REKLAMAPatrz
ipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 września 2020, 08:58 komentarzy 5

(Fot. materiały prasowe.)

Szybko rośnie liczba biletów na przejazdy autobusami Zakładu Komunikacji Miejskiej w Iławie sprzedawanych i kupowanych w Internecie. 

Taką możliwość pasażerowie ZKM w Iławie mają od początku maja tego roku. System sprzedaży biletów za pomocą aplikacji w telefonach obsługują firmy Skycash Poland S.A. z Warszawy oraz Mobile Traffic DATA Sp. z o.o. z Poznania. Po czterech pełnych miesiącach funkcjonowania apki wiadomo, że cieszy się ona rosnącą popularnością. W sierpniu za pośrednictwem aplikacji sprzedało się 1 499 biletów, o 590 więcej niż miesiąc wcześniej.  

- Sam z tego rozwiązania korzystam dzięki aplikacji mojego banku i tak czułem, że to rozwiązanie przyjmie się bardzo szybko - skomentował Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski. - Nie muszę szukać kiosków, bilet mogę kupić w każdej chwili i trwa to kilkanaście sekund. 

Warto przy tej okazji przypomnieć, że elektroniczna sprzedaż biletów to tylko jedna ze zmian w Zakładzie Komunikacji Miejskiej w Iławie. 

- Powstaną jeszcze nowe przystanki, jak te koło szpitala i starostwa, ale także na ul. Wyszyńskiego i Kopernika. Autobusy wjadą też na os. Piastowskie. Te ostatnie zmiany wymagają drobnych inwestycji, więc przyjdzie nam na nie jeszcze chwilę poczekać, ale jestem przekonany, że to będzie kolejny krok do tego, by nasza komunikacja była przyjazna dla mieszkanek i mieszkańców Iławy - dodał Kopaczewski.

A Wy - już próbowaliście kupić bilet ZKM przez mobilną aplikację? Aby spróbować, trzeba najpierw ściągnąć ją na swój telefon i dokonać rejestracji.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Look 5 12 dni temuocena: 40% 

  Hahaha nasz Dawidek kupuje bilety na zkm iławski ?? A gdzie ten nasz Dawidek jeździ że się tym tak bardzo chwali hahah może ze starego miasta do ratusza

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~fado 4 13 dni temuocena: 100% 

  Ważna rzecz - iławskie bilety jednorazowe stały się od 1 sierpnia biletami czasowymi przesiadkowymi. A więc można wykonać więcej niż jeden przejazd od momentu skasowania do 45 min w strefie miejskiej oraz 60 minut w strefie pozamiejskiej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zainteresowany 3 13 dni temuocena: 60% 

  Na stronie ZKM są zamieszczone przepisy porządkowe z sierpnia 2013 r. Jeśli są aktualne, a chyba są skoro są zamieszczone na oficjalnej stronie. to nie radziłbym się przesiadać do innego autobusu. :-) Par. 5 ust. 2 stanowi, że "2. Bilet ważny jest w autobusie, w którym został skasowany, na całym kursie danej linii. Poprzez kurs należy rozumieć przejazd danej linii w jednym kierunku pomiędzy przystankami." Co na to ZKM? Można prosić o komentarz?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Myślenia potrzeba... 2 13 dni temu

  Mały drobiazg: „mieszkanek i mieszkańców” - Polska trudna mowa

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Cenzor 1 13 dni temuocena: 50% 

  I oczywiście zmieniony komentarz - ach ta cenzura...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMACEZ
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.9437 sekundy