 

  Epidemiolog Dzięki covid na świecie umieralność po powikłaniach grypy spadła prawie o 90% rocznie było to pół miliona

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~MZ 1 2 miesiące temuocena: 33% 

  Weźcie statystyki innych chorób to liczby będą porażające a nie straszenie tym covidem jak na pasku TVPInfo cały czas. Statystyki osób, które zmarły lub za późno zdiagnozowano im nowotwór i mają mniejsze szanse na przeżycie, są duuuzo wyższe.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAbudzyk
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.1747 sekundy