REKLAMAWardrom
klonowski

(Zdjęcia dzięki uprzejmości Photo Arka.)

25 lipca w litewskim mieście Wisaginia odbyła się VI edycja międzynarodowych zawodów smoczych łodzi „Visaginas Dragon Racing”, w których udział wzięły drużyny z Łotwy, Litwy oraz drużyna z Polski, Dragon Friends. Dragon Friends to projekt Iławskich Smoków Jezioraka, którzy do wspólnego startu zaprosili zawodników z 13 klubów z Polski oraz Niemiec. W sumie kadra Dragon Friends liczyła 40 zawodników i zawodniczek.    

- To nasze drugie zawody w Wisaginii i pierwsze w tym roku - relacjonuje Arkadiusz Grabiński, zawodnik ISJ. - Już w zeszłym roku postanowiliśmy, że tam wrócimy. Cieszę się, że mimo obecnie panującej sytuacji udało nam się zorganizować ten wyjazd. Zawody na Litwie były świetną okazją do integracji zawodników, którzy na co dzień rywalizują ze sobą na zawodach krajowych.  

g

Rywalizacja nad jeziorem Visaginas była zacięta, a w kilku sytuacjach o kolejności na mecie musiał rozstrzygnąć zapis wideo. Drużyna Dragon Friends wystąpiła w trzech finałach, wygrywając dwa w kategoriach LEJDIS i MIXT, a w kategorii OPEN zajęła drugie miejsce, ustępując zaledwie o 0,06 sekundy litewskiej drużynie VIKINGAI.  

- Nie były to łatwe zawody dla nas -  dodaje Karlos Patorski, zawodnik ISJ. - Przez chwilę miałem obawę o to, jak wypadniemy. W końcu tylu zawodników z różnych klubów, którzy wcześniej nie siedzieli ze sobą na jednej łódce... Dopiero chwilę przed startem zawodów udało się nam zejść na wodę i przećwiczyć start oraz wyważyć łódź. Cieszę się, że drużyna tak szybko się zgrała oraz z wyników, jakie osiągnęliśmy. Przy okazji chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w zawodach, niektórzy z nich przez tych kilka dni przejechali w sumie ok. 3 000 km. Chciałbym również złożyć podziękowania dla Urzędu Miasta w Iławie, Urzędu Gminy Iława oraz Starostwa Powiatowego za prezenty, które przekazaliśmy organizatorom zawodów.                

Poniżej przedstawiamy wyniki poszczególnych finałów.

LEJDIS:
 1.    Dragon Friends, 53,02.
 2.    Dinaburg, 55,20.
 3.    Gym Tonic, 58,38.

MIXT:
 1.    Dragon Friends, 48,05.
 2.    Visaginias, 48,56.
 3.    Dinaburg, 50,00.

OPEN:
 1.    VIKINGAI, 47,19.
 2.    Dragon Friends, 47,25.
 3.    Dinaburg, 48,11.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Photo Arka.

Dragon Friends z medalami w litewskiej Wisaginii. Ekipę zebrały Iławskie Smoki Jezioraka.

Ilość zdjęć 12

REKLAMATom-bet
REKLAMAbudzyk
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.4337 sekundy