wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 sierpnia 2020, 16:21

Po raz trzeci w historii GKS Wikielec podjął dzisiaj - w sobotę, 8 sierpnia rozgrywki w III lidze. Poprzednie dwie próby zakończyły się spadkami, ale klub ma nadzieję, że teraz będzie zupełnie inaczej. Dobrym prognostykiem jest dzisiejsze zdecydowane zwycięstwo 5:1 podopiecznych trenera Wojciecha Tarnowskiego nad KS-em Wasilków w meczu I kolejki.

GKS Wikielec wysoko wygrywa z KS Wasilków na inaugurację nowego sezonu w III lidze.

Ilość zdjęć 36

Mecz inauguracji poprzedziła krótka uroczystość akcentująca trzeci w historii awans GKS-u Wikielec do III ligi. Okolicznościowy puchar z tej okazji przekazał na ręce kapitana drużyny, Piotra Kacperka, Marek Łukiewski, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. W uroczystości uczestniczyli też Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński oraz członkowie zarządu GKS-u: prezes Krzysztof Bączek i wiceprezes Krzysztof Sadowski.

Mecz, rozgrywany w ponad 30-stopniowym upale, przebiegł pod zdecydowane dyktando gospodarzy. Już w 10. minucie Filip Wójcik mógł otworzyć wynik spotkania, ale piłka trafiła w słupek. GKS wyszedł na prowadzenie w 30. minucie. Kapitan Piotr Kacperek, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, uderzył piłkę głową, trafiając do siatki.

Wynik pierwszej połowy ustalił na 2:0 dla gospodarzy Michał Bartkowski, który wpisał się na listę strzelców w samej końcówce. W pierwszej odsłonie goście tylko raz poważnie zagrozili bramce gospodarzy, ale nie udało się im pokonać golkipera GKS-u.

W drugiej połowie Wikielec kontynuował dobrą grę i przypieczętował swoją przewagę, strzelając przeciwnikowi trzy następne bramki. Kolejno na listę strzelców GKS-u wpisywali się Łukasz Suchocki, Mateusz Jajkowski i Tomasz Wacławski. Honorową bramkę dla gości strzelił w 84. minucie Grzegorz Makal.

W następnej kolejce GKS zmierzy się na wyjeździe z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Ta drużyna to jeden z faworytów do awansu.

GKS Wikielec - KS Wasilków 5:1 (2:0)
Inauguracja III ligi - mecz I kolejki sezonu 2020/2021.

1:0 - Piotr Kacperek (30')
2:0 - Michał Bartkowski (45')
3:0 - Łukasz Suchocki (62')
4:0 - Mateusz Jajkowski (69')
5:0 - Tomasz Wacławski (79')
5:1 - Grzegorz Makal (84')

GKS Wikielec: Marcin Wieczerzak, Szymon Jajkowski, Piotr Kacperek, Mateusz Jajkowski, Michał Bartkowski, Sebastian Szypulski, Łukasz Suchocki, Adrian Korzeniewski, Michał Jankowski, Jakub Górski, Filip Wójcik. Rezerwa: Błażej Caban, Remigiusz Sobociński, Jakub Jurczak, Tomasz Wacławski, Szymon Modrzewski, Adam Kucznier, Kamil Cistowski.