REKLAMAPatrz
ipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 lipca 2020, 08:53 komentarzy 27

(Zdjęcia: Urząd Miasta w Iławie.)

Władze Iławy nie od dzisiaj przymierzają się do modernizacji stadionu miejskiego na ul. Sienkiewicza. Prace symbolicznie rozpoczęto pod koniec czerwca ubiegłego roku, kiedy to odbyło się spotkanie konsultacyjne w tej sprawie z przedstawicielami iławskiego samorządu i środowisk sportowych. Teraz władze, pracując nad koncepcją, szukają inspiracji, odwiedzając obiekty w innych miastach w naszym regionie.

Trwają przymiarki do podjęcia prac projektowych związanych z planowaną przebudową iławskiego stadionu. Jak z tym wyzwaniem poradzili sobie inni? Wczoraj miejska delegacja szukała odpowiedzi na to pytanie w Kętrzynie i w Ostródzie. Na wizytacje sportowych obiektów wybrali się burmistrz Dawid Kopaczewski wraz z zastępcą Dorotą Kamińską, kierownik miejskiego wydziału inwestycji Roman Radtke, radna Aneta Rychlik, trenerka lekkiej atletyki Aneta Ostanek, prezes Jezioraka Iława Andrzej Sobiech i dyrektor Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji Wojciech Żmudziński. Tylko w Kętrzynie był jeszcze pracownik ICSTiR Marek Witkowski. 

Jako pierwszy odwiedzany był Kętrzyn, gdzie iławską delegację przyjął zastępca burmistrza Maciej Wróbel. Tutejszy stadion to nowy obiekt, który tutejszy ośrodek sportu przejął przed zaledwie miesiącem. Budowany w trzech etapach, łączy funkcje piłkarską i lekkoatletyczną.

- Naszym wyzwaniem jest m.in. fakt, że na Sienkiewicza nie ma wiele miejsca; jest ciasno. Aby połączyć funkcję piłkarską i lekkoatletyczną, musimy dobrze wykorzystać każdy metr - komentuje szef ICSTiR Wojciech Żmudziński. - Wiele elementów z Kętrzyna można przenieść do Iławy; inne trzeba zrobić po swojemu. Jednocześnie musimy mierzyć siły na zamiary.

O połączeniu obu funkcji mówi też burmistrz.

- To, że nasz stadion wymaga modernizacji, wszyscy wiemy. Mamy też świadomość, że powinno na nim znaleźć się miejsce także dla lekkoatletyki. Ponadto chcielibyśmy zagospodarować resztę terenu, np. pod park linowy, nową krytą halę do tenisa, itp. - skomentował Dawid Kopaczewski. - Taka inwestycja nie będzie ani tania, ani łatwa, dlatego postanowiliśmy skorzystać z doświadczeń innych w tym zakresie - dodaje.

Inaczej rozwiązała to Ostróda (tam iławian przyjął dyrektor ostródzkiego centrum sportu Tadeusz Czyczel), która rozdzieliła funkcje piłkarską i lekkoatletyczną - są tam dwa odrębne obiekty.

Niewykluczone są kolejne podobne wizyty. Burmistrz chciałby, by projekt modernizacji iławskiego stadionu powstał w przyszłym roku.  

Jaki stadion dla Iławy? Miejska delegacja wizytowała obiekty w Kętrzynie i Ostródzie. 
Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Urząd Miasta w Iławie.

abs2

27Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Remu 27 18 dni temuocena: 75% 

  W Iławie stadion mało potrzebny inwestować w coś co mały ma sens z całym szacunkiem do kibiców ale Jeziorak już miał swoje 5 min w wyższych ligach i tego nie wykorzysyał.Inwesrycja w korty czy też inne dyscypliny bardziej wskazana.Teraz kibice Jezioraka dumnie wspierają piłkarzy z Gdańska i przecierają szlaki wraz z kibicami Stomilu i innych..Po co inwestować w coś co i tak nie będzie miało racji bytu.Jest jeszcze Gks za lasu z dobrym zapleczem możliwościami i całym Jeziorakiem co miał swoje 5 min dla tych co nie kochają barw zieleni.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tylko dla tego 26 19 dni temuocena: 80% 

  Jechać ponad 300 km (w obie strony) żeby zobaczyć stadion w Kętrzynie. O co chodzi?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lansciągdalszy 25 18 dni temuocena: 100% 

  No tak jechać tylko po to aby na facebuku zabłysnąć i nową fote strzelić

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kopyto 24 19 dni temuocena: 50% 

  Kiedyś pisali że te skarpy wokół stadionu są z ziemi którą wożono z miejsca gdzie był cmentarz a obecnie pływalna. Ale słuchajcie mnie dalej, otóż pomniki ktoś pozabierał ale kości ze szkieletami już nie ekshumowano tylko wożono z tą ziemią na skarpy. Ktoś widział jak cały szkielet trafił na skarpę w miejsce gdzie obecnie zadaszona trybun a dla gości. Naprawdę to prawda

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~.... 23 19 dni temuocena: 38% 

  Można jechać, ale z jaaaaaaaaaaką kadrą? Ze znaną w Polsce trenerką Ostanek i drugą jej sojuszniczką radną Anetą. Zatem widzicie na czym ta rządy polegają. Ten wyjazd był akcją propagandową odbudowy wielkiego stadionu w Iławie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~samiswoi 22 20 dni temuocena: 88% 

  Do Waldek: "Nie ma zbyt wiele miejsca ale".... Czy wzięto pod uwagę fakt, że istnieje opcja poszerzenia płyty stadionu o co najmniej 6-8 metrów. Wystarczy drogę pomiędzy boiskami poprowadzić w tunelu i wtedy nad tunelem powstaje przestrzeń dla południowej trybuny, która w części może być również trybuną dla boiska treningowego.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ekstra 21 19 dni temuocena: 75% 

  Super pomysł tylko to na pewno nie jest tanie rozwiązanie :(

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kibic z Ilawy 20 20 dni temuocena: 46% 

  Po co stadion dla klubu który kopie kartofle w lidze buraczanej. Kto chce poczuć smak piłki jedzie sobie do Gdańska. Zostawcie ta ruinę w spokoju, szkoda wkładać tam jakiekolwiek pieniądze. Bo po kiego??????

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~.... 19 20 dni temuocena: 33% 

  ty trollu jestęś tępy jak but

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ChWM 18 20 dni temuocena: 50% 

  następny trol

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Waldek 17 20 dni temuocena: 58% 

  Iława stała dobrą piłką nożną a nie tenisem dla zamoznych emerytów i prywaciarzy pod pretekstem szkolenia młodzieży. Może jeszcze salke do squasha wam potrzeba. Nie ma zbyt wiele miejsca ale na pierwszoligowy stadion wystarczy wraz z zapleczem socjalnym treningowym i boiskiem do treningów. Na lekkąatletyke też wystarczy. A tenisa zrobić w rudzienicach, tam leżą odłogiem hektary.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~locomi 16 20 dni temuocena: 58% 

  Zgadzam się z Tobą że Iława piłką stoi a tenis jest dla emerytów. Chciałbym żeby stadion stał piłką i tenisem dla młodzieży, a biznesmenów tenisowych i ich babcie wystrzelić na inne korty i niech tam sobie organizują turnieje typu tartak cup, stabil cup i tym podobne dziadkowe turnieje trzymania głęboko palca.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~samiswoi 15 20 dni temuocena: 63% 

  "Nie ma zbyt wiele miejsca ale".... Czy wzięto pod uwagę fakt, że istnieje opcja poszerzenia płyty stadionu o co najmniej 6 metrów. Wystarczy drogę pomiędzy boiskami poprowadzić w tunelu i wtedy nad tunelem powstaje przestrzeń dla południowej trybuny, która w części może być również trybuną dla boiska treningowego.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 14 20 dni temuocena: 40% 

  Pierwszoligowy stadion? Poniosło cie mocno.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xxxyz 13 20 dni temuocena: 43% 

  A ja bym generalnie cały ten teren sprzedał, i postawił nowy kompleks gdzie indziej, albowiem i tak wszystko trzeba w nim zrobić od podstaw. stadion jest położony w kiepskim miejscu, nie dającym praktycznie żadnych możliwości manewru - otoczony drogą, wiaduktem, zabudową mieszkalną, oraz potańcówką. Panie Burmistrzu, a co z możliwością skorzystania z dofinansowania MS na zadaszenie boiska sztucznego? W giżycku powstaje pełnowymiarowe boisko zadaszone balonem, a u Nas bida....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lewy pomocnik 12 20 dni temuocena: 50% 

  Nigdy człowieku nie dopasujesz radnych za głupiej demokracji. Nie było jak za demokracji w komunie. Wtenczas partia rządząca wystawiała radnych i należało wrzucic kupon go urny bez skreśleń MIałeś swoich za radnych Hej!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lacomi 11 20 dni temuocena: 0% 

  Fatalny pomysł z punktu widzenia mieszkańców. Ale dla Inwestorów wspaniały pomysł ja jestem chętny na korty, gotóweczka choćby dziś, bardzo chętnie. Mam fajny pomysł na korty, szkolenie na masową skalę, 200 - 300 dzieciaków w partnerstwie publiczno prywatnym, oraz restauracja, z widokiem na stadion z ogródkami i widokiem na korty. Wymaga to trochę zmian, ale żeby zacząć zmiany potrzeba zmiany burmistrza radnych. My to zrobimy Iława będzie zapleczem turystycznym Warszawy z korzyścią dla mieszkańców.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kc 10 20 dni temuocena: 50% 

  Akurat zabrano "najlepszą" z trenerek La z Iławy. Pani Ostanek jest bez instruktora nawet w konkurencji jaką prowadzi. Pani Rychlik radna od kiedy specjalistką jest od stadionów? Budować z tartanem dla jakich zawodników do trenowania. Piłkarze owszem tak oni potrzebują stadionu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Isa 9 19 dni temuocena: 20% 

  zapytajcie Ostanek czy jest chociaż instruktorem od macania kur, nie od la; zapytajcie Ostanek jakie studia pokończyła, stacjonarne czy zaoczne, zwane kursem nie studiami; zapytajcie Ostanek dlaczego oddała zawodniczkę płotkarkę do Nowego Miasta, by ją rodzice dowozili na treningi. byliśmy tresowane nie trenowane przez Gralakową która potrafiła z nami na zawody jechać na trzy dni by wystartować kolejno bez spania w trzech miastach. Z takiej szkoły jest Ostanek Z tej szkoły tresury żadna z nas już nie chciała kontynuacji trenowania.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~.... 8 20 dni temuocena: 67% 

  Neptycy w iławskiej radzie najwięcej mają do powiedzenia a burmistrz słucha. Żałośni trenerzy nawet nie potrafią rozgrzewki wykonać, a burmistrz patrzy Niedojdy za zawodników są w grupach przez żałosnych trenerów prowadzeni, za burmistrz płaci. Tak jest w Iławie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obiektywny 7 20 dni temuocena: 44% 

  a ty najlepszy w czym jestes, w trollowaniu? Jak się nie znasz, a widać że tak jest na kilometr, to się nie wypowiadaj w temacie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Qń 6 20 dni temuocena: 44% 

  Tylko typowo piłkarski, trybuna blisko murawy musi byc.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~szartop 5 19 dni temuocena: 50% 

  Lepiej będziecie widzieć, jak wejdziecie z piłkarzami na murawę, po co siedzieć "blisko murawy" jak może lepiej na nią wejść, biegać krok w krok za piłkarzem?? ... logika...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lacomi 4 20 dni temuocena: 85% 

  Może stworzyć własny projekt, nawiązujący do naturalnego położenia stadionu z kompozycja skarpy od strony zachodniej. Szukałbym inspiracji w operze leśnej w Sopocie stadion otwarty na ścianę lasu z pomnikiem, oaz przeszklenia ściany kortów. Pomyśleć też nad kortami może zadaszenie z prześwitami jak ma to opera leśna. W Iławie mamy stadion pięknie i naturalnie wkomponowany w zieleń inne uwarunkowania estetyczne niż Ostróda i Kętrzyn. Szukałbym inspiracji w stadionie Municipal de Braga nie w Kętrzynie i Ostródzie. Panie Burmistrzu ma Pan szanse stworzenie projektu który może stać się atrakcją turystyczną i pozostawienie po sobie czegoś fajnego nie kopi Kętrzyna albo Ostródy. Powodzenia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 3 20 dni temuocena: 53% 

  Fajnie w okresie wakacyjnym zwiedzać województwo na koszt podatnika. Wystarczyłoby obejrzeć zdjęcia stadionu w Kętrzynie w Internecie aby stwierdzić, że u nas jest za ciasno na 6 torów i pełnowymiarowe boisko. W Ostródzie pod trybuną jest cała infrastruktura więc u nas też to odpada, bo za trybuną główną boisko sztuczne. Wyjazd bez sensu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lacomi 2 20 dni temuocena: 73% 

  Jaki to koszt i o jakiej wycieczce rozmawiamy Kętrzyn, Ostróda bardziej traktował bym to jako strata mojego cennego czasu i niż nauka ,a na pewno nie atrakcja. Co za zaściankowe myślenie biednych ludzi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Yyyy 1 20 dni temuocena: 21% 

  Tylko GKS wikielec

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbudzyk
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7856 sekundy