REKLAMALumen
REKLAMAzielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 września 2020, 10:51 komentarzy 7

(Fot. KPP w Iławie.)

Iławscy kryminalni zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu. Mężczyzna w swoim samochodzie, budynku gospodarczym oraz mieszkaniu posiadał prawie 1 300 kg liści tytoniu, jak również sprzęt służący do nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych. Straty Skarbu Państwa z tego tytułu szacuje się na ponad 700 000 złotych. Za to przestępstwo grozi kara grzywny łącznie z karą pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Iławscy policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że jeden z mieszkańców gminy Lubawa może posiadać znaczną ilość liści tytoniu. 

- Funkcjonariusze w trakcie czynności służbowych zatrzymali do kontroli drogowej fiata, którym jechał 29-latek, po czym  potwierdzili uzyskane informacje - mówi asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Podczas przeszukania samochodu, mieszkania oraz pomieszczenia gospodarczego policjanci zabezpieczyli prawie 1 300 kg liści tytoniu. Okazało się, że mieszkaniec powiatu iławskiego posiada również sprzęt służący do nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych w postaci maszyny do rozdrabiania liści na krajankę tytoniową oraz maszynę do suszenia tytoniu. 

Mężczyzna w ten sposób chciał uszczuplić Skarb Państwa na kwotę ponad 700 000 złotych. 29-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut. Wszystkie nielegalne produkty tytoniowe, a także maszyny zostały zabezpieczone przez policjantów.

Za to przestępstwo grozi kara grzywny łącznie z karą pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMALady D

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Siofer 7 miesiąc temu

  ITD ukarać ich. Bus jest przeładowany

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kot 6 miesiąc temuocena: 0% 

  Pierszo razo go złapali.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kot 5 miesiąc temuocena: 0% 

  A jak pierszo razo to nic mu nie zrobio

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Precz z kapusiami 4 miesiąc temuocena: 67% 

  A mówią że historia nie lubi się powtarzać cofamy się do średniowiecza albo i nawet czasów mamuta teraz widać że ludzie są podli i zazdrość ich zjada że ktoś ma pomysł na biznes najpierw trzeba ukraść pierwszy milion żeby było z czego płacić haracze dla nierobów z którymi się nie podzielił wpadł bo był nie ostrożny i za dużo cfaniaków i kapusi wiedziało o tym i sypneli go a co z Amber gold tamci to dopiero nakradli i nikt ich nie rozliczył gdzie jest sprawiedliwość w tym kraju może chłopak zbierał na nowy samochód z salonu a tu bum w czasie wojny światowej też ich sporo było nawet na swoje rodziny donosili żeby mieć lepiej tak to jest że Słowianami sprawia im przyjemność donoszenie na innych tępić kapusiów konfidentów i naszą polską inteligencję ludzie zacznijmy szanować innych a kapusiów konfidentów i inteligencję wywieść do łagrów to może ich coś nauczy nie donosić na innych

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Waldek 3 miesiąc temuocena: 83% 

  Już nawet nie można liści tytoniu trzymać zaraz zborze będą rekwirować i ziemniaki!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kazik 2 miesiąc temuocena: 78% 

  W państwie PiSu będzie zaraz zakaz posiadania czegokolwiek na własność

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~oburzony 1 miesiąc temuocena: 80% 

  czemu człowiek nie może sobie wyprodukować samemu czegoś i sprzedawać? tylko od razu opłacać haracz !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.2912 sekundy