REKLAMAWardrom
mycenter
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 lipca 2020, 18:47 komentarzy 2

(Fot. Info Iława.)

Dzisiaj - w sobotę, 25 lipca nadarza się niezwykle rzadka okazja, aby pokonać na pokładzie retro pociągu zazwyczaj nieczynny dla ruchu pasażerskiego kolejowy szlak z Iławy Głównej do Lubawy. 

Iławianie i goście korzystają z tej wakacyjnej kolejowej gratki bardzo chętnie. Bilety na wycieczkę, zorganizowaną przez Turystykę Kolejową TurKol.pl sprzedały się jak świeże bułeczki na początku tego tygodnia. Na trasę ruszyło prawie 200 osób.

MAZURY'20 - Pociągiem na pojezierze!

Ilość zdjęć 18

TurKol już w poprzednich latach dał się iławianom poznać jako organizator sentymentalnych kolejowych wypraw. Wtedy często zdarzało się, że składy prowadziła, także do i z Iławy Głównej, zabytkowa lokomotywa parowa. W tym sezonie niestety właściciele takich parowozów nie byli zainteresowani współpracą, a TurKol zaproponował inne atrakcje. Strzałem w dziesiątkę, o czym najlepiej świadczy ogromne zainteresowanie pasażerów, okazała się nowa propozycja odbycia wycieczki torami do Lubawy przez Rakowice i Zajączkowo Lubawskie i z powrotem. Skład, który wyruszył z Iławy Głównej tuż po godzinie 10:00, poprowadziła kilkudziesięcioletnia lokomotywa spalinowa w oryginalnym historycznym malowaniu. Wewnątrz pasażerowie mieli do swojej dyspozycji wagony pierwszej klasy z lat 70-tych XX wieku, zabytkowe wagony trzeciej klasy z lat 40. XX wieku, a także kultowego WARS-a.

I pojechali! Pełen retro pociąg ruszył na nieczynny kolejowy szlak do Lubawy.
Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Ale kolejowa gratka! Retro pociąg rusza z Iławy Głównej na zwykle nieczynny dla ruchu pasażerskiego szlak do Lubawy. NOWOŚĆ w tegorocznej ofercie Turystyki Kolejowej TurKol.pl cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Oferta wyprzedała się do ostatniego dostępnego biletu, na wycieczkę rusza prawie 200 osób!

REKLAMAGaleria2

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~SP45-116 2 17 dni temu

    To nie była lokomotywa w historycznych batwach!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~.... 1 18 dni temuocena: 67% 

    Rząd przywraca stare szlaki i pociągi z nimi.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
woznicki2019
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.4298 sekundy