REKLAMAPatrz
REKLAMASadek
Kolejna rola 18-letniego Michała Szymańskiego z Iławy. Tym razem wcieli się w czarny charakter!

Kolejna rola 18-letniego Michała Szymańskiego z Iławy. Tym razem wcieli się w czarny charakter! (Fot. Archiwum prywatne.)

Pojawi się w sześciu odcinkach i - jak sam przyznaje - "sporo namiesza"! Rozwija się aktorska kariera młodego iławianina Michała Szymańskiego. Teraz zobaczymy 18-latka z "Żeromka" w "Mieście długów" - autorskim serialu Super Polsatu, którego emisja na małych ekranach ruszy jesienią.

Nie ma co ukrywać - tym razem Michał wcieli się w rolę postaci negatywnej, tzw. czarnego charakteru. Gra Marcina, kolegę z klasy syna głównego bohatera.

- Michał Szewczyk, czyli moja serialowa ofiara, grana przez Stanisława Kąckiego, będzie miała przeze mnie wiele kłopotów... Moim wyzwaniem aktorskim było wcielenie się w rolę dręczyciela, a także szantażysty tego chłopaka - uchyla rąbka tajemnicy młody iławianin. - Moja postać, Marcin, to typ imprezowicza, który lubi się dobrze zabawić, wypić, czy skorzystać z nielegalnych używek... - dodaje, przyznając - Nie było to łatwe, aby znaleźć w sobie te emocje, tę agresję, jaka wychodzi z Marcina, lecz dałem z siebie wszystko i mam nadzieję, że podołałem temu zadaniu. Po jednej scenie podszedł do mnie nawet kierownik planu i powiedział: "Byłeś tak wściekle agresywny i przekonywujący w tej scenie, że ja sam się bałem". Oczywiście zakończyło się to obustronnym śmiechem - opowiada.

A co wiadomo o fabule nowego serialu, kręconego m.in. na malowniczej warszawskiej Pradze, w ekskluzywnym Porcie Praskim, czy na barce cumującej w historycznym Porcie Czerniakowskim? "Miasto długów" ma przybliżyć widzom pracę windykatorów i być może odczarować ich wizerunek bezwzględnych egzekutorów.

- Po ludzkich historiach z pieniędzmi w tle oprowadzi widzów troje windykatorów: Sławomir Murek (grany przez Andrzeja Hausnera), Aleksander Szewczyk ps. Buźka (Modest Ruciński) oraz Nadia Polczak (Karolina Czarnecka) - podaje Super Polsat. - Pochodzą z różnych środowisk, sami mają za sobą bogaty życiorys i może to właśnie jest kluczem ich skuteczności. Łączy ich praca - często pogardzana, niekiedy niosąca głębokie rozczarowania, a czasami także satysfakcję. Głównym bohaterom pomaga para opryszków - Ron (Konrad Kapica) i Glaca (Michał Wołczyk), wprowadzając jednocześnie do serialu odrobinę humoru i pokazując niepowtarzalny koloryt warszawskiej Pragi.

Jak dalej podaje stacja, w serialu zobaczymy m.in. Mariusza Drężka, Jędrzeja Bigosińskiego, Sebastiana Cybulskiego, Kasię Kołeczek i Patrycję Soliman. Produkcję formatował Bartek Prokopowicz, który stworzył takie filmy jak m.in. „Chemia”, „Narzeczony na niby” czy serial „Ultraviolet”. Całość reżyserują m.in. Jan Hryniak (m.in. „Czas honoru. Powstanie”, „Zenek”, „Trick”, „Trzeci”), Łukasz Tunikowski (m.in. „Policjantki i Policjanci”, „Sprawiedliwi. Wydział kryminalny”) i Tomasz Matuszczak (m.in. „Portrety wojenne”, cykl dokumentalny „Wrzesień 1939”).

„Miasto długów” na antenie kanału Super Polsat oraz w serwisie IPLA.TV będzie można zobaczyć jesienią 2020 roku.

- Ja pojawię się w 21, 22, 25, 27, 28 i 29 odcinku - mówi Michał. - Na razie nakręcone są 32 odcinki. Jeśli serial się spodoba, to jest bardzo duża szansa na kontynuację, co wiąże się także z dalszymi losami mojego bohatera.

Tego życzymy, a Czytelnikom przypominamy też o poprzednich publikacjach dotyczących ról młodego iławianina. Dotąd zagrał m.in. w programie TVP1 "Ocaleni" oraz "Magazynie kryminalnym 997", a także pojawił się wspólnie z Premierem RP Mateuszem Morawieckim na planie patriotycznego spotu "Miłość do Polski" przygotowanego z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada. Aktualnościami, ciekawostkami i materiałami z kolejnych produkcji iławianin dzieli się na swoim profilu w mediach społecznościowych Michał Szymański official.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: archiwum prywatne.

REKLAMALady D

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAbudzyk
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.1011 sekundy