wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 sierpnia 2020, 17:35 komentarzy 3

Sąsiad w ligowej tabeli, o jedną lokatę niżej notowana Warmia Olsztyn, był dzisiejszym rywalem Jezioraka Iława w meczu 7. kolejki forBET IV ligi.

7. kolejka forBET IV ligi
ITS Jeziorak Iława - Warmia Olsztyn 5:0 (1:0)
1:0 - Wojciech Figurski (8')
2:0 - Wojciech Figurski (50')
3:0 - Daniel Madej (57')
4:0 - Wojciech Figurski (82')
5:0 - Damian Tokarski (87')

ITS Jeziorak Iława - Warmia Olsztyn. Mecz w obiektywie.

Ilość zdjęć 52

Gospodarze otworzyli wynik spotkania już w 8. minucie. Po ładnej asyście Daniela Madeja Wojciech Figurski głową skierował piłkę do bramki przeciwnika. Przed szansą na wyrównanie goście stanęli w 30. minucie, kiedy to sędzia, po faulu Kowalskiego w polu karnym, podyktował rzut karny. Do piłki podszedł dobrze znany z gry między innymi w Jezioraku Marchlewski, ale przestrzelił. Do przerwy utrzymał się wynik 1:0 dla Jezioraka.

W drugiej połowie także nie trzeba było długo czekać na bramkę. W 50. minucie, po rzucie różnym, Figurski strzelił głową swoją drugą bramkę dla Jezioraka w tym meczu. Chwilę później doskonałą sytuację na 3:0 miał Czarnota, ale piłka o centymetry minęła słupek. Co się nie udało Czarnocie, powiodło się Madejowi i w 57. minucie Jeziorak prowadził już 3:0. W drugiej połowie Jeziorak zdecydowanie dominował na boisku. Swą dominację w 82. minucie potwierdził kolejną bramką Figurski, który już trzeci raz pokonał bramkarza gości w tym meczu. W 87. minucie Damian Tokarski ładnym strzałem w długi róg ustalił wynik meczu na 5:0. Iławianie odnieśli zdecydowane i zasłużone zwycięstwo; dzisiaj komplet punktów został na Sienkiewicza.

Jeziorak Iława: Dawid Ciura, Dawid Kowalski, Krzysztof Kressin, Wojciech Figurski, Arkadiusz Kuciński, Daniel Madej, Damian Tokarski, Kacper Neumann, Jan Miązek, Paweł Sagan, Patryk Czarnota. Rezerwa: Jacek Malanowski, Paweł Kolcz, Karol Kaźmierski, Michał Kwiatkowski, Dawid Ksiuk, Jakub Stanikowski.

W następnej, 8. kolejce Jeziorak zagra na wyjeździe z Błękitnymi Pasym. Mecz ten zaplanowano na 5 września na godzinę 16:00.

ITS Jeziorak Iława kontra Warmia Olsztyn w meczu 7. kolejki na Sienkiewicza.