wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 września 2016, 12:43

(Fot. Info Iława. )

Kolejne trzy punkty dopisał do swojego konta iławski Jeziorak. W rozegranym dzisiaj na stadionie przy ulicy Sienkiewicza spotkaniu 6 kolejki A-klasy podopieczni trenera Wojciecha Figurskiego pokonali Zamek Kurzętnik 3:1 po bramkach Madeja, Słomskiego i Galasa.

Pierwsza część spotkania to przede wszystkim walka w środku pola. Obydwie drużyny sporadycznie tworzyły groźne sytuacje pod bramką przeciwnika. Po 45 minutach piłkarze bez bramek schodzili na przerwę. W drugiej połowie iławianie powoli przejmowali inicjatywę i coraz groźniej atakowali. W 60 minucie Daniel Madej pięknym strzałem z około 30 metrów wyprowadził Jezioraka na prowadzenie. Po 9 minutach Patryk Szpakowski doprowadził do remisu po precyzyjnym strzale w długi róg. W 73 minucie miała miejsce decydująca dla losu spotkania sytuacja - drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał piłkarz Zamku Kurzętnik Patryk Kozłowski. Od tego momentu iławianie całkowicie zdominowali plac gry i chwilę później ponownie wyszli na prowadzenie. Autorem bramki na 2:1 był Jakub Słomski, który umiejętnie znalazł się w polu karnym i bez problemu pokonał bramkarza gości. Wynik w samej końcówce na 3:1 ustalił Radosław Galas.

W 7 kolejce A-klasy, 2 października, Jeziorak zmierzy się na wyjeździe z Iskrą Narzym. Wcześniej, bo w już w najbliższą środę 28 września, podopieczni trenera Wojciecha Figurskiego rozegrają mecz 1/16 Wojewódzkiego Pucharu Polski z Czarnymi Rudzienice.

Jeziorak Iława - Zamek Kurzętnik 3:1 (0:0)

1:0 - Daniel Madej, 60 min.
1:1 - Mateusz Szpakowski, 69 min.
2:1 - Jakub Słomski, 80 min.
3:1 - Radosław Galas - 90 min.