REKLAMAMeble
REKLAMAzielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 września 2020, 12:34 komentarzy 1

(Fot. materiały prasowe.)

Dzisiaj - 10 września swojej premiery doczekał się autorski singiel PARY - zespołu stworzonego przez Jakuba Cybulę z Iławy i Aleksandrę Jabłońską z Prabut. Z tej okazji w sieci pojawił się teledysk do singla zatytułowanego „Ocieplenie”.

"Ocieplenie" - to słowo przynosi zarówno pozytywne, jak i negatywne skojarzenia. Taki też jest utwór PARY, dwuznaczny.

Mówi o zmieniającej się relacji między kobietą a mężczyzną, której początki wiążą się z pięknem, a wraz z upływem czasu relacja zmienia się i więdnie. Ta relacja jest metaforą stosunków pomiędzy człowiekiem a planetą Ziemią. 

PARA o "Ociepleniu" 

Postanowiliśmy w nasz muzyczny sposób pokazać światu, że globalne ocieplenie nie jest nam obojętne, zwrócić uwagę na to, że relacja człowiek - planeta zmienia się i niestety idzie w złym kierunku. Robimy krzywdę pięknu, które nas otacza. Robimy bałagan we własnym domu. To nasza kropla w morzu działań związanych z walką z globalnym ociepleniem. Być może "Ocieplenie" skłoni do refleksji i przyczyni się do zwiększania świadomości ekologicznej. Oby!


PARA STAN SKUPIENIA NA MUZYCE

Choć nazwa w pierwszej kolejności sugeruje duet, PARĘ tworzą trzy osoby: Aleksandra Jabłońska - wokal, Jakub Cybula - produkcja, instrumenty klawiszowe, gitara oraz Piotr Królikowski - instrumenty perkusyjne. 

PARA swoją twórczość opisuje jako bezgranicze gatunków muzycznych, odzwierciedlające stan skupienia umysłu. Choć historia ich trwania nie rozciąga się mocno na osi czasu, to nie przeszkodziło, by w tym czasie zdobyć już grono wiernych fanów, przyjaciół zespołu oraz niejedną nagrodę, na różnorodnych festiwalach i konkursach. Para występowała jako support największych polskich gwiazd, m.in. Darii Zawiałow, Krzysztofa Zalewskiego, Natalii Nykiel, Pauliny Przybysz, Brodki, Łona i Webera, Meli Koteluk, Fisz Emade Tworzywo, Bovskiej, Margaret.

Zespół aktywnie koncertuje i stale poszerza repertuar, aktualnie pracuje nad debiutancką płytą. 


Zobacz teledysk do utworu „Ocieplenie”.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMATom-bet

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Hd 1 miesiąc temu

    Super delikatna muzyka przyjemna dla uszka!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAbudzyk
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2799 sekundy