REKLAMALumen
REKLAMAzielona aleja

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

21 września 2020r. (poniedziałek) o godz. 17:00 w Kinoteatrze "Pasja".

Wrześniowe rocznice to symbole polskiej klęski, ale też narodzin oporu i walki o wolność. Wrzesień w kalendarzu historycznym kojarzony jest z wydarzeniami, które odcisnęły piętno na życiu milionów ludzi, wpłynęły na podział polityczny Europy i świata. Skutki wrześniowych wydarzeń 1939 r. są obecne do dnia dzisiejszego. Iławskie Centrum Kultury zaprasza do uczestnictwa w koncercie poświęconym Jackowi Kaczmarskiemu - jednemu z największych bardów i piewców szeroko pojętej wolności. Wydarzeniu patronują Burmistrz Miasta Iławy i Przewodniczący Rady Miejskiej w Iławie. 

Przemysław Grudziński, gitarzysta, wokalista i pasjonat twórczości poety, zaśpiewa dla Was utwory Kaczmarskiego, lawirując od młodzieńczych pieśni po wiersze dojrzałego artysty, będą zarówno utwory o tematyce historycznej, jak i intymne liryki, ballady o humorystycznym zabarwieniu, czy literackie ekfrazy. Wszystkie je łączy wspólny mianownik, a jest nim jednostka ludzka i jej próby określenia się wobec tego, co ją spotyka.

Interpretacje wykonawcy to spójne i przemyślane koncepcje, wolne od biernego naśladownictwa przy jednoczesnym zachowaniu pierwotnego charakteru wykonywanych kompozycji. Jego występy to osobista opowieść o fascynacji twórczością Jacka Kaczmarskiego, wykonania zaś są pełne pasji, wzbogacone interesującymi zapowiedziami utworów.

Serdecznie zapraszamy!

Nieodpłatne wejściówki do odbioru w kasie kinoteatru w godzinach jej pracy. 


Zadanie realizowane jest przez Iławskie Centrum Kultury w ramach projektu „Polska moją Ojczyzną, Polska moim Domem” i wpisane w Program Obchodów 715-lecia miasta Iławy pod honorowym patronatem Burmistrza Iławy oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Iławie.

Działanie dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.


Publikacja Iławskiego Centrum Kultury.

REKLAMALady D
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAbudzyk
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7309 sekundy