wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 lipca 2020, 19:45 komentarzy 5

Dopiero dogrywka rozstrzygnęła, na korzyść gości, losy meczu 1/4 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski pomiędzy Jeziorakiem Iława a Concordią Elbląg. Przeciwnik to broniący tytułu solidny zespół III-ligowy, któremu iławianie ostatecznie ulegli dzisiaj 2:3.

Biało-niebiescy, czyli IV-ligowy Jeziorak Iława i pomarańczowo-czarni, czyli III-ligowa Concordia Elbląg stanęli naprzeciwko siebie w dzisiejszym meczu 1/4 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski na Sienkiewicza. Dla podopiecznych trenera Wojciecha Figurskiego był to pierwszy od około ośmiu miesięcy mecz o stawkę. Natomiast zawodnicy Concordii, broniącej zdobytego przed rokiem pucharu, mieli za sobą cztery miesiące przerwy.

Mecz, podobnie jak inne ćwierćfinały WPP edycji 2019/2020, miał zostać rozegrany wiosną. Przesunięto go jednak ze względu na epidemię koronawirusa.

Jeziorak kontra Concordia - ćwierćfinał Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Ilość zdjęć 20

Wreszcie do pojedynku doszło, a stanęli do niego zdobywcy Wojewódzkiego Pucharu Polski 2018/2019, czyli Concordia Elbląg, która w tej edycji WPP rozegrała jeden inny mecz. W spotkaniu 1/8 finału pokonała aż 8:1 Pisę Barczewo. Natomiast Jeziorak Iława w drodze do ćwierćfinału WPP pokonał 4:2 GKS Wikielec, a później 2:0 Motor Lubawa.

A jak wygląda historia dotychczasowych spotkań obu drużyn?

- W ostatnich kilku sezonach doszło do trzech spotkań. W sezonie 2018/2019 w IV lidze w Iławie Concordia wygrała 5:0, a w rewanżu w Elblągu triumfował Jeziorak 4:0. Wcześniej, dokładnie 3 lata temu - w czerwcu 2017 r. Concordia pokonała na wyjeździe Jezioraka 4:0 w 1/2 finału WPP i awansowała do finału. Jednym z piłkarzy, którzy wówczas występowali w elbląskiej drużynie, był Hubert Otręba, iławianin i wychowanek Jezioraka - przypomina Concordia.

Dzisiaj mecz rozpoczął się od minuty ciszy pamięci Roberta Panka, byłego piłkarza Jezioraka, który zmarł dziś w wieku zaledwie 42 lat.

Jako pierwsi drogę do bramki przeciwnika znaleźli rywale biało-niebieskich. W 19. minucie Anton Kolosov wykorzystał błąd Jacka Malanowskiego i dał Concordii prowadzenie. Wyrównał, w 26. minucie, Patryk Czarnota, ale remisu nie udało się utrzymać do przerwy. Tuż przed końcem pierwszej połowy znów trafił do bramki iławian Anton Kolosov. Ponownie wyrównać udało się Jeziorakowi w drugiej odsłonie: tym razem za sprawą strzału "z główki" Krzysztofa Kressina. W końcówce zespół z Elbląga był bliski strzelenia decydującej bramki, ale świetne interweniował Malanowski. W regulaminowym czasie gry było 2:2 i dogrywka też długo nie przynosiła rozstrzygnięcia. Już pachniało karnymi, gdy w 8. minucie drugiej części dogrywki Concordia rozstrzygnęła na swoją korzyść rywalizację o przepustkę do półfinału WPP.

Jeziorak Iława - Concordia Elbląg 2:2 (1:2), po dogrywce: 2:3
0:1 - Anton Kolosov (19')
1:1 - Patryk Czarnota (26')
1:2 - Anton Kolosov (43')
2:2 - Krzysztof Kressin (64')
2:3 - Rafał Maciążek (114')

Jeziorak Iława: Jacek Malanowski, Krzysztof Kressin, Karol Kaźmierski, Dawid Kowalski, Arkadiusz Kuciński, Dawid Ksiuk, Daniel Madej, Damian Tokarski, Radosław Galas, Paweł Sagan, Patryk Czarnota. Rezerwa: Dawid Ciura, Michał Kwiatkowski, Wojciech Figurski, Jakub Szczepański, Kacper Neumann, Jan Miązek.