REKLAMAGabinet Okulistyczny Helena Tretau
REKLAMAbanieczka
wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 lipca 2020, 07:46 komentarzy 2

(Fot. KPP w Iławie.)

Świętować można na różne sposoby. Grupa policjantów z Olsztyna postanowiła, że w tym roku w dzień Święta Policji wystartują rowerami na trasę wokół Warmii i Mazur. Według planu przejechanie około 800 km zajmie im 4 dni, w trakcie których odwiedzą wszystkie powiaty regionu, a podczas tych spotkań będą zbierać fundusze na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Na pomysł nietypowego uczczenia tegorocznego Święta Policji wpadli policjanci z Wydziału Łączności i Informatyki KWP w Olsztynie.

- Pomysł na rajd przedstawiliśmy Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Olsztynie oraz Zarządowi Wojewódzkiemu NSZZ Policjantów w Olsztynie, gdzie od razu zyskał on aprobatę i wsparcie. Dodatkową pomoc zyskaliśmy od sponsorów i samorządowców, którzy bardzo pozytywnie zareagowali na nasz pomysł. Chcemy w ten sposób połączyć przyjemne z pożytecznym. Jesteśmy zapalonymi rowerzystami, więc jest to dla nas po prostu kolejny trening na rowerze, a przy okazji możemy wesprzeć działalność Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Na co dzień służba to przede wszystkim pomoc innym, a tym rajdem chcemy zasygnalizować, że policjanci każdego dnia wypełniają rotę ślubowania i czasami oni i ich rodziny płacą za to najwyższą cenę, służąc obywatelom - powiedział kom. Mirosław Cydzik, zastępca naczelnika Wydziału Łączności i Informatyki KWP w Olsztynie, pomysłodawca i organizator rajdu.

Na miejscu startu policjantom towarzyszył im i wspierał Marcin Konieczny - mistrz świata w zawodach "Ironman Hawaii" 2017.

Całą trasę rajdu pokona 7 policjantów wspieranych przez 3-osobowe zaplecze techniczne. Po drodze do kolarzy będą przyłączać się kolejni rowerzyści (policjanci i cywile), którzy będą im towarzyszyć na poszczególnych odcinkach trasy.

Powodzenia i wytrwałości na trasie rajdu jego uczestnikom życzyli nadinsp. Tomasz Klimek - Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie oraz nadkom. Sławomir Koniuszy - przewodniczący NSZZ Policjantów na Warmii i Mazurach.

Rajd najpierw wystartował w kierunku Barczewa i Mrągowa, by na koniec dnia przez powiat piski dojechać do Ełku. To koniec pierwszego z czterech etapów czterodniowego rajdu. Kolejne zostaną zakończone w Górowie Iławeckim i Nowym Mieście Lubawskim z metą w Olsztynie. Po drodze rajdowcy odwiedzą wszystkie powiaty województwa, zbierając fundusze na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Nie zabrakło ich także w Iławie, gdzie do trasy rajdu dołączyli lokalni policjanci.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4374 sekundy