REKLAMAKaren
ipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 sierpnia 2020, 14:47 komentarzy 15

(Fot. Iława z drona.)

Zmodernizowany Plac Iławskich Kolejarzy na symboliczną chwilę przed otwarciem odwiedził Michał Krysztofiak, autor strony Iława z drona.

Skwer rozświetlają światła latarni, srebrzy się barwnie iluminowana fontanna. Jeszcze nie można wejść na plac, ale można wybrać się na wirtualny wieczorny lot nad przydworcowym skwerem - zapraszamy!

Wieczorny lot nad Placem Iławskich Kolejarzy - ZOBACZ WIDEO!
Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia, wideo: Iława z drona - Michał Krysztofiak.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAwardrom2

15Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Ił`siem, reszta to fikcja zapowi 15 miesiąc temuocena: 50% 

  Dobry plan i strategiczna inwestycja Adana Żylińskiego . Brawo. Gratulacje! A teraz czekamy na inwestycje Dawida Kopaczewskiego :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~.... 14 miesiąc temuocena: 67% 

  Jak na Placu Pigal kasztany nie rosną. Oczywiście ze ogołocono plac bez pojęcia bez cienia. Czemu cieniu odchodzisz.... Plac nie taki uroczy. W Iławie jest tak: ja się zachce burmistrzowi dziwoląga to choćby potop to musi być bo jemu się podoba A pamiętacie plac w Lubawie dawniej a dziś. Piękne tuje i przysadziste świerki i jałowce rozrosłe były. Ale wszystko wycięli w pień. Tylko debil mógł tak zdecydować. Kto nim był? Wiecie? Pewno ze wiecie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec Iławy 13 miesiąc temuocena: 14% 

  Iława piękna tylko syf i zarośnięte.. Jak by nie było gospodarza.. Jedna firma od lat co ma sprzątać i kosić tereny miasta. Żenujące... Jak kawałek skoszą to zostawiają syf po sobie.. Panie Burmistrzu prosimy się tym zająć. Przyjezdni turyści komentują jeszcze nigdy w Iławie nie było tak zarośnięte trawą metrową.. W innych miastach porównywalnie większych od Iławy jest trawka wystrzyżona a w Iławie trawniki metrowe jedna wielka porażka... Koszą nie oni ja skubią i jadą dalej. Porażka..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~podatnik 12 miesiąc temuocena: 100% 

  ta inwestyca powstala z podatkow i dotacji a nie portfela pana Adama i fakt ze jest ladna wizualnie promujaca Kolejarzy tylko zastanawiam sie kiedy Kolejarze zbuduja nam wiadukty na ul Wyszynskiego i na Stradomno bo te inwestycje pomoglyby w rozladowaniu korkow komunikacyjnych i wszyscy kierowcy takze turysci nie musieliby psioczyc na stanie w kilkudziesiecio minutowych korkach tylko tego problemu nikt nawet Ilawska wladza nie zaowarza

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jogo 11 miesiąc temuocena: 50% 

  Dziękujemy Panie Adamie dzięki Panu ostatnia większa inwestycja która promuje wizytówkę naszego muasta.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jungingen 10 miesiąc temuocena: 50% 

  Wizytówki to mogą promować drukarnie a nie inwestycje.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 9 miesiąc temuocena: 75% 

  Zdecydowanie za mało miejsca do parkowania.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Willi 8 miesiąc temuocena: 60% 

  Za grube miliony zrobiono piękną sralnię dla psów z bloku przy Żeromskiego, spaprano boczne parkingi czyli przy Żeromskiego i Broniewskiego. Było po skosie a teraz jeden za drugim dla stłuczek. Podróżnych jak na lekarstwo, a ci którzy korzystają z pociągów przyjeżdżają na dworzec samochodami i po powrocie nimi odjeżdżają, więc na tym placu była i pozostanie niezaspokojona potrzeba na miejsca parkingowe. To nie czasy lat osiemdziesiątych, kiedy podróżnych oczekujących godzinami na przesiadkę były tabuny. Dziś, jak wspomniałem, podróżny z Iławy oraz okolicznych miast dociera na dworzec i z powrotem autem i taką funkcję powinien spełniać w większości ten plac. Ładne nie znaczy praktyczne. A już skandalem jest ulica Dworcowa naprawiana gumaczami drogowców.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Miś 7 miesiąc temuocena: 83% 

  Z góry ładnie, a nawet ślicznie tylko dlaczego jest ogrodzone płotem leśnym i nic się nie dzieje, po co się chwalić czymś jak do końca prac jeszcze kilka miesięcy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a tablice gdzie ? 6 miesiąc temuocena: 100% 

  a teraz poczekajmy aż na bocznych ścianach lokomotywy pojawią się oryginalne czerwono - białe tablice / orzeł /Tkt/ numer/ w sumie 6 tablic ,,, co z tablicami chyba nie " zakosili" w trakcie remontu . IŁAWA zapłaciła i powinna wymagać zwrotu tablic.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nestor 5 miesiąc temuocena: 0% 

  Już zamontowane

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a tablice gdzie ? 4 miesiąc temuocena: 100% 

  wystarczy spojrzeć na fotki wcześniejsze . i sprawa jasna ! gdzie te tablice ? gdzie burmistrz ? gdzie radni ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 3 miesiąc temuocena: 95% 

  Plac wizualnie prezentuje się okazale. Szkoda tylko, że bezmyślnie wyrżnięto stojące tam wcześniej okazałe drzewa. Można je było z powodzeniem wkomponować w nowy plac już podczas prac projektowych. A tak w okresie letnim będzie tam prażąca patelnia. No i oczywiście należy zadbać o właściwe utrzymanie okolicznych "atrakcji" będących dotychczas powodem do wstydu przed gośćmi przybywającymi do Iławy koleją. Czyli wiecznie okropnie zaśmieconej i odgrodzonej od chodnika paskudną siatką metalową trawiastej skarpy poniżej wież ciśnień tuż przy wyjściu z dworca. Oraz zawsze dziurawego klepiska przed dawną tańcbudą z wyszynkiem pod egzotyczną nazwą Iowa. Niezbędne jest także wymienienie fatalnej nawierzchni na ulicy Dworcowej. Pozostawienie tych "kwiatków" bez właściwej poprawy ich stanu i wyglądu zniweczy cały efekt nowej aranżacji okolicy dworca...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~Gosia 2 miesiąc temuocena: 75% 

  Kawałek do wiaduktu zapewne należy do PKP a oni jak to PKP niezbyt chętnie robią jakieś remonty gdzie trzeba płacić z własnej kiesy. Czy się doczekamy remontu tego kawałka? Na pewno nie prędko.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gosia 1 miesiąc temuocena: 80% 

  Masz rację, też myślałam, że ten kawałek do mostu kolejowego zostanie zrobiony od podstaw a tak wylewki na dziury czyli po staremu do tego kawałek ul. Woj. Polskiego w stronę komina, stary chodnik i asfalt ale przecież wstęga będzie przecinana w najładniejszym miejscu czyli obecnie na kamiennych płytach...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAbudzyk
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.02 sekundy